backtrack-kalii linux-Mint(GNU/Linux) Soru-Cevap Sayfası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

firepath

Katılımcı Üye
20 Eyl 2015
536
0
1 - ) 16 gblık flash diske şu an kali linux kuruyorum. Normalde linux mint kullanıyorum (1 aydır :D )

İnternette okuduğum belgelere göre kullandıktan sonra flashı çıkardığınızda yaptığınız bütün işlemler siliniyormuş.Fakat ben kayıt edilmesini istiyorum. Yani flashı çıkarmadan önce indirdiğim dosyalar yaptığım düzenlemelerin durmasını istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim ?

2 - ) Linux üzerinde java kodlayabilir miyim ? Yani .NetBeans platformu var mı ?

NetBeans var mı bilmiyorum. Fakat gayet iyi olan Eclipse var Java için. Kodlayabilirsin yani.

'toprak

Uzman üye
22 Nis 2010
1,539
2
kali linux kurdum pcye .terminalde cd Desktop calismadi.
bash: cd: Desktop: Böyle bir dosya ya da dizin yok
boyle hata verdi..

21 Kas 2015
77
0
İstanbul
Merhaba arkadaşlar;
Linux hakkında eğitim aldım-alıyorum-çalışıyorum, sıkıntı yaşadığınız noktaları konu altından belirtiniz, bende bilgim dahilinde size yardımcı olayım.

Edit by 'Black-VR 7 ;

Merhaba arkadaşlar;

Se-ZeR komutanımızın yoğunlundan dolayı kendisi konu ile ilgilenemiyor kendisinden izin alarak bilgim dahilinde sorunlarınıza çözüm bulacağım.İyi forumlar dilerim.

Hocam bende şöyle bir sıkıntı var. Kali linux'ta leptop uçak modunda duruyor. Wi-Fi Hardware Disabled diyor. O kadar uğraştım ama enabled yapmayı başaramadım.

Hatadan resim:
25AgGE.jpg

Centos 8

Uzman üye
14 Eki 2015
1,052
1
İstanbul
Merhabalar ben root suz android tele linux kurmak istiyorum . Ama android işletim sistemide silinmesin bunu nasıl yapıcam .

Wep

Kıdemli Üye
28 Ocak 2015
4,412
8
İstanbul
Sanal makineye Kalı kurduğumda internet gidiyor nasıl çözebilirim Kalıyı kaldırdım öyle geldi internet

Hyd

Uzman üye
13 Ara 2015
1,011
0
Ankara
Merhaba ben isodan kali kurarken win32 loader.ini bulunmaktadır diyo dvdye boot et dediler forumdakiler sağolsun onu yapıcam başka neler yapabilirim bu sorunu çözebilmek adına

Adigeefe

Katılımcı Üye
21 Haz 2015
614
9
Kafkasya
Kali Linux 2.0 da Vmware de sanalk makine oluşturduktan sonra kurulum için install bölümüne giriyorum bütün ayarları yapıyorum (dil,klavye,depolama vs. vs.) Sistem Kurmaya Geçtiğim Zaman Şu Hatayı Alıyorum

Kurulum adımı başarısız oldu.
Kurulum adımlarından biri başarısız oldu.Bu adımı menüden seçerek tekrar deneyebilir veya bu adımı atlayarak başka bir adım seçebilirsiniz.Başarısız adım:Sistem kur

Devam dedıgımde tekrar aynınısı oluyor

Sorun Sizce Nedir ?

Centos 8

Uzman üye
14 Eki 2015
1,052
1
İstanbul
Kali Linux 2.0 da Vmware de sanalk makine oluşturduktan sonra kurulum için install bölümüne giriyorum bütün ayarları yapıyorum (dil,klavye,depolama vs. vs.) Sistem Kurmaya Geçtiğim Zaman Şu Hatayı Alıyorum

Kurulum adımlarından biri başarısız oldu.Bu adımı menüden seçerek tekrar deneyebilir veya bu adımı atlayarak başka bir adım seçebilirsiniz.Başarısız adım:Sistem kur

Sorun Sizce Nedir ?

o adimi gec sorun falan yok

Adigeefe

Katılımcı Üye
21 Haz 2015
614
9
Kafkasya

Sorun Sizce Nedir ?

Güncelll

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.