Beyaz Şapkalı Hacker Eğitimi

RisinqsuN

Katılımcı Üye
23 Ocak 2012
421
0
kocaeli
peki Beni Web hack Alanında banka kredi kartı etikal hacker filan uzman yapabilcek egitim verebilcek bi yer varmıdır yakında tht gircem hatta birazdan gidipte alabilirm :D

macirhan

Katılımcı Üye
14 Kas 2011
973
0
peki Beni Web hack Alanında banka kredi kartı etikal hacker filan uzman yapabilcek egitim verebilcek bi yer varmıdır yakında tht gircem hatta birazdan gidipte alabilirm :D

Bilgiişlem sekttörünün güvenlik tarafında şööööle 5-6 sene çalıştıktan sonra ve merakın varsa ve kendi kişisel çabalarınla olabilirsin. Öyle " 'a" koyarak, sql açığı aramak ile istediğin şeyler olmaz. Bahsettiğin konuya örnek vereyim, şirketin ismini saklı tutarak söyleyeyim,alış veriş yaptıktan sonra kredi kartı bilgileri mağzadan bankaya giderken kullandıkları hatların güvenliğini sağlayan bir şirket var, adamlar sadece bunun için 5 adet güvenlik cihazı kullanıyor , sana birinin ismini vereyim sadece "tipping point" fiyatı $220.000 , diğerlerinden bahsetmeme gerek yok. Bu işrketin 2 ayda bir güvenlik zaafiyeti teslerini yapan firmada çalışıyorum ve testleri yapanlardan biriyim. Eğer yukarıda istediğin şeyi olmak istiyorsan "tcp/ip" öğrenmelisin, bunu bilmeden güvenlik cihazlarını atlatamazsın.

macirhan

Katılımcı Üye
14 Kas 2011
973
0
Üstadım,

estağfirullah. Eminim sen çok daha iyi yerlerde çalışabilcek durumdasındır. Sadece biraz merak ve doğru insanlarla arkadaş olmak, bu alanda ilerlemene yardımcı olmaya yeterlidir. İngilizcenin bir zorunluluk olduğundan bahsetmeme gerek yok sanırım :)

Sana çok basit ve taze bir örnek. Bu sabah bir arkadaş geldi ve bir ddos yazılımı söyledi (lioc). Denememi istedi. Bir kere yanlış söylemişti "ddos" değil, "dos" yazılımı idi. Neyse, kendisini kırmadım, yazılımı çalıştırdık, test ettik. Bir halta yaramıyordu, çünki 3 çeşit atak modu vardı :) Ben kendim (unix bir makineden) yazdığım ufak bir scriptle "dos" atak yaptım aynı siteye ve 5-10 sn içinde erişilmez hale getirdim. Aradan 10-15 dakika geçti ki , baktık site tekrar erişiliyor, ama benim script çalışıyordu. Hemen atağan türünü değiştirdim ve site tekrar erişilmez duruma geldi. Bu şekilde yarım saat kadar devam etti, sonunda adamlar ip 'mizi blokladılar , çünki dos atağa kesemediler. Ellerindeki cihazlar bunu için yeterli değildi. Sonra tht 'nin sayfasına girdim, arkadaşın biri bu dediğim programı "dünyanın en güçlü ddos saldırı programı" olarak tanıtıyordu:) Daha da ilginç olanı , buna teşekkür edenler vardı:)

İşte sen ne zaman ki böyle insanlara "teşekkür" etmeyi biraktığını görürsen, bil ki sen olmuşsundur :)

Benim atağa nasıl yaptığıma gelince, ben bir kaç sene önce türk telekomda ddos sandırılarını önleme cihazlarını yönettim, oradan da ddos nasıl yapılır, nasıl önlenir ve nasıl önlenemez bilirim. Ddos yapmak istersen tcp paket yapısını çok iyi bilmelisin, ayrıca da benim sadece bildiğim 8 çeşit dos/ddos atak türü var, bilmediklerimin de daha çok olduğunu düşünecek olursak, öğrenecek daha çok şeyim var :)

Son düzenleme:

RisinqsuN

Katılımcı Üye
23 Ocak 2012
421
0
kocaeli
Zaten bilişimden Anlıyan Hiç Arkasım Yoq Sorunun Bi Kısmıda O Okulda Hocayla konustum Bakalım Delpi filan Kitapları Vercek Bn de çalıscam Normal site Filan Hacklemiyi Artık Lamerlerde Yapıyor Bn Bu İşin daha yüksek Kısmında Olmak İstiyorum. İnternet Alıp Tht Akademiye Gircem ORda En Azından Programcılıkta Epey Geliştirim Kendimi unıvede Desem Microsofta Gidicem Hayırlısı Diyelim Zaten NE oluyosa Meraktan Oluyor Üstat :D

macirhan

Katılımcı Üye
14 Kas 2011
973
0
Zaten bilişimden Anlıyan Hiç Arkasım Yoq Sorunun Bi Kısmıda O Okulda Hocayla konustum Bakalım Delpi filan Kitapları Vercek Bn de çalıscam Normal site Filan Hacklemiyi Artık Lamerlerde Yapıyor Bn Bu İşin daha yüksek Kısmında Olmak İstiyorum. İnternet Alıp Tht Akademiye Gircem ORda En Azından Programcılıkta Epey Geliştirim Kendimi unıvede Desem Microsofta Gidicem Hayırlısı Diyelim Zaten NE oluyosa Meraktan Oluyor Üstat :D

Üstadım,

hayırlısı olsun, inşallah her şey gönlünce olur.

Üstteki yazımda ilave yaptım, yine okumanı öneririm :)

RisinqsuN

Katılımcı Üye
23 Ocak 2012
421
0
kocaeli
Programını paylasmayı Düşünü yomusun ? Yada bn paylaşyıgım orbit dos saldırısı olabilir. Bn kullandım için paylaştım Üstat Sen Ögle diyosan Öyledir :D bn okdar Dos filan Önem Vermiyorum Bana Göre Önemli olan Çogu Kişinin Yapamadıgı Şeyleri Yapmak Bilişim Alanınında.

macirhan

Katılımcı Üye
14 Kas 2011
973
0
Programını paylasmayı Düşünü yomusun ? Yada bn paylaşyıgım orbit dos saldırısı olabilir. Bn kullandım için paylaştım Üstat Sen Ögle diyosan Öyledir :D bn okdar Dos filan Önem Vermiyorum Bana Göre Önemli olan Çogu Kişinin Yapamadıgı Şeyleri Yapmak Bilişim Alanınında.

Bu yalnız ddos değil, dos script. Dolayısı ile ancak senin internet bağlatın kadar trafik basabilirsin, benim çalıştığım firmada , ben 650Mbps basabiliyorum :). Sana versem de senin işine pek yaramaz, muhtemelen sen adsl kullanıyorsundur. Programım o kadar aham şaham bir şey değil, ama yaptığı şu, bir yöntemle saldırıp, saldırının püskürtüldüğünü görünce, yöntemi değiştiriyor. Bu mantığa dayanıyor ve ben bunu bash shell script olarak yazdım, ancak linuxda çalışır.

En çok sevdiğim tarafı şu ben dos saldırısı yaparken kahve içebiliyorum:)

RisinqsuN

Katılımcı Üye
23 Ocak 2012
421
0
kocaeli
Bu yalnız ddos değil, dos script. Dolayısı ile ancak senin internet bağlatın kadar trafik basabilirsin, benim çalıştığım firmada , ben 650Mbps basabiliyorum :). Sana versem de senin işine pek yaramaz, muhtemelen sen adsl kullanıyorsundur. Programım o kadar aham şaham bir şey değil, ama yaptığı şu, bir yöntemle saldırıp, saldırının püskürtüldüğünü görünce, yöntemi değiştiriyor. Bu mantığa dayanıyor ve ben bunu bash shell script olarak yazdım, ancak linuxda çalışır.

En çok sevdiğim tarafı şu ben dos saldırısı yaparken kahve içebiliyorum:)

Şuan zaten İyi bi netim yok firma ismi vermiyim aldım pişmanım Pf Bn Sunucnum var Ondan Saldırsam Etki Yaparmı 100 mb net Hızı ?

RisinqsuN

Katılımcı Üye
23 Ocak 2012
421
0
kocaeli
Sunucuyu oyun İçin kullanıyorum Malesef D: online Serverim war Onu cheke alıyorum Atak Yaparım :D mesaj attım cewap werirsen İyi olur :d

kaptan5467

Katılımcı Üye
6 Kas 2007
354
5
Sakarya
Beyaz şapkalı hacker(Certified Ethical Hacker) yetiştirme amaçlı bir eğitim olup diğer CEH tarzı eğitimlerden en önemli farkı içeriğinin Türkçe ve uygulamalı bir eğitim olmasıdır.

Eğitmen: Huzeyfe ÖNAL, Ozan UÇAR
Eğitim Süresi: 5+5(online) gün

rohst

Katılımcı Üye
3 Nis 2012
320
2
Merhaba Arkadaşlar kursunu istiyen varsa İstanbul-Üsküdar'da altunuzadede kime sorsanız bilirler
Yardımcı olabildiysem sevinirim

Optimist®

Uzman üye
27 Ocak 2012
1,751
0
İstanbul
Linkleri Yokmuş, Fakat Bu Derslere Nerden Ulaşabiliriz? Başka Sitelerde Varmıdır? Yada Bildiğiniz İyi Bir Hack Seti Varmı?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.