Ben Özel Harekat Komandosuyum

KEZA42

Uzman üye
29 Ara 2008
1,437
0
cyberalem
dagvekomandotugayi_kmd1.jpg

komando nedir , komando eğitiminin normal askerlik eğitimi ile ne gibi farklılıkları vardır ?

Gurur, güven ve ani karar verebilme yeteneğine sahip; her türlü düşman, hava ve arazi şartlarında öncülük edebilen, özel yetiştirilmiş seçkin askerdir
jandarma için konuşursam jandarma eğitiminde genellikle asayiş olayları için eğitim alırsınız (üst, araç, mesken aramaları, kelepçe takma, toplumsal olaylara müdahale, güvenlik alma vs), komando ise sıcak temas, yol güvenliği, arazi şartları kısacasıtek başına hayatta kalmak için eğitim alır çok büyük sabır ve kuvvet ister kolay değildir dağda bayırda yatıp, orada günlerce yaşayıp, mayınlı yollardan geçip, çatışmaya girmek

Komando aslında düşman hatlarında gizli hareket edebilme yeteneğine sahip düzenli orduya karşı ara, bul, yoket yada ricat sırasında düşmanı yavaşlatma yada istihbarat yada kurtarma operasyonlarında kullanılırlar Her türlü arazi ve iklim koşulunu kendi avantajına çevirebilen Özel techizatlarla donanmış Özel birliktir Komando bir istihkamcı kadar iyi patlayıcı bilgisine sahip olmalıdır Köprü uçurma, yol kapatma, heyelan yaratma tipi görevleri yerine getirmek için gereklidir Görev bölgesine hızlı intikal edebilmek için helikopterden iple iniş, Paraşüt eğitimleri verilir İpli ve ipsiz tırmanış, kanyon geçişleri gibi temel dağcılık eğitimi verilir Güncel silahların hepsini mükemmelen kullanır yüksek teknoloji istihbarat ve istihbarat önleme cihazlarını kullanır

fakat komando eğitiminin en önemli kısmı psikolojik şartlandırmadır Komando her güçlüğün üstesinden gelebileceğine inanır onu buna inandırıncaya kadar eğitmenler birçok kez sınırlarına kadar zorlar ve kafasındaki sınırları kırıp onları hedeflere çevirirler eğitim boyunca korkularının üzerine gider, fiziksel sınırlarını zorlarlar bunun bireysel ve takım olarak oturduğu zaman artık her zorluğun üstesinden gelebileceğine gerçekçi bir inancı olan bir askerdir

ülkemizde son yirmi yıldır içgüvenlik timlerine yaygın olarak temel komando eğitimi veriliyor Komando Brövesi veriliyor bu bröveyi almaya hak kazananlar dünya standartları üzerinde bir komando kursunu bitirmelerine ve resmen komando olmalarına rağmen, görev aldıkları içgüvenlik harekatları komando harekatı değildir

komando kursu almış iç güvenlik timlerine komando denmez düşman hatlarında kullanıldığında komandodur Kendi vatan toprağımızda görev yapan komando yoktur

komando bröveli komando yetenekli piyadeler ve jandarmalar vardır

KOMANDO

KORKU NEDİR BİLMEYİZ
BİZ DAĞLARIN ERLERİ
YUVA YAPTIK GÖKLERE
BAŞ DÖNDÜREN YERLERE
ENGEL TANIMAZ AŞARIZ
YÜCE ENGİN DAĞLARI
EL VERİR UZANIRIZ
MOR SİYAH BULUTLARA
BEN TÜRK KOMANDOSUYUM
DÜŞMANI ÇELİK PENÇEMLE EZERİM
HER YERDE BEN VARIM
HAVADA, KARADA DENİZDE ÇÖLDE, ÇATAKTA, BATAKTA
HER ZAMAN VE HERYERDE
KİM?
KOMANDO
KİM?
KOMANDO
OLAMAZSIN
YAH
OLAMAZSIN
YAH
KOMANDOLAR
ALLAH
KOMANDOLAR
ALLAH

Allah sizi korusun

dagvekomandotugayi_komandolar1.jpg

dagvekomandotugayi_7cm6.jpg

Dağlara gece çökünce
mahsunlaşınca bayırlar
bir ses irkilir yüreğimden
sessizliğimin sesi buve yalnızlığımın
kendi içimde kalabalıklaşırım sığmaz olurum kendime ozaman
yağmur ıslatmaz başımı,kar üşütmez içimi
bir adım atarım bir adım daha ve binlerce adım daha
ulaşılmazdadır hedefim,umutlardadır yüreğim
gözlerinin feri düşer içime
ağrımaktadır sağ bileğim
heba olmaktadır emeğim
bir kaybetmeye doğru yelken almışken titrerim
zaferlere haykırır nefesim

dagvekomandotugayi_komando4hd.jpg

ÜZERİMİZE KILIÇ ÇEKİLMEDİKÇE

ÜLKEMİZ TOPRAKLARINA GİRİLMEDİKÇE

MİLLETİMİZ CEFA ÇEKMEDİKÇE

BİZDEN KİMSEYE ZARAR GELMEZ

dagvekomandotugayi_21kv4.jpg
dagvekomandotugayi_22re9.jpg

Türküm ben, komandoyum,
Oğuz neslidir soyum,
Yeryüzünü titreten Fatihlerin oğluyum,

Komandoyuz, güçlüyüz, bizler Atatürkçüyüz

Şöyle bir sivriye bak
Dağa çizilmiş bayrak
Esiverse bir rüzgar
Dağlar dalgalanacak

Komandoyuz, güçlüyüz, bizler Atatürkçüyüz

Gözler alev başlar dik
Bir kaplan gibi çevik
Gözlüyor ufukları
Anıtlaşmış Mehmetçik

Komandoyuz, güçlüyüz bizler Atatürkçüyüz

Komandoyuz, güçlüyüz, cesuruz, hazırız

23 Ara 2008
88
0
yahu anlamadigim maden o kadar mukemmel askerdiniz.neden su teroristlerin kokunu kaziyamadiniz.

dağlarda komando işini bilir sen merak etme hepsi kazınır
senin gibileride ben kazıyacağım bu siteden
başka hevesli varmı :D

Moderatör tarafında düzenlendi:

tctscs61

Üye
13 Ağu 2009
64
0
ulan ali senin o terörist dediğin kişiler senin o(sövdürtecen beni) ............ başbakanının sayın dediği kişiler. şimdi bunları düşün ve yiyosa sen kazı. onların kazınması için önce sağlam bir darbe ve idamlar lazımdır.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.