Atatürk ile ilgili Gerçek Öyküler

Pro-Fesor

Uzman üye
10 May 2010
1,790
0
Ankara
İngiliz komutan Atatürk'e Türkleri aşağılamak için bir yemekte şu sözleri söyler:
Biz asil İngilizler şeref, onur ve asil kanımız için savaşırız, siz Türkler ise para ve toprak için savaşırsınız...

ATATÜRK ise bunun üzerine güler ve şu sözleri söyler:
"EVET HAKLISINIZ KOMUTAN. HER MİLLET KENDİNDE EKSİK OLAN ŞEY İÇİN SAVAŞIR..

YAPACAKLARIMDAN SÖZ EDİN

Bir soruşturma dolayısıyla,Atatürk'ün başardığı işlerden Vasıf Çınar söz açmıştı.
Kendisine Sordu:
-Sizin en büyük eseriniz hangisidir?
Atatürk'ün kısa cevabı şu olmuştu:
-Benim yaptığım işler,biri ötekine bağlı gerekli olan işlerdir.Fakat,bana yaptıklarımdan değil,
Yapacaklarımdan söz edin.

İstanbul Üniversitesi'nde saat 9'u 5 geçenin meşum haberi duyulmuş... Bir Alman profesör var, hukuk fakültesinde, o da duymuş, şaşırmış. Derse girsin mi, girmesin mi bir türlü karar veremiyor. O sırada aklına rektöre müracaat etmek gelir. Kalkar, yanına gider. Aralarında şu konuşma geçer:
"Efendim, mütereddidim. Acaba ne yapsam?"
"Sizde böyle büyük bir adam ölünce ne yaparlarsa, onu yapın."
İşte o zaman Alman profesör kollarını iki yana sarkıtarak:
"Bizde bu kadar büyük bir adam ölmedi ki..."

\\TeYMeNBeY

sağol eline sağlık

Öğrenci Değişim Programıyla Türkiye'ye Amerikan Bir Öğrenci Gelmiş.Günlerden 10 Kasım Olunca Çocuk Ne Yapıcağını Şaşırmış Ve Öğretmenine Sormuş Ben Ne Yapmalıyım? Öğretmenide Sizin Ülkenizde Önemli Biri Öldüğünde Ne Yapıyorsa Onu Yapın Demiş.Çocuk Cevap Vermiş:Ama Bizim Ülkemizde ATATÜRK Kadar Önemli Biri Ölmedi ki Demiş.

ssaass

Üye
19 Ocak 2012
231
0
32
izmir
HZ. Muhammedin Mezarını yıkıp yerini degiştirmek isteyen Zamanın SUUD Kralına ATATÜRK'ÜN Kendi el yazısı ve imzasıyla çektigi Tlgraf.. Dikkatli okuyun Yazıya başlarken Krala sayın kelimesini kullanmıyor.. "" SUUD Kralı Dikkatine !! Tarafımıza ulaşan haberlere göre ALLAHIN Sevgili ve Özel Kulu, Elçisi Peygamber efendimiz HZ.MUHAMMED MUSTAFA'NIN (S.A.V)Kabrini yıkıp yerini degiştirecekmişsin O Mezarın Tek Taşına dokunursan KURTULUŞ Savaşını bırakır ordularımla aşağı inerim.

Yıl 1919 Haziran 26. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK""

30 Ocak 2012
134
0
HZ. Muhammedin Mezarını yıkıp yerini degiştirmek isteyen Zamanın SUUD Kralına ATATÜRK'ÜN Kendi el yazısı ve imzasıyla çektigi Tlgraf.. Dikkatli okuyun Yazıya başlarken Krala sayın kelimesini kullanmıyor.. "" SUUD Kralı Dikkatine !! Tarafımıza ulaşan haberlere göre ALLAHIN Sevgili ve Özel Kulu, Elçisi Peygamber efendimiz HZ.MUHAMMED MUSTAFA'NIN (S.A.V)Kabrini yıkıp yerini degiştirecekmişsin O Mezarın Tek Taşına dokunursan KURTULUŞ Savaşını bırakır ordularımla aşağı inerim.

Yıl 1919 Haziran 26. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK""

:) Vay be Harbiden süper.

sağol eline sağlık

Öğrenci Değişim Programıyla Türkiye'ye Amerikan Bir Öğrenci Gelmiş.Günlerden 10 Kasım Olunca Çocuk Ne Yapıcağını Şaşırmış Ve Öğretmenine Sormuş Ben Ne Yapmalıyım? Öğretmenide Sizin Ülkenizde Önemli Biri Öldüğünde Ne Yapıyorsa Onu Yapın Demiş.Çocuk Cevap Vermiş:Ama Bizim Ülkemizde ATATÜRK Kadar Önemli Biri Ölmedi ki Demiş.
Buda güzel.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.