Atatürk'ün az görülmüş iki resmi

INFeRNaL

Özel Üye
22 Nis 2009
6,516
1
Mersin
daha önce görenleriniz olabilir ama çok fazla görülmemiş resimler arasında

10690007_662029113918279_1694276015302832217_n.jpg

Mustafa Kemal Atatürk, Dil Kurultayı sırasında verilen bir yemekli baloda halay çekerken... (1936-Dolmabahçe)

10384801_662026577251866_1539596915379256542_n.jpg

Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk, Sirkeci Bahçekapı'da ayakkabılarını yaptırdığı Altın Çizme'den çıkarken... (1934)

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
90
34
Gökyüzü
Benim kavrayamadığım hala yeni resimler çıkıyor.Bunlar nasıl bunca yıl sonra bulunuyor.Onca zaman ortaya çıkmıyor.Gerçi böyle çok daha değerli oluyorlar :)

kaan1935

Üye
2 Şub 2012
187
0
Atatürk türkler için çok iyi biri olustur ama osmanlıda yasayan dğger ırkları katletmıstır bu bır gercektır kımse ınkar edemez malesef

INFeRNaL

Özel Üye
22 Nis 2009
6,516
1
Mersin
Adamın her anından asalet akıyor :) Acaba daha günyüzüne çıkmayan kaç fotoğrafı var ?

bence var genelkurmay olsun yada türk tarih kurumu olsun ara ara arşivleri yayınlıyor burada yeni şeyler çıkıyor...ayrıca yabancı kaynaklarda da çıkıyor mesela 3-4 yıl öncesinde yanlış bilmiyorsam ingliz yada abd arşivinde sesli videosu yayınlanmıştı

F[L]~3x

Uzman üye
9 Nis 2011
1,350
7
Yabancı basında ATATÜRK'le ilgili daha çok bilgi olduğuna eminim . Bizden çok onlar hayran ATA'mıza .
Çin Halk Cumhuriyeti'nde Atatürk'ün hayatı, Devrimler Tarihi Ders Kitabı'nda ana ünite olarak okutuluyor ! Biz okul kitaplarından Ulu Önder’in adını çıkarıyoruz, onlar ders kitaplarına koyuyor! İnanılır gibi değil, ama işin gerçeği bu

kaan1935

Üye
2 Şub 2012
187
0
Keske kulaktan dolma olsa benım dedem bunu bana söyluyorsa vardır bısey
ayrıca ona karsı bı dusmanlığım yok gelmıs gecmıs en buyuk lıderlerden bırıdır bunu kabul edıyorum ama sizde benım dediğimi kabul edin çok zor bısey degil bızım buyuklerımız görmus yasamıs dersim katlıamını hatrlatım derım sabıha gokce atatürkten haber almadan oraya saldırmasına ımkan yok bırazda sız gözünüzü acıp objektif davaranın

not:saygı cercevesınde tartısalım lütfen cahılık edıp hemen kufure basvurmayalım her kesın bır dusuncesı vardır iyi gunler :)

DonCorleone28

Katılımcı Üye
11 Tem 2013
699
0
33
Keske kulaktan dolma olsa benım dedem bunu bana söyluyorsa vardır bısey
ayrıca ona karsı bı dusmanlığım yok gelmıs gecmıs en buyuk lıderlerden bırıdır bunu kabul edıyorum ama sizde benım dediğimi kabul edin çok zor bısey degil bızım buyuklerımız görmus yasamıs dersim katlıamını hatrlatım derım sabıha gokce atatürkten haber almadan oraya saldırmasına ımkan yok bırazda sız gözünüzü acıp objektif davaranın

not:saygı cercevesınde tartısalım lütfen cahılık edıp hemen kufure basvurmayalım her kesın bır dusuncesı vardır iyi gunler :)

tamam da bu konuda sadece atamizin halay çekerkenki resmi paylaşılmış. nerde ataturkle ilgili bir konu görseniz hemen tartışmaya çekmeyin arkadaşlar siz de objektif davranın.

kaan1935

Üye
2 Şub 2012
187
0
sadece düsüncemı paylastım :) malum türkiyede tek bir görüste olmazsan asıp kesmekle ıtham edılıyorsunda :) trajik bır sey

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.