Beyler güvenlik sertifikası hatası yardım

24 Haz 2012
122
0
Arkadaslar twittera girmek istiyorum fakat chromeden girince güvenlik sertifikası hatası var geç de yokki tıklıyım bilen varsa çözümü söylesin tarih ve zaman ayarı düzgün bileşenlen yükle derseniz kök bileşeni yok nedense

Cshoner

Uzman üye
6 Ocak 2012
1,202
0
TURKIYE
* Öncelikle merhaba tarih ve saat ayarlarınızı doğru yapın. İnternetten güncellemeyi yapın. Eğer güncellemiyorsa servislerden yazdırma biriktiricisini açın. windows+r yapıp arama çubuğuna services.msc yazarak servislere ulaşabilirsiniz. eğer güncelleme sunucunuz yoksa time.windows.com time.nist.gov ntp1.mku.edu.tr bunları deneyebilirsiniz. sorun çözülmediyse diğer adım,
İnternet Explorer kullanmıyorsanız ve kaldırmışsanız tekrar kurun. Kaldırmamşsanız bir üst sürümünü kurun ve deneyin.(bu sorun chorme’da demeyin sorun chorme’u etkiliyor zaten )
Denetim masasından program ekle ve kaldıra girip windows bileşenlerini ekle/kaldır seçeneğinden

Kök Sertifikalarını Güncelleştir seçeneğini işaretleyip Kurulum Cd sini takarak ileri tuşuyla güncelleştirin.
Denetim masasından internet seçeneklerine girin. Yukarda fotoğrafta da goruldugu gibi
butonundan durumu siliyoruz.
Sonra “gelişmiş” sekmesinden
SSL 3.0 Kullan
TLS 1.0 Kullan
Yerel XMLHTTP desteğini etkinleştir kutucuklarını işaretliyoruz.
Google Chorme’u açıp ayarlar dan seçeneklere giriyoruz. Oradan gelişmiş seçenekleri soldan seçiyoruz. Gizlilik bölümünden
”
Kimlik avı ve kötü amaçlı yazılımlara karşı korumayı etkinleştir” kutucuğunu işareteliyoruz.
HTTPS/SSL bölümünden
”
Sunucu sertifikası iptali için kontrol et” kutucuğunu işaretliyoruz. Ve sorun Çözülüyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.