Bedava .com Domain Almak

Khanctor

Katılımcı Üye
30 Ocak 2016
506
205
İndex
com domainini bedava alacağınız bir site olduğunu sanmıyorum. Bazı paketlerde hosting alınca hediye olarak veriyorlar fakat zaten onun içerisinde de domain parasını bir nevi almış oluyor

'Anka

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
8 Eyl 2021
3,354
2,534
Merhaba Değerli Üyemiz, .com uzantılı domainleri ücretsiz veren var mı bilmiyorum ama ücretsiz vereceklerini zannetmiyorum. Belli bir ücret karşılığında verirler. Ücretsiz verenlere pek güvenmemek lazım. Ama kendiniz yazabilirsiniz bunlar, HTML, PHP, java, mySQL bunlara site kurmak mümkündür.
İyi Forumlar.

BÜRKÜT'

Basın&Medya Lider Yrd.
8 Kas 2021
2,977
3,927
Merhaba, .com uzantılı bir domaini ücretsiz veren bir yer olduğunu sanmıyorum. Fakat Tıkla! bu siteyi kullanarak çeşitli uzantılardaki domainleri ücretsiz bir şekilde alabilirsin. İyi forumlar..

ikigai21

Üye
1 Ocak 2020
63
9
Merhaba Değerli Üyemiz, .com uzantılı domainleri ücretsiz veren var mı bilmiyorum ama ücretsiz vereceklerini zannetmiyorum. Belli bir ücret karşılığında verirler. Ücretsiz verenlere pek güvenmemek lazım. Ama kendiniz yazabilirsiniz bunlar, HTML, PHP, java, mySQL bunlara site kurmak mümkündür.
İyi Forumlar.
Bu yazdığınız dilleri öğrenirsek ayrıyetten host ve domain almaya gerek var mı hocam?

The VODKA

Uzman üye
8 Haz 2022
1,328
919
Bu yazdığınız dilleri öğrenirsek ayrıyetten host ve domain almaya gerek var mı hocam?
O bilgiler ile kısaca siteyi kodlamış olursun. Hosting ile uzantını aldıktan sonra oluşturduğun dosyaları internete yüklersin.

Sana tavsiye vereyim;
Öncelikle site açmak için gerekli olan diller vardır. Bunları sırasıyla öğreninin derim.
HTML, sitelerin iskeletidir. Onsuz site elemanları oluşturmak mümkün değildir.
CSS, Sitenin stili anlamıs gelir. Sitenin renkleri, yazıların renkleri, fontlar vb. bu dil sayesinde kodlanır.
JavaScript, kısaca eventleri oluşturma olanak sağlar. Butona basınca uyarı kutusu oluşturma, sayılar ile işlemler yapmak, sayfa yönlendirmek gibi aklınıza gelebilecek her türlü görevi yapar.
PHP, sunucu taraflı çalışır. Siteye üye kayıt olduğunda bilgilerinin veritabanına eklenmesi, sitenizdeki yayınların kontrolü vb. düşünebilirsiniz.
Msql veya MariaDB, gibi sunucular verilerimizi tutan alanlardır.

ikigai21

Üye
1 Ocak 2020
63
9
O bilgiler ile kısaca siteyi kodlamış olursun. Hosting ile uzantını aldıktan sonra oluşturduğun dosyaları internete yüklersin.

Sana tavsiye vereyim;
Öncelikle site açmak için gerekli olan diller vardır. Bunları sırasıyla öğreninin derim.
HTML, sitelerin iskeletidir. Onsuz site elemanları oluşturmak mümkün değildir.
CSS, Sitenin stili anlamıs gelir. Sitenin renkleri, yazıların renkleri, fontlar vb. bu dil sayesinde kodlanır.
JavaScript, kısaca eventleri oluşturma olanak sağlar. Butona basınca uyarı kutusu oluşturma, sayılar ile işlemler yapmak, sayfa yönlendirmek gibi aklınıza gelebilecek her türlü görevi yapar.
PHP, sunucu taraflı çalışır. Siteye üye kayıt olduğunda bilgilerinin veritabanına eklenmesi, sitenizdeki yayınların kontrolü vb. düşünebilirsiniz.
Msql veya MariaDB, gibi sunucular verilerimizi tutan alanlardır.
Bu diller ile instagram özelinde suspended yemeyen ve çiift faktörlü doğrulamayı geçen scrpit yazabilir miyizz peki?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.