backtrack-kalii linux-Mint(GNU/Linux) Soru-Cevap Sayfası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mint0q

Katılımcı Üye
20 Eyl 2015
788
0
linux 1 -2 ? versiyon onlar backtrack dersen ayrı sms spoofing kalide yok backtrackda var ama kalide daha çok tool var

Lucifer3

Yeni üye
21 Eki 2014
14
0
Elemantary OS ta wireless çok az sinyal alıyor ubuntu 14.10 da denedim yine aynı sorun var Windows'a geçince düzeliyor sanırım driver ile ilgili bir şey yinede bir şey yapmam gerekiyorsa paylaşır mısın

22 Haz 2015
173
0
İSTANBUL
Linux Mint kuracağım (ilk defa)
İndirme aşamasında takıldım daha :D hangisini seçmeliyim hocam

Editions for Linux Mint 17.2 "Rafaela"
EDITION DESKTOP MEDIA
Cinnamon (32-bit) Cinnamon DVD
Cinnamon (64-bit) Cinnamon DVD
Cinnamon no-codecs (32-bit) Cinnamon DVD
Cinnamon no-codecs (64-bit) Cinnamon DVD
Cinnamon OEM (64-bit) Cinnamon DVD
KDE (32-bit) KDE DVD
KDE (64-bit) KDE DVD
MATE (32-bit) MATE DVD
MATE (64-bit) MATE DVD
MATE no-codecs (32-bit) MATE DVD
MATE no-codecs (64-bit) MATE DVD
MATE OEM (64-bit) MATE DVD
Xfce (32-bit) Xfce DVD
Xfce (64-bit) Xfce DVD

recep1497

Yeni üye
22 Eki 2015
16
0
hocam linux kapanırken arada bir watchdog did not stop yazısı alıyorum araştırdım watchdog linuxa ait bir program galiba ama yinede korkutuyor insanı nedir bu arkadaş

kerim2133

Üye
12 Eki 2011
190
0
hocam ben şimdi internet kafe işletiyorum benim ana pc'yi linux yaparsam (kali linux) clientler yani öbür pcler windows 7 kalırsa bir sıkıntı olurmu cafe yönetim programı olarak pancafe manager server kullanıyorum lütfen bir yardımcı olun bir sıkıntı olursa nasıl bir sıkıntı olur

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,984
1
122
hocam linux kapanırken arada bir watchdog did not stop yazısı alıyorum araştırdım watchdog linuxa ait bir program galiba ama yinede korkutuyor insanı nedir bu arkadaş

Normaldir, hangi dağıtımı kullanıyorsunuz?

Kali Linuxta Bütün Tools Lar Pyhton Lamı Yazılıyor ?

Hayır, C, C++ ve Ruby'de kullanılmakta. Ancak bir çoğu Python ile yazılıyor.

hocam ben şimdi internet kafe işletiyorum benim ana pc'yi linux yaparsam (kali linux) clientler yani öbür pcler windows 7 kalırsa bir sıkıntı olurmu cafe yönetim programı olarak pancafe manager server kullanıyorum lütfen bir yardımcı olun bir sıkıntı olursa nasıl bir sıkıntı olur

Ana PC'yi neden Kali Linux yapmak istiyorsun? Kali Linux, pentest vb. işlerle uğraşmayacaksan gereksizdir ve performans olarak bir çok dağıtımdan geri kalmaktadır. Ayrıca pancafe manager linux destekliyor ise, o zaman sıkıntı olmayacağını düşünüyorum. Ancak büyük ihtimalle desteklemeyecektir.

Kali Linux'tan kat ve kat iyi dağıtımlar varken, birde pentest ile uğraşmayacaksan, kali kurmak aşırı saçmadır. Bunun yerine önerebileceğim dağıtımlar:

-Manjaro
-Arch Linux
-Debian

kerim2133

Üye
12 Eki 2011
190
0
Ana PC'yi neden Kali Linux yapmak istiyorsun? Kali Linux, pentest vb. işlerle uğraşmayacaksan gereksizdir ve performans olarak bir çok dağıtımdan geri kalmaktadır. Ayrıca pancafe manager linux destekliyor ise, o zaman sıkıntı olmayacağını düşünüyorum. Ancak büyük ihtimalle desteklemeyecektir.

Kali Linux'tan kat ve kat iyi dağıtımlar varken, birde pentest ile uğraşmayacaksan, kali kurmak aşırı saçmadır. Bunun yerine önerebileceğim dağıtımlar:

-Manjaro
-Arch Linux
-Debian

[/COLOR][/B][/QUOTE]

hocam daha dogrusu hackerlik ile ilgili birseyler yapmak istiyorum hani kali linux daha iyi diye :) dağıtımla ilgili bir sorunum yok yani şimdi diyelim ki benim ana pc pancafe manager linuxu destekliyo diger pclerle ilgili bir sıkıntı çıkmaz değil mi ?

VinLaden

Kıdemli Üye
13 Eki 2015
2,835
3
Oxymoron
kali linuxu usbye yazdırıyorum dual boot kurulumu yapıcam ancak kuramıyorum

Diski ikiye böldünüz mü?

Linux Mint kuracağım (ilk defa)
İndirme aşamasında takıldım daha :D hangisini seçmeliyim hocam

Editions for Linux Mint 17.2 "Rafaela"
EDITION DESKTOP MEDIA
Cinnamon (32-bit) Cinnamon DVD
Cinnamon (64-bit) Cinnamon DVD
Cinnamon no-codecs (32-bit) Cinnamon DVD
Cinnamon no-codecs (64-bit) Cinnamon DVD
Cinnamon OEM (64-bit) Cinnamon DVD
KDE (32-bit) KDE DVD
KDE (64-bit) KDE DVD
MATE (32-bit) MATE DVD
MATE (64-bit) MATE DVD
MATE no-codecs (32-bit) MATE DVD
MATE no-codecs (64-bit) MATE DVD
MATE OEM (64-bit) MATE DVD
Xfce (32-bit) Xfce DVD
Xfce (64-bit) Xfce DVD

Çözümü buldun mu bilmiyorum ama KDE iyidir hem görünümü windowsa yakın

Çalışmaz hocam

VinLaden

Kıdemli Üye
13 Eki 2015
2,835
3
Oxymoron
Hocam wifi sorunu var nasil cozulebilir?

iwconfig komutunu yazıp çıktıyı paylaşır mısın?

Usta ben kali linux 2.0 kurmaya çalışıyorum vmware üzerinden sistem kuruluyor bölümünde hata alıyorum sistem kurulamadı şeklinde

CD sürücüsü algılanamadı hatası mı veriyo?

Kaç Çeşit Linux Programı Vardır?
ör: kali , backdoor,...
Bunların özelliklerini ve ayrıcalıklarını açıklarmısınız?

Dostum yüzlerce distro vardır program değil.Kali,Backtrack,BackBox gibi dağıtımlar penetrasyon testleri için kullanılır,genelde güvenlik araştırmacıları kullanır bu yüzden günlük kullanım için pek uygun değil.

scoobyy

Katılımcı Üye
24 Eki 2015
665
0
kali linux penetration test vb seylerle ılgılı ılerı kitap öneriniz türkçe olarak
Bilişimin karanlık yüzü-Kamil Burgu
Kali ile alakalı bir kitap arıyorsanız kodlab'ın kali ile alakalı bir kitabı var fakat önermem ona 30-35 lira vereceğinize algoritma ve programlama mantığıyla alakalı bir kitap alınız ki ilerleyen vakitlerde pentest araçları ve kolay bir kaç araç yazabilesiniz.Zaten bga'nın makaleleri ücretsiz bakabilirsiniz.

Matrix24

Kıdemli Üye
27 Haz 2012
2,685
0
istanbul
Bilişimin karanlık yüzü-Kamil Burgu
Kali ile alakalı bir kitap arıyorsanız kodlab'ın kali ile alakalı bir kitabı var fakat önermem ona 30-35 lira vereceğinize algoritma ve programlama mantığıyla alakalı bir kitap alınız ki ilerleyen vakitlerde pentest araçları ve kolay bir kaç araç yazabilesiniz.Zaten bga'nın makaleleri ücretsiz bakabilirsiniz.

Bilişimin karanlık yüzü-Kamil Burgu okuyucam buyuk ıhtımal saol

Alp Eren

Üye
3 Ocak 2016
64
0
Sanal bilgisayardan kurduğum kali de nasıl internete bağlanıcam ? Program vs var mı yoksa wireless taksam sanal bilgisayar onu görür mü ? Eger görüyorsa kurulum dosyalarını nasıl sanal bilgisayara aktarabilirim ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.