benim gibi olan varmı bunu neden yapıyorum?

J700

Adanmış Üye
20 Ocak 2011
6,905
11
alanya
ben yazın yazarken farkında olmadan kelimedeki harflerin yerlerini değişik yazıyorum bunu çok sık yapıyorum mesela bunu ayzarken bile iki kere farkında olmadan yaptım ama düzeltme yaptım

farkında yazarken afrkında yazdım değişik yazarken edğişik yazdım bunu neden yapıyorum anlamış değişim

biraz araştırdımda hastalıkmış galiba bu ismi disleksi mi neydi

dbysummit

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
774
0
ben yazın yazarken farkında olmadan kelimedeki harflerin yerlerini değişik yazıyorum bunu çok sık yapıyorum mesela bunu ayzarken bile iki kere farkında olmadan yaptım ama düzeltme yaptım

farkında yazarken afrkında yazdım değişik yazarken edğişik yazdım bunu neden yapıyorum anlamış değişim

Klavyede çok hızlı yazarken böyle aksaklıklar çıkabilir, ara sıra bana da oluyor.

megat

Kıdemli Üye
24 Şub 2016
3,324
34
-
Hızlı yazmaya çalışırken banada oluyor fakat ben genelde kontrol ederek yazıyorum ama ara sıra gözden kaçabiliyor tabikide

Efy

Kadim Üye
11 Ara 2015
5,629
5
Öteki Taraf
Sanırım ben :) Nedense bu aralar benim de kendimde fark ettiğim bir durum.

Son düzenleme:

Alzhe01

Katılımcı Üye
9 Ara 2017
661
5
10ehzlA
beynimiz yazıları okurken sesli harflerin yeri değişik olsa bile sessiz harflerin sırasından o kelimeyi doğru olarak algılayabilmektedir. Bu yüzden gayet normal bir durum ve yavaş yazmanı öneririm :)

Hiedler

Üye
8 Ocak 2017
125
0
Naziland

Karışık yazmana rağmen okuyabildim şuan :)

Bu beynin algılama özelliğiyle alakalı bir durum bur hece ters olsa veya üç heceli kelimelerin ortasındaki heceyi veya bir kaç harfi çıkarsan yine büyük olasalıkla anlar bu sebepten dolayı küfürlere sansür uygulanmasına rağmen herkes anlıyor baltalama amacım yok bilgilendirme amaçlı yazdım bunu :)

huseyn488

Yeni üye
5 Ağu 2012
14
0
ANADOLU
hocam aşırı dikkat bozuklugu, bende bişey okurken olur ama sizinki biraz daha ciddi doktora görünürseniz iyi olur.

KODAD

Yeni üye
9 Ara 2017
22
0
Ev
bendede olyor bazen yavaş yazmak gerekiyor artık eller alışmış hızlı yazmaya hızlı yazarkende klavyede karıştırabiliyoruz haliyle

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.