Ben Resmi Bir Siber Güvenlik Ekibinde Çalışmak İstiyorum

7 Haz 2023
73
27
24
İSS
Öncelikle Resmi derken 2 ye ayırayım kamu ve legal özel sektör iki çıkarım yaptım resmi kelimesinden kamu alımlarında elektronik elektronik mühendisliği bilgisayar mühendisliği veya 2 yıllık bilişim güvenliği alanlarından birinden mezun olmak gerekli üstüne alanına göre alınacak sertifikalar işe girişi kolaylaştıracaktır bildiklerim böyle başka birkaç bölüm daha vardı aklıma gelmedi. Özel sektörde siber güvenlik şirketlerinde veya herhangi bir firmada bilişim alanında çalışmak için sertifikalar çok göz önünde bulundurulur ICMP gibileri neredeyse işe girişi garantiliyor lisedeki bölümler veya üniversite veya hiçbirinden mezun olmasanız bile bazı nitelikler veya geçmiş tecrübelere ve referanslara göre girme şansınız bulunuyor ancak bunun dışında ne yazık ki işiniz zor bilginizle kendinizi kanıtlamanız da çok büyük etkendir

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.