Başlangıç Onarma Hatası

Linuxusers

Üye
25 Ocak 2016
188
5
merhabalar, bilgisayar aniden 2-3 kere elektirik kesintisi yüzünden açıldı kapandı. ardından windows açılmayaya başladı. windows7 bu arada işletim sistemi başka pclere taktım harddiski çalışan pclere oradada aynı sorun yani donanımsal değil onu anladım fakat şuan başlangıç onarmaya girdiğim de klavyem mause'um çalışmıyor diğer yerlerde bios'da bios öncesinde çalışıyor sadece başlangıç onarmaya girince çalışmıyor format atamam şirket evrakları var aşırı önemli evraklar onları almam lazım lütfen yardım edin.

kurononyanko

Katılımcı Üye
6 Şub 2022
534
397
başka bir flaş belleğe, wintousb yardımı ile taşınabilir sistem yazabilirsin. bootlayarak windows görüntüsü alır ardından yedekleme yapabilirsin.
Buna winxp portable ya da kali live de dahil olabilir sıkıntı yok.
Eğer harddisk 2.5'luk ise varsa sata to usb ile başka pcye usb gibi takıp hızlıca verileri kopyalayabilirsin.

Bu hata veri kaybı değil ki bu kadar panik yapıyorsun hocam :)

Linuxusers

Üye
25 Ocak 2016
188
5
başka bir flaş belleğe, wintousb yardımı ile taşınabilir sistem yazabilirsin. bootlayarak windows görüntüsü alır ardından yedekleme yapabilirsin.
Buna winxp portable ya da kali live de dahil olabilir sıkıntı yok.
Eğer harddisk 2.5'luk ise varsa sata to usb ile başka pcye usb gibi takıp hızlıca verileri kopyalayabilirsin.

Bu hata veri kaybı değil ki bu kadar panik yapıyorsun hocam :)
valla hocam çok anlamıyorum bana bir method söyleseniz youtubedan izlesem de verileri kurtarsam..

kurononyanko

Katılımcı Üye
6 Şub 2022
534
397
hmm wintousbyi öneririm lakin vakit alacaktır.
Varsa 3.0lı içi boş olan minimum 16gb olmak şartıyla bir usb belleğe windows yazın.
Wintousb programı ile. Korkulacak bir şey yok yani.
xplive de olabilir. rufus ile yazarsın bunuda.
kaynak vereyim
buradan indirebilirsin, kullanması çok zor değil olmadı özelden sor adım adım tarif edeyim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.