Atatürk Döneminde Açılan Fabrika ve Kuruluşlar

Preceptinn

Katılımcı Üye
30 Tem 2016
346
0
-İnferno
Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş aşamasında 15 yıl gibi kısa bir sürede kurduğu çok sayıda fabrika, kurum ve kuruluşlarla ülkemizin hızla büyümesini ve sağlam temeller üzerine oturmasını sağlamıştır. Nitekim tarımda, sanayide, ekonomide, sağlıkta, eğitimde, ulaşımda ve savunma sanayinde muasır ülkelerin gerisinde kalmış olan, neredeyse %96’sı okuma yazma bilmeyen ve işgal altında kalan Osmanlı Devletinin Birinci Dünya Savaşı sonrası enkazından Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasını ve 15 yıl gibi kısa bir sürede birçok alanda yaptığı yeniliklerle ülkemizin büyük bir atılım yapmasını sağlamıştır.
Hn5k0X.png

“Tam bağımsızlık denildiği zaman, elbette siyasi, mali, iktisadi, adli, askeri, kültürel ve benzeri her hususta tam bağımsızlık ve tam serbestlik demektir. Bu saydıklarımın herhangi birinde bağımsızlıktan mahrumiyet, millet ve memleketin gerçek manasında bütün bağımsızlığından mahrumiyet demektir”

#Temel atmalarla beraber toplam 46 fabrikabız vardı,Şuanda bu fabrikaların hepsi ya satıldıyada kapatıldı.Hiç biri günümüzde faaliyet göstermemektedir.
Listede sadece fabrika yoktur,kuruluşlarımızda bulunmaktadır.

[/FONT]

1

6 Nisan 1920’de ilk olarak Anadolu Ajansı, Milli Mücadelenin haklı davasını tüm dünyaya duyurmak amacıyla kurulmuştur.
2

19 Nisan 1923’te Türkiye Şeker Fabrikaları kurulmuştur.

3

26 Ağustos 1924 tarihinde ülkenin sanayi ve ticarette kalkınmasına katkıda bulunması amacıyla Türkiye İş Bankası Atatürk tarafından kurulmuştur.

4

1924’te Ankara Fişek Fabrikası ve Gölcük Tersanesi kuruldu.
5

19 Nisan 1925’te Osmanlı İmparatorluğu döneminde kurulmuş olan Feshane Yünlü Dokuma, Beykoz Deri ve Kundura ile Hereke ipekli ve Yünlü Dokuma Fabrikalarını devralarak işletilmesini sağlamak amacıyla Sanayi ve Maadin Bankası kurulmuştur.
6

5 Mayıs 1925’te Atatürk’ün çaba ve gayretleriyle Ankara Orman Çiftliği kurulmuştur. Çiftliğin tüm masrafları Atatürk tarafından karşılanmış, yine 1937’de Atatürk, çiftlikleri ve içerisindeki köşkleri Türk milletine armağan etmiştir.
7

5 Kasım 1925’te Ankara Hukuk Fakültesi (Ankara Adliye Hukuk Mektebi), ülkenin hukukçu ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulmuştur.
8

1925 yılında Atatürk’ün onayıyla silah, bomba ve cephane üretecek olan Şakir Zümre Fabrikası ve Adana Mensucat (Dokuma) Fabrikası özel sektör eliyle kurulmuştur. Aynı yıl Eskişehir Hava Tamirhanesi de kurulmuştur.
9

1926’da çıkarılan bir yasa ile petrol arama ve işletme hakkı devlete verilmiştir.
10

1926 yılında Alpullu Şeker Fabrikası, Uşak Şeker Fabrikası, Kayseri Uçak Fabrikası kurulmuştur. İnşaat demiri üreten ilk haddehane İstanbul’da kurulmuştur. Tarım Satış Kooperatifleri ve Birlikleri, Bakırköy Çimento Fabrikası 1926’da faaliyete geçmiştir.
11

1927 yılında Kırıkale Mühimmat Fabrikası, Bünyan Dokuma Fabrikası ve Eskişehir Kiremit Fabrikası, Bursa Dokumacılık Fabrikası kuruldu. Aynı yıl Köy Öğretmen Okulları kurulmaya başladı; İş Bankası ve Anadolu Ajansının %70’ine sahip olduğu Türk Telsiz Telefon Anonim Şirketi kuruldu.
12

1927‘de Ankara-Kayseri, Samsun-Havza-Amasya tren hatları yapımına başlanmış; sonraki beş yılda Amasya-Zile, Ankara-Sivas, Kayseri-Şarkışla, Kütahya-Emirler, Fevzipaşa-Gölbaşı, Gölbaşı-Malatya, Ulukışla-Niğde, Zile-Sivas, Kütahya-Balıkesir gibi tren hatları yapılmıştır.
13

27 Haziran 1928’de koruyucu hekimliğin tahlil, kontrol, üretim ve araştırma görevlerini yürütmek amacıyla Merkez Hıfzısıhha Müessesesi kuruldu.

14

1928 yılında Kırıkkale Elektrik Santrali ve Çelik Fabrikası, Malatya Elektrik Santralı, Ankara Çimento Fabrikası, Gaziantep Mensucat Fabrikası kuruldu.
15

1928‘de Anadolu Demiryolu Şirketi yabancılardan satın alındı.
16

1929 yılında Ankara Havagazı Fabrikası, Ayancık Kereste Fabrikası, Trabzon Hidroelektrik Santralı ve İstanbul Otomobil Montaj Fabrikası kuruldu.
17

1929‘da Mersin-Adana, Anadolu-Bağdat, Mersin- Tarsus Demiryolları yabancılardan satın alındı.
18

1929‘da Haydarpaşa Limanı yabancılardan satın alındı.
29

1930 yılında Kayaş Kapsül Fabrikası ve Nuri Killigil Tabanca, Havan ve Mühimmat Üretim Tesisleri kuruldu.
20

15 Nisan 1931’de Atatürk’ün direktifleriyle Türk tarihinin araştırılması amacıyla Türk Tarih Kurumu kurulmuştur.
21

12 Temmuz 1932’de Atatürk himayesinde Türk dilinin araştırılması ve Türkçenin güncel sorunlarıyla ilgilenilmesi için Türk Dil Kurumu’nun kurulması sağlandı.
22

1933 yılında sanayi kuruluşlarına kredi vermek ve tüm bankacılık işlerini yapmak ve sanayinin gelişmesine ilişkin tedbirler almak üzere Sümerbank kuruldu.
23

20 Mayıs 1933’te Devlet Hava Yolları, Petrol Arama ve İşletme İdaresi ile Altın Arama ve İşletme İdaresi kurulmuştur.
24

1934 yılında Eskişehir Şeker Fabrikası, Turhal Şeker Fabrikası, Konya Ereğli Bez Fabrikası, Bakırköy Bez Fabrikası, Bursa Süt Fabrikası, İzmit Paşabahçe Şişe Cam Fabrikası, Zonguldak Antrasit Fabrikası, Zonguldak Kömür Yıkama Fabrikası, Keçiborlu Kükürt Fabrikası, Isparta Gülyağı Fabrikası, Ankara, Konya, Eskişehir, Sivas Buğday Siloları, Kayseri Bez Fabrikası kuruldu.
25

2 Haziran 1935’te devletin maden ve enerji ihtiyacını sağlamak amacıyla Etibank kurulmuştur. Yine aynı yıl içerisinde Maden Tetkik Arama Enstitüsü kurulmuştur. İstanbul Rıhtım Şirketi yabancılardan satın alınmıştır.
26

1935 yılında Nazilli Basma Fabrikası, Bursa Merinos Fabrikası, Gemlik Suni İpek Fabrikası kuruldu.
27

1936 yılından itibaren madenlerin millileştirilmesi politikasına gidildi.
28

1936’da Ankara Çubuk Barajı, Zonguldak Taş Kömürü Fabrikası, Nuri Demirağ Uçak Fabrikası, Malatya Sigara Fabrikası, Malatya İplik Fabrikası, Bitlis Sigara Fabrikası, Elazığ Şark Kromları İşletmesi kuruldu.
29

1936’da İzmir Havagazı Şirketi ve İstanbul Telefon Şirketi yabancılardan satın alındı.
30

1937 yılında Malatya Bez Fabrikası, İzmit Kağıt ve Karton Fabrikası, Karabük Demir Çelik Fabrikası kuruldu. Kozlu Kömür İşletmeleri yabancılardan satın alındı. Diyarbakır-Cizre demiryolu yapıldı. Trakya-İstanbul Demiryolları yabancılardan satın alındı. Urfa Ceylanpınar Devlet Üretme Çiftliği kuruldu.
31

1938’de Divriği Demir Ocakları, Sivas Çimento Fabrikası kuruldu.

Bunlara ilave olarak ülkenin tarım alanındaki ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Ziraat Okulları ve Yüksek Ziraat Enstitüsü, havacılık sporlarının yürütülmesi ve havacılığın geliştirilmesi amacıyla Türk Kuşu, ticareti canlandırmak amacıyla Uluslararası İzmir Fuarı, Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı, Merkez Bankası, Halkevleri, Devlet İstatistik Enstitüsü, Demiryolları ve Limanlar Genel Müdürlüğü, Çocuk Esirgeme Kurumu (Himaye-i Eftal Cemiyeti) gibi çok sayıda kurum ve kuruluş Atatürk’ün öncülüğünde kurulmuştur. Bu dönemde yapılan veya kurulan çok sayıda üniversite, enstitü, araştırma hastaneleri, müzeler, yollar, elektrik santralleri, demiryolları, limanlar ve fabrikalar vardır.

14 Ocak 2018
92
0
Atatürk Gerçek Bir Liderdi. Bu Ülkenin Ona İhtiyacı Var. Ama Gel Gör Ki Şu Anki Lider Gitsin Anıtkabir,in Çevresine Konut Yapılmasına İzin Versin. Yazık.

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,340
2
152
New World
Cumhuriyet ideallerimizin ne zaman bozulmaya başladığını anlatan güzel bir bilgi paylaşımı ve yorumlar olmuş. TebrikleR

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
90
34
Gökyüzü
Şimdi hepsi satılıyor :/

Yazdıklarımın hepsi ya satıldı,ya da kapatıldı,hiç biri aktif değil...

Tespit aşikar. Hepsi satıldı. Burada şu var, güne ayak uyduramayanlar satılır bu tamam. (Ki böyle bir durum yok.) Ancak esas olan yerine yenisini getirmektir. Siyasi anlamda nelerin eksik olduğunu burada yazmayacağım. Nelerin başarılı sanayiciliğe örnek olduğunu da. Bunu hem herkes biliyor hem de platformda parti siyasetine girmemeye özen gösteriyoruz.

Benim sorum şu; sizler ne yaptınız? Fabrikalar satıldı diyen arkadaşlar siz bu ülke için ne ürettiniz? Siz fabrikatör müsünüz? Ben fabrikatör müyüm? Deli gibi ihracat mı yapıyoruz? Biz ülke ekonomisi için ne yaptık? Bırakın artık suçu birilerine atmayı. Suç bizim. Artık eğitimden, ekonomiden, siyasetten şundan bundan dert yanmayın. SİZ bir şey yapın dostlarım. Ben bir şey yapayım. Aşağıdaki video sizler için. Kanaldaki diğer videolara da göz atın isterim.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=Q5saQ-FmW5A[/ame]

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,340
2
152
New World
Komutanımız çok güzel açıklamış...

Öncelikle toplum olarak zihiniyetimizin yeniden Atatürk Felsefesi çatısı altında yeniden buluşturmamız gerek. Her birey küçükte olsa Vatan için birşeyler yapabilmeli. Örneğin körükörüne muhalefet yerine bilinç oluşmasına katkı sağlayarak bu süreci başlatabiliriz. Değerli yazar ve şairimiz Atilla İlhan, bu ülkede Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı bir dip dalganın varlığından ve bir gün bu dip dalganın birleşerek yeniden Atatürk Felsefesi'nde gün yüzüne çıkacağını belirtmiştir.

Aklını işleten her birey aslında günümüzde yaşanan bu kaos ortamını izlemekte ve dikkatle takip etmektedir.

Atatürk manevi evlatlarını yurt dışına okumaya gönderirken der ki;

"Bugün sizi bir kıvılcım olarak gönderiyorum, yarın birer ateş olarak geri dönün."

SaygılaR

Son düzenleme:
20 Ağu 2016
163
0
Tespit aşikar. Hepsi satıldı. Burada şu var, güne ayak uyduramayanlar satılır bu tamam. (Ki böyle bir durum yok.) Ancak esas olan yerine yenisini getirmektir. Siyasi anlamda nelerin eksik olduğunu burada yazmayacağım. Nelerin başarılı sanayiciliğe örnek olduğunu da. Bunu hem herkes biliyor hem de platformda parti siyasetine girmemeye özen gösteriyoruz.

Benim sorum şu; sizler ne yaptınız? Fabrikalar satıldı diyen arkadaşlar siz bu ülke için ne ürettiniz? Siz fabrikatör müsünüz? Ben fabrikatör müyüm? Deli gibi ihracat mı yapıyoruz? Biz ülke ekonomisi için ne yaptık? Bırakın artık suçu birilerine atmayı. Suç bizim. Artık eğitimden, ekonomiden, siyasetten şundan bundan dert yanmayın. SİZ bir şey yapın dostlarım. Ben bir şey yapayım. Aşağıdaki video sizler için. Kanaldaki diğer videolara da göz atın isterim.

https://www.youtube.com/watch?v=Q5saQ-FmW5A

satılan kırşehir şeker fabrikasının işçileri işten çıkarıldı henüz yeni.

vatana millete ve tüm kırşehirlilere hayırlı olsun.

24 haziran seçimlerinde recep tayyip erdoğan'a yüzde 55.7 oy veren kırşehir'de, satılan şeker fabrikası işçilerinin seçimden hemen sonra başlarına geldi.

oysa hükümetin en yetkili isimleri "işten çıkarma olmayacak" diye meydanlarda sözler vermişti.

şimdi bu kırşehirlilere acıyalım mı?
acımamız gerekiyor mu?

biz böyle olacağını bas bas bağırmadık mı seçimlerden önce?

alın hayrını görün reisinizin iç anadolu halkı. mutlu musunuz şimdi?

ayrıca bu şeker fabrikaları zarar ediyor diye yaygara koparanlar için türkşeker'in 2016 faaliyet raporu şurada: http://www.turkseker.gov.tr/FaaliyetRapor/FaaliyetRaporu2016.pdf

rapora göre kırşehir şeker fabrikası, satılması için özellikle zarar ettirilmeye çalışılmasına rağmen 2016 yılında 13 milyon 866 bin 643 tl kar etmiş.

Kısaca, svihs..

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
90
34
Gökyüzü
satılan kırşehir şeker fabrikasının işçileri işten çıkarıldı henüz yeni.

vatana millete ve tüm kırşehirlilere hayırlı olsun.

24 haziran seçimlerinde recep tayyip erdoğan'a yüzde 55.7 oy veren kırşehir'de, satılan şeker fabrikası işçilerinin seçimden hemen sonra başlarına geldi.

oysa hükümetin en yetkili isimleri "işten çıkarma olmayacak" diye meydanlarda sözler vermişti.

şimdi bu kırşehirlilere acıyalım mı?
acımamız gerekiyor mu?

biz böyle olacağını bas bas bağırmadık mı seçimlerden önce?

alın hayrını görün reisinizin iç anadolu halkı. mutlu musunuz şimdi?

ayrıca bu şeker fabrikaları zarar ediyor diye yaygara koparanlar için türkşeker'in 2016 faaliyet raporu şurada: http://www.turkseker.gov.tr/FaaliyetRapor/FaaliyetRaporu2016.pdf

rapora göre kırşehir şeker fabrikası, satılması için özellikle zarar ettirilmeye çalışılmasına rağmen 2016 yılında 13 milyon 866 bin 643 tl kar etmiş.

Kısaca, svihs..

Yukarıda uzun uzun anlattım gerçekten bunu mu anladın? Çok güzel yazdın tamam. Hadi girdik siyasete... Bunu yazan kardeşim sen ne yaptın? Bana bir liste yapar mısın rica etsem? Hayatın boyunca neler ithal ettin? Hangi yabancı markaları kullandın? Sen yurtdışına ne sattın? 20 lira sokabildin mi bu ülkeye? İhracat yapana yardım ettin mi ya da?

Dostum böyle çözemeyiz. Suçu başkalarına atarsan başkaları da suçu sana atacaktır. Önce biz ne yaptık ona bakalım. Üstüne düşeni yaptığın gün yapmayanlara bunu anlatma hakkına sahip olacaksın. Ben Kırşehir'de olsam, o saydığın vatandaşlar olsam seni dinlemem. Anlattık dinlemediler diyorsun. Neden dinleyeyim ki? Karşımda ihracat yapmamış birisi sadece laf anlatmaya çalışıyor. Ne kadar üretiyor bilmiyorum. Bana örnek olmuyor. Bana ilham vermiyor.

Arkadaşım seni aşağılamak değil niyetim. En az senin kadar ben de sorumluyum. Hepimiz sorumluyuz. Ülke politikalarını elbette eleştireceğiz. Birazdan birisi gelip başka bir şeyi savunacaktır. Ancak en nihayetinde biz yatarsak bir işe yaramaz.

Bana sürekli mesaj geliyor. Eskisi gibi yarışma olmuyor yeaağğğ. Eskiden şampiyonlar ligi vardı,CTF yapalım, etkinlikler yapalım. Hayhay... Yaptık zaten. Gelmediniz. Katılım olmazsa biz ne yapabiliriz? Veya gerçekten yüzlerce katılım olsaydı bizim yapmamamız mümkün müydü?

Şimdi aynı mantıkla bak olaya. Biz ihracat yaptık da devlet yapma mı dedi? Üretim yaptık da durun ne yapıyorsunuz siz mi dedi? Birine der, üçüne der, hadi beşine der. Hepimiz üretseydik kim durdurabilirdi? BİZ yapacağız başka yolu yok. Burada hükümeti savunmak değil niyetim. Suçlayanları da zan altında bırakıp harekete geçirmek.

20 Ağu 2016
163
0
Yukarıda uzun uzun anlattım gerçekten bunu mu anladın? Çok güzel yazdın tamam. Hadi girdik siyasete... Bunu yazan kardeşim sen ne yaptın? Bana bir liste yapar mısın rica etsem? Hayatın boyunca neler ithal ettin? Hangi yabancı markaları kullandın? Sen yurtdışına ne sattın? 20 lira sokabildin mi bu ülkeye? İhracat yapana yardım ettin mi ya da?

Dostum böyle çözemeyiz. Suçu başkalarına atarsan başkaları da suçu sana atacaktır. Önce biz ne yaptık ona bakalım. Üstüne düşeni yaptığın gün yapmayanlara bunu anlatma hakkına sahip olacaksın. Ben Kırşehir'de olsam, o saydığın vatandaşlar olsam seni dinlemem. Anlattık dinlemediler diyorsun. Neden dinleyeyim ki? Karşımda ihracat yapmamış birisi sadece laf anlatmaya çalışıyor. Ne kadar üretiyor bilmiyorum. Bana örnek olmuyor. Bana ilham vermiyor.

Arkadaşım seni aşağılamak değil niyetim. En az senin kadar ben de sorumluyum. Hepimiz sorumluyuz. Ülke politikalarını elbette eleştireceğiz. Birazdan birisi gelip başka bir şeyi savunacaktır. Ancak en nihayetinde biz yatarsak bir işe yaramaz.

Bana sürekli mesaj geliyor. Eskisi gibi yarışma olmuyor yeaağğğ. Eskiden şampiyonlar ligi vardı,CTF yapalım, etkinlikler yapalım. Hayhay... Yaptık zaten. Gelmediniz. Katılım olmazsa biz ne yapabiliriz? Veya gerçekten yüzlerce katılım olsaydı bizim yapmamamız mümkün müydü?

Şimdi aynı mantıkla bak olaya. Biz ihracat yaptık da devlet yapma mı dedi? Üretim yaptık da durun ne yapıyorsunuz siz mi dedi? Birine der, üçüne der, hadi beşine der. Hepimiz üretseydik kim durdurabilirdi? BİZ yapacağız başka yolu yok. Burada hükümeti savunmak değil niyetim. Suçlayanları da zan altında bırakıp harekete geçirmek.

İyi geceler öncelikle, ben 4 sene bir firmada tercümanlık yaptım. Bir süredir freelance çalışmayı tercih ediyorum. Yani bu dediğin kısmın "aracılık" ayağındayım. Sayısız ithalat/ihracat belgeleri, gümrük dosyaları, MSDSler (güvenlik bilgilendirme formu) ile uğraştım. Kendimi anlatma kısmını geçelim, ben umutsuzluğumu belirtmek istedim. Bu son seçimlerden itibaren kimseyi bir ikna çabasına girmeme kararını aldım. Bir yere varmadığı belli. Şimdi, soruyorsun ya 2 kişiyi, 3 kişiyi reddetti, neden birileri bir şeyler yapmıyor diye, yurtdışında gerekli desteği alıp oldukça başarılı sonuçlar alan yatırımcıların, girişimcilerin hikayeleri ile dolu internet. Burada yandaş olmadıktan sonra gerekli ödenekleri, hibeleri alabilir misin sence?

THT konusuna gelince, eskiden toplu operasyonlar vardı, eğitim okulu vardı.. Çekiliş ne dostum ya? Şimdi ne operasyon yapacak, organize edecek ne de eğitim verip de düzenli üyeleri etrafında toplayıp bilgilendirecek kimse yok..

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
90
34
Gökyüzü
İyi geceler öncelikle, ben 4 sene bir firmada tercümanlık yaptım. Bir süredir freelance çalışmayı tercih ediyorum. Yani bu dediğin kısmın "aracılık" ayağındayım. Sayısız ithalat/ihracat belgeleri, gümrük dosyaları, MSDSler (güvenlik bilgilendirme formu) ile uğraştım. Kendimi anlatma kısmını geçelim, ben umutsuzluğumu belirtmek istedim. Bu son seçimlerden itibaren kimseyi bir ikna çabasına girmeme kararını aldım. Bir yere varmadığı belli. Şimdi, soruyorsun ya 2 kişiyi, 3 kişiyi reddetti, neden birileri bir şeyler yapmıyor diye, yurtdışında gerekli desteği alıp oldukça başarılı sonuçlar alan yatırımcıların, girişimcilerin hikayeleri ile dolu internet. Burada yandaş olmadıktan sonra gerekli ödenekleri, hibeleri alabilir misin sence?
THT konusuna gelince, eskiden toplu operasyonlar vardı, eğitim okulu vardı.. Çekiliş ne dostum ya? Şimdi ne operasyon yapacak, organize edecek ne de eğitim verip de düzenli üyeleri etrafında toplayıp bilgilendirecek kimse yok..

Anlattığımdan çok başka şeyler konuşuyoruz. Ben sanırım soyut kalıyorum anlatırken. Ben siz derken, sizi değil HERKESİ hedef alıyorum. Girin Twitter'a bakın şeker fabrikası ile ilgili neler yazılmış. Kaç insan evladı yazmış. Bunların hepsi ihracat yapıyor mu? Hayır hepsi yapıyor olsaydı şu an bambaşka şeyler konuşuyor olurduk. Ben şunu anlatmak istiyorum. Ülke politikası bu işin bir ayağı. Bu ayağın eksikliğini konuşabiliriz. Ancak herkes ülke politikasındaki eksikliklere odaklanmış durumda. Kendi üstüne vazife olan ayağa kimse bakmıyor. En az devlet kadar biz de bu işten sorumluyuz. Bunu anlatamamış olmak gerçekten üzüyor beni. Ben satıldı iyi oldu, devletin hatalı noktaları yok demiyorum. Bunu savunmuyorum da. Sadece kimsenin bakmadığı ve bakmak istemediği, işin diğer tarafını anlatıyorum.

THT konusu dediğiniz meselede şu var, CTF dediğimiz şey siber güvenlik etkinliği. Tam da olması gereken şey. Çekiliş dediğim instagram takipçi veriyoruz ayarında değil, teknik yazılım ve siber güvenlik kitapları dağıtması... Eğitimler devam ediyor. Toplu saldırılar konusunda size hak veriyorum. Bununla ilgili konuşacaksak özel mesaj atın beraber kafa yoralım buradan devam edemeyiz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.