başbelası virüs

DarkNesSsSs

Uzman üye
6 Ocak 2012
1,261
0
Kıbrıs
arkadaşlar herkese iyi akşamlar benim d de bir virüs var baş belası autorun yapmış kendini birde bana antivirüs yükletmiyor eset i avast ı avirayı kaspersky ı hepsini denedim yükletmiyor bi yüklesem tamam ama yükletmiyor bunun başka yoldan çözümü varmı combofix hariç
acil !!!

y4r4t1k

Üye
5 Haz 2009
193
0
Amasya
"güvenli mod" da girip dene yüklemeyi

edit: güvenli kiple açmak için bilgisayar açılırken windows başlatılıyor yazısı gelmeden önce F8 e bas veya basılı tut

Son düzenleme:

DarkNesSsSs

Uzman üye
6 Ocak 2012
1,261
0
Kıbrıs
bende diyordum niye açılmıyor bu güvenli mod güvenli mod açılırken reset atıyor pc demek ondanmış şu ana kadar bu kadar aptal bir virüs ile karşılaşmadım hep okulun pc lerinden bulaştı

bigbox

Kıdemli Üye
8 Kas 2011
3,232
0
Azeri/Baki
1. Başlat > çalıştır> CMD yazın > Enter tuşuna basın
2. c:\attrib -r -s -h autorun.inf Enter tuşuna basın
3. c:\ren autorun.inf to autorun.txt Enter tuşuna basın
4. c:\mkdir autorun.inf Enter tuşuna basın
5. Virüsün adını bulun
c:\type autorun.txt Enter tuşuna basın
Ekrana gelecek görüntü şu şekilde olabilir:
[AutoRun]
open=VirüsünAdi.exe
shellexecute=VirüsünAdi.exe
shell\Auto\command=VirüsünAdi.exe
6. c:\attrib -r -s -h VirüsünAdi.exe Enter tuşuna basın.
7. c:\del VirüsünAdi.exe Enter tuşuna basın
8. c:\del autorun.txt Enter tuşuna basın

capsizcakir

Uzman üye
15 Ağu 2011
1,206
0
Kardeşim cmd kapalıysa, format ta atamıyorsan şu yolu dene..

Açtığım bi konu var, usb ye işletim sistemi kurmak diye..
http://www.turkhackteam.net/bilgisa...tim-sistemi-kurmak-coken-pc-yi-kurtarmak.html
Oradan gerekli adımları izle ve kaspersky rescue disk i kur, ve ya avirayı.. Sonra kaspersky i açınca virüs taraması yap.. Eğer antivirüs virüsü silmezse klasör seçenmeklerinden "korunan işletim sistemi dosyalarını göster" i ve "gizli dosya ve klasörleri göster" i seç ardından virüsü elle sil.. Senin orjinal işletim sistemin kullanılmadığı için silerken sıkıntı olmaz..
Takıldığın yer olursa gel..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.