Başlamak İçin Python mı ? | Kardeşim Java !

KoDa

Uzman üye
14 May 2016
1,438
1
127.0.0.1
g61ybN.jpg

Bu Logoyu NerdeyseHer Yerde Görüpte Ve Şunla Karşılaşıyosanız

MDMWB9.png

Bu Dili Böyle Tanımlayan (Veya Benzeri) Bu Adamların IQ ları bukelemunun IQ sundan az ! Hatta Şunuda iddia edebilirim İQ ları Ayakkabı Numararını Geçmez !

9NBEr8.png

Python Ne Mi ?

Python, nesne yönelimli, yorumlamalı, birimsel ve etkileşimli yüksek seviyeli bir programlama dilidir. Girintilere dayalı basit sözdizimi, dilin öğrenilmesini ve akılda kalmasını kolaylaştırır. Bu da ona söz diziminin ayrıntıları ile vakit yitirmeden programlama yapılmaya başlanabilen bir dil olma özelliği kazandırır.

Machine Learning

Artificial Intelligence (Yapay Zeka)

Desktop Programing

Web Programing

Ve Dahası ..

Yani " Python Dili Hocam Nasıl Bir Dil Ya Bir Konuşsanıza " Diyebileceğiniz Bir Şey Değil !

Başlamalımıyım Diyenler İçin Sesleniyorum
muck <3

qvXRNq.jpg

Buraya Kadar Okuduysan Teşekkür Ederim :)

Son düzenleme:

KoDa

Uzman üye
14 May 2016
1,438
1
127.0.0.1

evet güzel tespit araştırınca böyle birşey çıkmıyor demekki (yok)

10. Sınıf Bilişim Okuyorum C# Başlayacağız :)

aaaa hocana söyle önce pıytın sonra c# pıytın genelde c# a geçicekler için yapılmış hollandalı işsizlerin yaptığı bir dildir çünkü

Bu Phytonu Nasıl Yapıcağız Bir Türlü Çözemedim
Python*
Teşkkürler

Deepon

Üye
15 Eyl 2018
182
0
Java öğrenen adam zaten büyük ihtimalle Android için öğreniyordur. Her şeyden önce amaca göre dil öğrenilmeli.

ALcatraz'

Kıdemli Üye
30 May 2013
4,338
4
İstanbul
Konunun altında her hangi bir şeyi(dili) baltalayacaksanız, önericekseniz ve önermeyecekseniz nedenlerini belirtin. Yeni başlayan kişilere "Lan bak adam böyle söylüyor Java ile Python'u ele. Niye? Adam berbat dedi çünkü" şeklinde bir düşünce yerleştirmiş olursunuz.

Neyse brainfuck öğrenin cpp'miş, java, python, c#, c boş diller . (Mecazi olduğunu anlamayanlar içinde bir parantez acayim dedim)

'Unnamed

Uzman üye
15 Mar 2017
1,408
6
Ben de diyorum ki önce ana dilinizi sonra konuşmayı daha sonra da iletişime geçmeyi öğrenin. Bundan sonrasını ise tutarlı konuşmak, avam tabakasına hitap etme becerileri falan takip edecektir...

SwindLer06

Yeni üye
15 Eyl 2018
36
0
Hocam android için hangisini önerirsiniz ve kivy'i androidte kullanabilirmiyim kivy ile yazabilirmiyim yani?

Klavye19

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
852
12
c# c+ java gibi diller çok zordur direk bunlardan başlarsan bayaa zorlanırsın ilk python ruby perl gibi dilleri öğrenmene bak sen

xnv

Yeni üye
11 Ağu 2018
10
0
Berbat. Türkçe imla kurallarına bile dikkat etmeden konu açmak bir yana konudaki spacing o kadar berbat ki gözlerim konuyu bir anlığına da olsa iyi sandı. Konuda ne bir teknik detay ne de istatistiksel bilgi verilmiş, SO'nun klasik "bu sene en popüler dil python" grafiği bile yok..

Sadede gelirsek, reddit'te karma kasmak için bir yerlerini yırtan kişilerden pek bir farkın yok. 1-2 yorum gelsin, 1-2 teşekkür alayım, ego kasayım derken 2 paragraf bile etmeyen yazıyla konu açmışsın.. Sonuç olarak konu 5 para etmez. İlkokuldaki çocuklara öğretilen imla kurallarından bile eser yok.

AhmetKnKc

Uzman üye
15 Mar 2018
1,080
9
19
Evden
c# c+ java gibi diller çok zordur direk bunlardan başlarsan bayaa zorlanırsın ilk python ruby perl gibi dilleri öğrenmene bak sen

Ben direk C#form app ile başladım :trl

C# öğrenmek istiyenler Murat Yücedağ' ı izliye bilir. 140 a yakın C#form app ders videosu var. Ve severek anlatıyor.

Berbat. Türkçe imla kurallarına bile dikkat etmeden konu açmak bir yana konudaki spacing o kadar berbat ki gözlerim konuyu bir anlığına da olsa iyi sandı. Konuda ne bir teknik detay ne de istatistiksel bilgi verilmiş, SO'nun klasik "bu sene en popüler dil python" grafiği bile yok..

Sadede gelirsek, reddit'te karma kasmak için bir yerlerini yırtan kişilerden pek bir farkın yok. 1-2 yorum gelsin, 1-2 teşekkür alayım, ego kasayım derken 2 paragraf bile etmeyen yazıyla konu açmışsın.. Sonuç olarak konu 5 para etmez. İlkokuldaki çocuklara öğretilen imla kurallarından bile eser yok.

Katılıyorum. pythonu övüyormu sövüyormu anlıyamadım.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.