backtrack-kalii linux-Mint(GNU/Linux) Soru-Cevap Sayfası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Se-ZeR

Emektar
12 Tem 2008
10,796
118
Antalya
Merhaba arkadaşlar;
Linux hakkında eğitim aldım-alıyorum-çalışıyorum, sıkıntı yaşadığınız noktaları konu altından belirtiniz, bende bilgim dahilinde size yardımcı olayım.

Edit by 'Black-VR 7 ;

Merhaba arkadaşlar;

Se-ZeR komutanımızın yoğunlundan dolayı kendisi konu ile ilgilenemiyor kendisinden izin alarak bilgim dahilinde sorunlarınıza çözüm bulacağım.İyi forumlar dilerim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

piso77

Uzman üye
30 Ocak 2013
1,944
1
kardeşim bt5r3 de hani face hack yapıyorlar yha ./set komutu ile o komutu ben yapıyorum ama bende sayılar çıkmıyor yardım edermisin

BarisJKaraali

Kıdemli Üye
5 May 2013
2,653
0
Istanbul
O facebook hack değldir kardeşim facebook görünümlü site yapıp arkadaşlarına atıyorsun onlarda açıp bilgileri girdiklerinde senin terminale bilgiler geliyor....

duman05

Adanmış Üye
9 Eyl 2012
6,326
2
Kardeş Ben Backtrack 5 r3'ü VirtualBox'dan Kurdum Wifi Bulmuyor Pc'im Buluyor Ama BackTrack 5 Bulmuyor Pc'im MasaÜstü Ve Kasanın Arkasında Bir Anten Var O Buluyor Shadown'a Sordum Bana Bir Kod Verdi Onu Yazdım Enter'e Basıtım Kapandı Tekrar Açıldı Bir Hata Verdi Ondan Sonra Sinirlendim Sildim Eger Bir Çözümü Varsa Tekrar Yükleyebilirim....

Köstebek-02

Yaşayan Forum Efsanesi
6 May 2008
15,580
45
Köstebek
Kali Linux Mu BackTrack mı Her 2 sindn Birisiyse Size Göre + ve - Yönleri Nelerdir Teşekkürler

kali lunix debian tabanını kullanıyor ve şuan da en sağlam ve güvenilir tabandır ve blacktrakkın bir üst sürümüdür ve daha stabildir ... Ayrıca blacktrak ubuntu veri tabanını kullanır mağaza olarak zengindir eklentileri fazladır ama kalilunix daha iyidir babacan:)

Balamir97

Kıdemli Üye
29 Ocak 2013
2,627
2
Nowhere
Kali Linux Mu BackTrack mı Her 2 sindn Birisiyse Size Göre + ve - Yönleri Nelerdir Teşekkürler

Önc merhabalar Kardeşim,Bu soruyu bir çok kişi sordu Kali Linux hack için daha stabil bir ortan sağlıyor üstleik daha fazla sürücü desteği var ve bazen backtrack da internet sorunu çıkabiliyor ben daha öncden yaşamıştım o sorunu çözdüm fakat bazı arkadaşlar çözemedi Ancak ben kaliyi pcemden onlarca defa silio kurdum hiç bir internte sorunu çıkmadı üstelik kaliyle backtrack arasında boyut farkıda var Sonuç olarak yaptığı işler felan aynı ancak kali daha güncell diyebilirim.

Köstebek-02

Yaşayan Forum Efsanesi
6 May 2008
15,580
45
Köstebek
Kardeş Ben Backtrack 5 r3'ü VirtualBox'dan Kurdum Wifi Bulmuyor Pc'im Buluyor Ama BackTrack 5 Bulmuyor Pc'im MasaÜstü Ve Kasanın Arkasında Bir Anten Var O Buluyor Shadown'a Sordum Bana Bir Kod Verdi Onu Yazdım Enter'e Basıtım Kapandı Tekrar Açıldı Bir Hata Verdi Ondan Sonra Sinirlendim Sildim Eger Bir Çözümü Varsa Tekrar Yükleyebilirim....

babacan :) Anladıgım kadarıyla ethernet kartını ve bir kaç driverni tanımadığından bu hatayı almışsındır babacanım yukarıda yazdıklarından bunu anladım gereken güncellemeleri yaptığın halde wifi görmemesi Ethernet kartını tanımamasıdır ... genelde blacktrak kullanıcıları olumlu sonuç almak isterse wifi adaptör kullanmaları gerekir bilginize babacanlarım:)

Köstebek-02

Yaşayan Forum Efsanesi
6 May 2008
15,580
45
Köstebek
Ubuntumu iyi yoksa kali linuxmu ?

İşlev farkları neler ?

babacanım:) 2 side açık kaynak kodludurlar sadece ubuntu daha zengin bir kitleye hitab eder ve kullanıcı dostudur güncellemeri ve eklentileri daha çoktur ama kalilunix daha çok server ve büyük şirketlerde kullanılır güncellemeleri ve eklentileri ubunta göre daha azdır fakat kullandığı veritabanı debiand bu konuda güvenlik ve stabillik konusunda ön plana çıarıyor kendi şirketler ,holding ve yazılımcı firmalar tarafından tercih ediliyor ve hackerlar tarafından da aradaki fark budur babacan:)

Köstebek-02

Yaşayan Forum Efsanesi
6 May 2008
15,580
45
Köstebek
Backtrack 5 R3 Kurdum Ama Ekran Küçük Benim Ekranın 4/1'i gibi duruyor nasıl büyütürüm..
Not : Virtual Box ile kurdum :)

Sun Microsystems tarafından kullanıcılara ücretsiz olarak dağıtılan VirtualBox (Sanal bilgisayar) programı bazı durumlarda kullanıcıların canını sıkabiliyor. Sanal olarak yüklenen işletim sisteminin ekran kartlarını yeterince tanımadığı durumlarda, çözünürlük ayarlaması yapılamadığından sanal bilgisayarları Tam ekran olarak kullanmak ne yazıkki mümkün olmuyor.

Sanal bilgisayarı Tam ekran yaptığımızda kenarlarda siyah boşluklar olacak şekilde karşımıza çıkmaktadır.

1sbo5.png

Bu sorunu çözmek için ya sanal işletim sistemine ekran kartı tanıtılmalı ya da Virtual Box'ın Misafir Eklentilerini Yükle (Guest Additions) özelliği kullanılmalı.

Genelde Linux dağıtımlar yeterince ekran kartı sürücüsü desteği vermediğinden dolayı, Linux dağıtımlar ile sanal bilgisayar oluşturulduğun da
VirtualBox programını Tam ekran kullanamıyoruz.

Linux yüklü sanal bilgisayarları tam ekran kullanabilmek için Misafir Eklentilerini Yükle (Guest Additions) özelliğini kullanacağız.Anlatımda Linux dağıtımı olarak Ubuntuyu kullandık, Ancak yapacağımız işlemler diğer linux dağıtımları (Pardus, Fedora v.s) içinde geçerlidir.

Sanal sisteminizin kurulu ve çalışır vaziyette olduğunu farz ederek işlemlere başlıyoruz.

:: Öncelikle sanal sistemin Cd-Rom sürücüsünde herhangi bir İmaj(.iso) Ya da Cd-rom olmadığından emin olunuz. Eğer varsa sürücüyü boşaltınız.

2sbn2.png

:: İkinci adım olarak sanal bilgisayarımızın çalıştığı pencerenin menü çubuğunda bulunan Aygıtlar menüsüne geliyoruz. Bu menü altında bulunan Misafir Eklentilerini Yükle (Guest Additions) öğesini tıklıyoruz.

3sga5.png

Bu işlemi yaparak sanal makinamızın Cd-Rom sürücüsüne sanal bir cd yerleştirmiş oluyoruz.

4slj1.png

Cd-rom kalıbı yerleştikten sonra sistemimiz otomatik çalıştırma seçeneği sunacaktır, İptal butonuna basarak işlemi iptal ediniz.

Cd-rom içerisin de farklı sistemlere yükleme yapmak için alternatifler mevcut.
Yani sanal bir windows kullanıyorsanız tam ekran sorununu veya yüklenemeyen herhangi bir donanım için, yine bu şekil yaparak Cd-Rom içerisinde bulunan klasörlerden ihtiyacınıza göre yükleme yapabilirsiniz.

99438270sy9.png

Görüldüğü üzere 32 ve 64 bit , amd64 ve x86(intel) işlemciler içinde farklı alternatifler mevcut. Windows sistemler için işlemcinizin türüne göre 32 veya 64 bit klasörlerinde bulunan dosyalardan yükleme yapınız.

:: Linux dağıtımı olan Ubuntu için yükleme işlemine devam ediyoruz.
Eklentinin kurulumu için Ubuntu da bulunan Uçbirim komut istemcisini kullanacağız. Uçbirim'i açmak için Uygulamalar Menüsü altında bulunan Donatılar klasöründen Uçbirim programını çalıştırınız.

67555229da2.png

Uçbirim komut satırını çalıştırdığınızda karşınıza şu şekil bir ekran gelecektir.

43121174bv3.png

Daha önce Cd-rom'a yerleştirdiğimiz eklenti kalıbını buradan yükleyeceğiz. Ancak yükleme yapabilmek için Root girişi yapmamız gerekiyor.

Root girişi sağlamak için komut olarak

Kod:
su

(super user) yazıyoruz. Ardından bize Root şifremiz sorulacak;

82851557ob8.png

Parolayı yazarken görmüyorsunuz, Root parolamızı girdikten sonra Uçbirim şu şekil değişecek.

49183802nv4.png

Uçbirimde Root olduktan sonra sıra geldi Cd-rom da ki dosyamızı yüklemeye.

Bunun için Uçbirime Cd-rom'unuzun yüklendiği klasörün yolunu girmeniz gerekiyor. Genelde /cdrom şeklinde oluyor. Eğer bu şekil komut çalışmazsa Cd-rom'un bulunduğu dizini de yazmanız gerekir. Ör: /media/cdrom veya /mnt/cdrom

Şimdi uçbirime tam komutu yazma zamanı geldi.

10ar5.png

Kırmızı çizgi ile yazılan kısım Cd-Rom içinde ki dosyanın tam adıdır. Linux dağıtım ve İntel işlemciye sahip bir sanal sistemimiz olduğundan -x86 kodlu dosyayı yazdık. Eğer Amd işlemciniz varsa diğer dosyayının yazınız.

Komutu yazıp, Enter'a bastıktan sonra kurulum işlemi başlıyacaktır. Kurulum işlemi sanal sistemizin performansına bağlı olarak kısa bir süre içerisinde tamamlanacaktır. Kurulum işlemi bitince sanal sisteminizi yeniden başlatınız.

Sistem açıldıktan sonra tam ekran moduna geçiş yapınız. Artık Sanal sisteminizi tam ekran kullanabilirsiniz. Çözünürlük değişiminide sisteminizin ekran ayarlarından yapabilirsiniz.

11sah2.png

Burada anlatılan yöntemin mantığı ile, diğer sanal sistemlerde de çözünürlük ayarı yapabilir, tam ekran modunu kullanabilirsiniz.

hackerkadim

Katılımcı Üye
13 Tem 2012
608
0
World that.
Merhaba arkadaslar ben Backtrack 5 Surumunu kullanıyordum. Yenı ozellıklerı ıcın son surum R3 surumunu ındırdım ve Usb flas bellekgime (4GB) kurdum. Ve sıstemını yenıden baslatım acarken startx komutundan sonra sıyah ekran gelıyor ve oylecene kalıyor hıc bırsey gelmıyor cozumu nedır acaba?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.