BackTrack 5 R1 USB'ye kurulum

mystreus

Üye
13 Tem 2011
165
0
Arkadaşlar "durdogu12" arkadaşımızın hazırladığı konu şu http://www.turkhackteam.net/linux/506170-backtrack-4-r2-windows-sa-zarar-vermeden-usb-ile-acmak.html ben bu konuya göre kurulum yapıyordum fakat bazı deişiklikler gördüm bende bu değişiklikleri düzelteyim dedim eğer durdogu12 arkadaşımızın konusuna göre yapazsanız (bios menüsü için geçerli çünkü daha öncesi hep aynı :) )
önce anlatım :) :
ilk 8 resimi aynen yapın çıkan mavi ekrandan "advanced BIOS Features"i seçin bu durdogu12 arkadaşımızın konusunda 2. sırada bende ise 3. sırada sizde kaçıncı sırada bilmiyorum ama işte oradan seçin :) "advanced BIOS Features"i seçtikten sonra açılan bölümden "First Boot Device"yi USB-HDD yapın Fakat bendeki gibi sizde de USB-HDD yoksa USB-ZIP'i seçin biraz sonra resimde koyacağım ...

Resimli anlatım:

Görüntüler çok güzel değil ama idare eder :p

Bu ekran çıkınca delete tuşuna basıyoruz...
fotoraf0199w.jpg

Delete tuşuna basınca karşımıza şöyle bir ekran geliyor...

fotoraf0200.jpg

Ve ordan şunu seçip enterlıyoruz...

fotoraf0202.jpg

Açılan ekranda Firsboot device'i usb-HDD yapıyoruz yoksa bendeki gibi USB-ZIP yapıyoruz :

fotoraf0203o.jpg

fotoraf0205.jpg

daha sonra F10 basıyoruz ve enterliyoruz :D işte bu kadar :)

fotoraf0206.jpg

Daha geniş zamanım olduğu zaman resimleri daha düzgün çekeceğim resimleri göremeyen olursa söylesin ımageshackdan başka siteyede yükliyeyim...

Son düzenleme:

ms34

Üye
4 Eyl 2011
85
0
ben backtrack 5i dvdye kurdum ama kurulumun son aşamasında hata aldım..bölümleri hazırlarken sürücüler geldi karşıma.3 tane... boş alan 105mb. /dev/sdanın karşısında hiç bişey yazmıyo.. /dev/sda1 157181 bilinmeyen... /dev/sda2 162784 boyut 56286 kullanılan alan diye..bunlardan birini seçip ileri deyince HERHANGİ BİR KÖK DOSYA SİSTEMİ TANIMLI DEĞİL.LÜTFEN BÖLÜMLEME MENÜSÜNÜ KULLANARAK BUNU DÜZELTİN. diyo..bunu nereden düzeltebilirim...

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.