Belirli Sürede Tor Node'u Değiştiren Script [AnonSurf]

sh

Üye
31 Ara 2018
107
41
sh
Herkese merhaba. Geçen grupta birisi anonsurf için 10 dakikada bir node değiştirme yöntemi var mı diye sormuştu. Ben de çok araştırmadım var mı bilmiyorum ama bash'le yazdım.

Kurulum
Aşağıdaki kodu alıp nano veya vim ile "anonsurf_changer.sh" gibi isim verip dosya oluşturup yazın.

Kullanım

İlk başta .sh script'ini çalıştırabilmek için:
Kod:
chmod +x anonsurf_changer.sh

Çalıştırmak için:
Kod:
./anonsurf_changer -t <dakika>

Not: Sisteminizde anonsurf'un yüklü ve start komutu ile başlamış olması gerekmektedir.
Not: Her node değiştiğinde curl ile IP sorgular ve komut satırına yazdırır.

Alternatif kullanabilecekleriniz: ifconfig.me , ipinfo.io/ip

Script
Bash:
#!/bin/bash
# author: sh.defim

usage() {
  echo "Usage: $0 [-t <minutes>]" 1>&2
  exit 1
}

while getopts ":t:" opt; do
  case $opt in
    t)
      interval=$OPTARG
      ;;
    \?)
      usage
      ;;
    :)
      usage
      ;;
  esac
done

if [ -z "${interval}" ]; then
  usage
fi

while true
do
  anonsurf change
  curl -4 icanhazip.com
  sleep "${interval}m"
done

Napcaz

Katılımcı Üye
28 Nis 2019
767
765
Cudi
Yusuf Sezer ve githubdaki bir Türkçe kaynağı takip ediyordum zamanında. Diğer bildiğim diller kadar iyi bilmiyorum maalesef internetten destek alarak yazdım bunu.
bende öğrenmek istiyorumda github kaynağını bulursan paylaşabilir misin

Napcaz

Katılımcı Üye
28 Nis 2019
767
765
Cudi
Btkakademi de vardi bash script eğitimi.
Amacım kökeni ve çalışma prensibini hızlıca anlayıp hepimizin bıktığı şu hello world zırvalıklarıyla vakit kaybetmemek bu amaçla konudaki arkadaşın pratik çözümüne karşın böyle bir soru için buranın uygun bir ortam olduğunu düşündüm çünkü pratik bilgiye önem veriyorum. Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.