Çözüldü Aynı Olan Yazıları Silme ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TheMario

Katılımcı Üye
8 Eyl 2016
903
9
‏‏‏‏‏‏‏‏
Arkadaşlar Şuan Çok Lazım Olan Bir Şey Örn.
Kod:
192.168.1.1
192.168.1.1
192.168.1.2
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Anlayacağınız Üzere aynı olanlar Silinecek..
Kod:
192.168.1.2
Bunu Nasıl Yapabilirim ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

CH4M3

Uzman üye
19 Ağu 2017
1,926
1
16
php island
Merhaba değerli üyemiz,
CTRL + F yapıp aynı olanların tümünü seçtikten sonra silip bir tane yazarak aynılarını silmiş oluruz.
İyi Forumlar.

shadowwattack

Uzman üye
21 Ağu 2017
1,958
0
Nereye
Hayır hayır :) bendede böyle konu var iki dk arama yapsanız bulucaksınız

CTRL + H yap

silmek istediğin yazıyı aranan yazan yere az. Alt boşluğu boş bırak. Tümünü Değiştir e bas olur :)

Txt den anlatılmıştır.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
En kolay? Excel'e kopyala. Ardından yukarda "Data" tabında "Remove Duplicates" seçeneğini seç.

Türkçelerini bilmiyorum, benim excel türkçe değil.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
En kolayı txt :D txt olmayan bilgisayar yok mudur ?

Şimdi diyelim, 64. satırdaki IP, 79., 118., 1026. satırlarda tekrar ediyor. 912. satırdaki ise hemen 913. satırda tekrar ediyor.

Tekrar anlat bakalım, nasıl yapacakmış txt'den. Eleman "hangileri tekrar ediyor biliyorum" mu diyor? Her satırı tek tek arayıp CTRL+H mi yapacak?

Hani uzun yolu nedir, mesela örnek için notepad++'ta önce extended search ile \r\n'i metinde olmayan bir şeye, mesela @ işaretine çeviririz. Sonra regex search'e geçeriz, (\d+\.\d+\.\d+\.\d+@)(.+)(\1) deriz, bulur. Değiştirme kısmına da $1$2 yazarız. Tıkır tıkır siler.. Tekrar tekrar basarız 0 sonuç bulana kadar çünkü recursive işlem yapamayız. Sonra @ işaretlerini tekrar \r\n'e çeviririz.

Ama Allah'ın işe yaramaz excel'i ayda yılda bir bir programcının işine yarayacak işte.

TheMario

Katılımcı Üye
8 Eyl 2016
903
9
‏‏‏‏‏‏‏‏
En kolay? Excel'e kopyala. Ardından yukarda "Data" tabında "Remove Duplicates" seçeneğini seç.

Türkçelerini bilmiyorum, benim excel türkçe değil.

Hocam O Bu Siteyle Aynı Şeyi yapmıyormu Remove Duplicate Lines – Text Mechanic™ yapınca 1 taneye düşürüyor ama ben tekrar edenlerin hepsinin silinmesini istiyorum..
Kod:
192.168.1.2
192.168.1.1 
192.168.1.2
192.168.1.1
Bunları Kaldırınca hiç birşey olmamasını istiyorum yani tekrar eden herşey kaldırılcak.

Son düzenleme:

Korkunç Abdül

Katılımcı Üye
1 May 2018
295
0
Arkadaşlar Şuan Çok Lazım Olan Bir Şey Örn.
Kod:
192.168.1.1
192.168.1.1
192.168.1.2
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Anlayacağınız Üzere aynı olanlar Silinecek..
Kod:
192.168.1.2
Bunu Nasıl Yapabilirim ?

Merhabalar Sayın TheMario

Excel üzerinden yapacaksanız eğer, aşağıda vermiş olduğum link işinizi görecektir.
Fakat, Not defteri üzerinde yapacaksanız da ufak bir hatırlatma; zamanınızı daha çok alacaktır.

https://support.office.com/tr-tr/article/yinelenenleri-bulma-ve-kald%C4%B1rma-00e35bea-b46a-4d5d-b28e-66a552dc138d

Bilgisayarınızda Excel yok ise outlook'un sunmuş olduğu Online Excel'den yararlanabilirsin.

Online Excel Link : https://office.live.com/start/Excel.aspx?omkt=tr-TR

İyi günler ve iyi forumlar dilerim.

TheMario

Katılımcı Üye
8 Eyl 2016
903
9
‏‏‏‏‏‏‏‏
Merhabalar Sayın TheMario

Excel üzerinden yapacaksanız eğer, aşağıda vermiş olduğum link işinizi görecektir.
Fakat, Not defteri üzerinde yapacaksanız da ufak bir hatırlatma; zamanınızı daha çok alacaktır.

https://support.office.com/tr-tr/article/yinelenenleri-bulma-ve-kald%C4%B1rma-00e35bea-b46a-4d5d-b28e-66a552dc138d

Bilgisayarınızda Excel yok ise outlook'un sunmuş olduğu Online Excel'den yararlanabilirsin.

Online Excel Link : https://office.live.com/start/Excel.aspx?omkt=tr-TR

Ben Excel'in İndirme Linkini istemedim ? Nasıl Yapılacağını Sordum..

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
O zaman sorun büyük.. Neden? İki kez değil, 3 kez, 4 kez tekrar eden de olabilir.

İşim var, hızlıca yazacağım ufak bir program artık. Regex'le bunu yapmak zor.

Yazıldı, üstad istediğin bir veya birden fazla dosyayı seçeceksin gelen dosya seçme penceresinden, düzeltmeleri yaptıktan sonra aynı klasöre duzeldi-<dosya adı> şeklinde kaydeder.

Dosya: https://yadi.sk/d/qF__fKfW3VEuLh
Virüstotal: https://www.virustotal.com/#/file-a...3OWZhYjkyY2JjYmFmZTM2MGY5ODg6MTUyNTM0ODYwOA==

Kodu:

Kod:
using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Threading.Tasks;
using System.Windows.Forms;

namespace CiftleriSil
{
    static class Program
    {
        /// <summary>
        /// The main entry point for the application.
        /// </summary>
        [STAThread]
        static vòid Main()
        {
            Application.EnableVisualStyles();
            Application.SetCompatibleTextRenderingDefault(false);
            using (OpenFileDialog dialog = new OpenFileDialog())
            {
                dialog.Title = "Dosyayı seç";
                dialog.Multiselect = true;
                if (dialog.ShowDialog() == DialogResult.OK)
                {
                    foreach (string dosya in dialog.FileNames)
                    {
                        string[] satirlar = System.IO.File.ReadAllLines(dosya);
                        System.IO.File.WriteAllLines(System.IO.Path.Combine(System.IO.Path.GetDirectoryName(dosya), "duzeldi-" + System.IO.Path.GetFileName(dosya)), satirlar.Where(satir => satirlar.Count(arama => arama.Equals(satir)) == 1).ToArray());
                    }
                    MessageBox.Show("Bütün dosyaları işledim.");
                }
            }
        }
    }
}

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Sayın TheMario

Ben sizlere Excel indirme linki vermedim. Konunun Excel üzerinde nasıl yapılacağının linkini ve Online Excel linkini verdim.

Konunuza yapılan yorumları "daha detaylı" okumanızı rica ederim.

.... Haklısın yahu. Silmek yerine boyayabiliyordu da excel. Sonra da filtrelenir.

Boşuna program yazdım.

TheMario

Katılımcı Üye
8 Eyl 2016
903
9
‏‏‏‏‏‏‏‏
O zaman sorun büyük.. Neden? İki kez değil, 3 kez, 4 kez tekrar eden de olabilir.

İşim var, hızlıca yazacağım ufak bir program artık. Regex'le bunu yapmak zor.

Yazıldı, üstad istediğin bir veya birden fazla dosyayı seçeceksin gelen dosya seçme penceresinden, düzeltmeleri yaptıktan sonra aynı klasöre duzeldi-<dosya adı> şeklinde kaydeder.

Dosya: https://yadi.sk/d/qF__fKfW3VEuLh
Virüstotal: https://www.virustotal.com/#/file-a...3OWZhYjkyY2JjYmFmZTM2MGY5ODg6MTUyNTM0ODYwOA==

Kodu:

Kod:
using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Threading.Tasks;
using System.Windows.Forms;

namespace CiftleriSil
{
    static class Program
    {
        /// <summary>
        /// The main entry point for the application.
        /// </summary>
        [STAThread]
        static vòid Main()
        {
            Application.EnableVisualStyles();
            Application.SetCompatibleTextRenderingDefault(false);
            using (OpenFileDialog dialog = new OpenFileDialog())
            {
                dialog.Title = "Dosyayı seç";
                dialog.Multiselect = true;
                if (dialog.ShowDialog() == DialogResult.OK)
                {
                    foreach (string dosya in dialog.FileNames)
                    {
                        string[] satirlar = System.IO.File.ReadAllLines(dosya);
                        System.IO.File.WriteAllLines(System.IO.Path.Combine(System.IO.Path.GetDirectoryName(dosya), "duzeldi-" + System.IO.Path.GetFileName(dosya)), satirlar.Where(satir => satirlar.Count(arama => arama.Equals(satir)) == 1).ToArray());
                    }
                    MessageBox.Show("Bütün dosyaları işledim.");
                }
            }
        }
    }
}

Teşekkürler Hocam Bu Yardımcı Oldu Konu Kilitlenebilir. Çok Büyük Bi Proje İçindeyim normalde konu açıp yardım istemezdim allah razı olsun Hocam.

"Squ4LL

Özel Üye
14 Tem 2009
14,316
6
592
Konu içeriği incelemiş olup sorunun çözüldüğüne kaanat getirilmiş ve daha fazla post kasılmasını önlemek,sorunu yaşayan diğer üyelerimizin arama yaptıklarında daha kolay bulması için konu kilitlenip "çözüldü" ibaresi eklenmiştir.

Eğer konu sahibinin sorunu devam ediyorsa özel mesaj ile belirtebilir konunun açılmasını rica edebilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.