Aynı ağdaki kişilerin ip sini nasıl görebilirim

DeathWarrior01

Uzman üye
14 Ocak 2021
1,734
1,081
Evren
Soru başlıkta vede metasploit ne işe yarar nerelerde kullanılır
Netdiscover aracı ile aynı ağdaki cihazların ip adreslerine ulaşabilirsiniz.Kali linux'da 'netdiscover' komutunu yazarak aracı çalıştırıp cihazların ip adreslerine ulaşabilirsiniz.

Metasploit nedir?

Metasploit Projesi, güvenlik açıkları hakkında bilgi sağlayan, sızma testleri ve IDS imza gelişmesinde yardımcı olan bir bilgisayar güvenlik projesidir.(Alıntı)

xKemikkiran

Katılımcı Üye
22 Haz 2020
470
225
Zararlı yerlerde - Aydın
Netdiscover aracı ile aynı ağdaki cihazların ip adreslerine ulaşabilirsiniz.Kali linux'da 'netdiscover' komutunu yazarak aracı çalıştırıp cihazların ip adreslerine ulaşabilirsiniz.

Metasploit nedir?

Metasploit Projesi, güvenlik açıkları hakkında bilgi sağlayan, sızma testleri ve IDS imza gelişmesinde yardımcı olan bir bilgisayar güvenlik projesidir.(Alıntı)
Command not found??

Termux da olur mu

Metasploit nedir?

192.168.x.x den bahsetmiyorum

3vn2odzn

Uzman üye
17 Ocak 2019
1,182
230
Loxcey Sixs
NMAP ile tarayabilirsin.

nmap 192.168.1.1/24

192.168.1.1 kısmına bağlı olduğun modemin adresini yazmalısın fakat genelde 192.168.1.1 ve ya 1.2 olur.

m1ke

Yeni üye
19 Tem 2021
13
1
NMAP ile tarayabilirsin.

nmap 192.168.1.1/24

192.168.1.1 kısmına bağlı olduğun modemin adresini yazmalısın fakat genelde 192.168.1.1 ve ya 1.2 olur.
evet dostum, hatta sadece nmap yazmak yetmez. Güvenlik açığı taraması için
nmap -sC -sV gerek ve bu çok kullanılıyor
-sC (scan & tarama) -sV (script vuln & güvenlik açığı)

m1ke

Yeni üye
19 Tem 2021
13
1
Github neden benden username ve password istiyor?
link'i yanlış girmişsin
gönderdiğim şeyin aynısını yap
"git clone alexxy/netdiscover"

Netdiscover yükledim nasıl çalışıyor Github dan inince
youtube'da bilgiler var bunun hakkında

Netdiscover yükledim nasıl çalışıyor Github dan inince
discord'un varsa ekle beni dm'den atayım daha rahat yardım ederim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.