Askerlik Hakkında

Loux

Uzman üye
16 Ocak 2019
1,753
1,085
BL4CKGORE
Selamlar Sayın Türk Hack Team Üyeleri...

4 Martta Askerlik yapmak üzere Hatay'a gidiyorum. Bu bir veda konusu değil tavsiye konusudur. Var mı askerde bunları kesin yap / yapma dediğiniz konular :D

Bu arada Hatay'a giden varsa haberleşelim.

1 Şub 2023
135
80
dik kafalı olma çok dayak yersin, herkese özelini anlatma.
son olarak kimsenin elini tutma şeker veren olursa alma (şaka..)

10 Ağu 2022
168
100
Öncelikle hayırlı olsun,şahsi tavsiyem eşyalarınıza dikkat etmeniz ve kimseye kendiniz hakkında detay vermeyiniz en azından bir süre geçene kadar.

Loux

Uzman üye
16 Ocak 2019
1,753
1,085
BL4CKGORE
Çalınma olaylarına karşı hazırlıklı ol eşyalarına kalemle falan işaret bırak acemide bu olayı çok görürsün. Allah kurtarsın :d
Kalem fikri iyi gibi :D Kullanılır. Teşekkür ederim.

Öncelikle hayırlı olsun,şahsi tavsiyem eşyalarınıza dikkat etmeniz ve kimseye kendiniz hakkında detay vermeyiniz en azından bir süre geçene kadar.
Öncelikle teşekkür ederim. eşya çalınma a durumunu her yerden duyuyorum ve bu üzücü.. Acemi birliğinde çok arkadaş edinecegimi sanmiyorum ama ustabirliginde biriyle sıkı dost olursam kendi hayatımdan bir kaç bilgi verebilirim.

ilk geldiğinde rütbeli şakası yapabilirler fazla ciddiye alma baktın olmuyor komutana bildir bana yapmıştılar.
Evet buna dikkat ederim sağolasın

Enistein

Kıdemli Üye
16 Eyl 2012
2,221
1,217
Amsterdam
Selamlar Sayın Türk Hack Team Üyeleri...

4 Martta Askerlik yapmak üzere Hatay'a gidiyorum. Bu bir veda konusu değil tavsiye konusudur. Var mı askerde bunları kesin yap / yapma dediğiniz konular :D

Bu arada Hatay'a giden varsa haberleşelim.
Selamlar,

Yukarıda arkadaşlarım çalınma olayları için yapman gerekenleri yazmışlar.

İlk başlarda 1 gün 1 yıl geçiyormuş gibi geliyor. Zamanla günler hızlı geçmeye başlıyor yavaşça alışırsın.

Tekmil vb. verirken olabildiğince yüksek ses çıkarmaya çalış, yoksa komutanlar takıyor.

İçtimalara sakın geç kalmayı aklından geçirme.

Fazla ortalıkta boş dolaşma :D

Atış talimlerinde yanına denk gelen insanları uyar namluyu duvar içinde tutsunlar. Ayrıca bir diğer trick atışlarını yapmadan önce diğerlerinin bitirmesini bekleyebilirsin.

Traşımı dünden oldum falan filan muhabbetlerine hiç girme.

İstiklal Marşı okunurken avazın çıktığı kadar yüksek sesle oku. Alay komutanı bizim sesimizin yüksek çıkmadığını düşündüğü için provalardan önce ceza olarak hafta sonu(Normalde haftasonu eğitim vb. olmuyor boş günler.) sabah kaldırıp öğlene kadar İstiklal Marşı okutmuştu.

Komutanlar her ne kadar sert tipler gibi görünselerde çok iyi insanlar. Eğitim vb. dışında da gidip onlarla muhabbet kurabilirsin. Birçok ihtiyacını giderirler.

Aklıma gelenler bunlar. Başka gelirse ekstra yazarım :D

ERSSE

Katılımcı Üye
6 Kas 2019
465
138
Street
Selamlar,

Yukarıda arkadaşlarım çalınma olayları için yapman gerekenleri yazmışlar.

İlk başlarda 1 gün 1 yıl geçiyormuş gibi geliyor. Zamanla günler hızlı geçmeye başlıyor yavaşça alışırsın.

Tekmil vb. verirken olabildiğince yüksek ses çıkarmaya çalış, yoksa komutanlar takıyor.

İçtimalara sakın geç kalmayı aklından geçirme.

Fazla ortalıkta boş dolaşma :D

Atış talimlerinde yanına denk gelen insanları uyar namluyu duvar içinde tutsunlar. Ayrıca bir diğer trick atışlarını yapmadan önce diğerlerinin bitirmesini bekleyebilirsin.

Traşımı dünden oldum falan filan muhabbetlerine hiç girme.

İstiklal Marşı okunurken avazın çıktığı kadar yüksek sesle oku. Alay komutanı bizim sesimizin yüksek çıkmadığını düşündüğü için provalardan önce ceza olarak hafta sonu(Normalde haftasonu eğitim vb. olmuyor boş günler.) sabah kaldırıp öğlene kadar İstiklal Marşı okutmuştu.

Komutanlar her ne kadar sert tipler gibi görünselerde çok iyi insanlar. Eğitim vb. dışında da gidip onlarla muhabbet kurabilirsin. Birçok ihtiyacını giderirler.

Aklıma gelenler bunlar. Başka gelirse ekstra yazarım :D
izin işi nasıl oluyor hocam benim bir abim vardı ilk zamanlar değilde 1 2 ay falan sonra hergün hikaye atmaya başladı çarşıdadır askeriyededir benimkide gelese oldu

Enistein

Kıdemli Üye
16 Eyl 2012
2,221
1,217
Amsterdam
izin işi nasıl oluyor hocam benim bir abim vardı ilk zamanlar değilde 1 2 ay falan sonra hergün hikaye atmaya başladı çarşıdadır askeriyededir benimkide gelese oldu
Acemi birliğinde çarşı izini yok. Onun dışında bulunduğun yere göre değişiyor. Haftada 1 veya 2 gün (Genelde cumartesi veya pazar) çarşı izni alabiliyorsun.
Eğer abiniz her gün dışarıya çıkabiliyorsa muhtemelen yaptığı görev ile alakalı olabilir.

ERSSE

Katılımcı Üye
6 Kas 2019
465
138
Street
Acemi birliğinde çarşı izini yok. Onun dışında bulunduğun yere göre değişiyor. Haftada 1 veya 2 gün (Genelde cumartesi veya pazar) çarşı izni alabiliyorsun.
Eğer abiniz her gün dışarıya çıkabiliyorsa muhtemelen yaptığı görev ile alakalı olabilir.
istanbulda yaptı görevi

Thereaqerx

Tasarım Ekibi Lideri
16 Ocak 2021
1,006
1,576
Tasarım Ekibi Direktörlüğü
Öncelikle Hayırlı Tezkereler Kardeşim.

Çoğu Kişi Gereken Cevapları Yazmışlar Bize Fazla Laf Düşmez.

Acemi Birliği İle Usta Birliği Arasında Çok Büyük Bir Fark Var Zamanla Alışırsın Ve de Acemide Çavuşlar Komutan Sıfatına Giriyor Onlara Dikkat Et En Ufak Hatanda Üstüne Binerler Çünkü Yaşadım. Bizde El ceplik Kitabı Vardı Sizde Olur mu ? Bilmem Çavuşlar Genellikle O Ceplikten Sorular Soruyorlar Asker Nedir, Rütbe Nedir Vs. Gibi Sorular Diyeceğim Bu Kendini Ezdirme Özellikle Kendi Devrelerine Çünkü Bazen Sana Devrecilik Taslayanlar Oluyor Onlara Gereken Cevabını Versin Yani....

Loux

Uzman üye
16 Ocak 2019
1,753
1,085
BL4CKGORE
Öncelikle Hayırlı Tezkereler Kardeşim.

Çoğu Kişi Gereken Cevapları Yazmışlar Bize Fazla Laf Düşmez.

Acemi Birliği İle Usta Birliği Arasında Çok Büyük Bir Fark Var Zamanla Alışırsın Ve de Acemide Çavuşlar Komutan Sıfatına Giriyor Onlara Dikkat Et En Ufak Hatanda Üstüne Binerler Çünkü Yaşadım. Bizde El ceplik Kitabı Vardı Sizde Olur mu ? Bilmem Çavuşlar Gelenlik O Ceplikten Sorular Soruyorlar Asker Nedir, Rütbe Nedir Vs. Gibi Sorular Diyeceğim Bu Kendini Ezdirme Özellikle Kendi Devrelerine Çünkü Bazen Sana Devrecilik Taslayanlar Oluyor Onlara Gereken Cevabını Versin Yani....
Değerli tavsiyeleriniz için fazlasıyla teşekkür ederim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.