Besmele İle Foruma Girelim

HayaLiST

Katılımcı Üye
21 Tem 2010
289
2
بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

Gerek dünya gerekse ahiret ile ilgili olsun, her işe Allah-u Teâlâ'nın adını anarak "Besmele" ile başlamak, her müslümanın üzerinde titizlikle durması gereken görevlerdendir. Bir müslüman herhangi bir işe "Besmele" ile başlamakla "Rahman ve Rahim olan Allah'ın adı ile, O'nun izni ve emri ile, O'nunla yapıyorum; her türlü yardım, kuvvet ve kudret O'ndandır, O yardım etmezse, bu kuvvet ve kudreti vermezse hiçbir şey yapamam, hiçbir işte başarılı olamam." diyerek acziyetini ortaya koymakta ve her işini Yaratıcı'ya havale etmektedir. Her okunacak ve yapılacak mühim bir şeye teberrüken bununla başlanılması bir muvaffakiyet vesilesidir.

Hikmet ehli zatlar buyuruyor ki:

Allahü teâlâ kullarını Cennete davet ettiği zaman, davetiyesinin altındaki imza “Bismillâhirrahmânirrahîm” olacak. Âdem aleyhisselama ilk gelen âyet, Besmele’dir. Besmele’nin daha birçok faziletleri vardır. Müminler, Besmele yardımı ile Sırattan geçer.

Besmelenin Diğer Önemli Özelliklerini Googlede aratarak bulabilirsiniz.

Not : Konuyu Açmamda ilham Kaynağı Olan kardeşime Teşekkür Ederim.

İnanmayan ve Bize Saygı Göstermeyenler Lütfen Yorum Yapmasın. ( Yok burayı Ahsen Tv'ye döndü, İslami Forum mu Vs, Vs Gibi )
Sorunu Olan Bana Özel Mesaj Atsın. Misyona Aykırı Hareket Etmiyoruz.

Konu : İsteyen-dileyen, Foruma Her Girdiğinde Besmele Çekerek Konuyu Üst Sıralara Çıkartarak Başka Bir Müslüman Kardeşimize Besmele Çekmesini Sağlamaktır.

Bu Mesajı Okuyan ve Yorum Yapanlardan Allah Razı Olsun.

Mustafa İslamoğlu: Düşünceni ister yüksek sesle dile getir (ister getirme); unutma ki O, gizli (düşünceleri) bildiği gibi, ondan daha gizli (duyguları) da bilir. ( Taha Suresi/ 7. Ayet )
بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

“ Bismillahirrahmanirrahim. ”

Ruh

Adanmış Üye
10 Eyl 2015
6,465
45
Bismillahirrahmanirrahim.

Güzel bir düşünce olmuş, Allah razı olsun abim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.