Bilgisayar açıldıktan 3 saniye sonra kendini resetliyor?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mhmtdmrl03

Uzman üye
26 Ağu 2010
1,684
0
Hatay
http://www.turkhackteam.org/tht-yar...asa-dustu-ve-bilgisayar-acilip-kapaniyor.html

Aylar önce bunu sormuştum.. Ram gitmişti ve anakart kısa devre yapmıştı. Kondansatör değişmişti heralde. Ancak düzelmişti.

Her neyse 3 gün önce gece yarısı durup dururken bilgisayarım bozuldu. 1 2 saat sonra kendi kendine düzeldi. Şimdi tekrar aynı sorunu yaşıyorum. Ram ya da anakart kısa devresi midir? Eğer öyleyse 3 gün önce bozulduğunda düzelmezdi sanırım. Daha önce 8 gb ram kullanıyordum. Şu an 4'e düştüğü için ram değiştirmeyi deneyemiyorum.

Sorunun videosu işte bu >

https://www.youtube.com/watch?t=24&v=B18dfU0kEOQ

Daha önce yaşayan birii.

mhmtdmrl03

Uzman üye
26 Ağu 2010
1,684
0
Hatay
Yine düzeldi.
Ekran kartını çıkarıp taktım düzelmedi.
Ram slotunu değiştirdim. Düzelmedi.
Bios pilini değiştirdim. Düzelmedi.
3-4 defa reset attım bu defa resetlemedi kendini ama ses çıkarmaya / açılmaya devam etti. Ekrana görüntü gelmeden..

Ardından durup dururken birden düzeldi. Nedenini çözemedim.
Aynı sorunla karşılaşanlar sabırlı olsun belki düzelir.

G4RIB4N REIS

Kıdemli Üye
19 Eyl 2015
3,977
9
ANGARA
evett kardeşim düzeltile bilir bir durum senin ayarların bozulmuş ...
anlatıyım
bilgisayarım > özellikler (sağ tuş basıp seçin) > sistem koruması (sol taraftadır) > gelişmiş > başlangıç ve kurtarma + ayarlar > (üstte 2 tane işaretlenmelik yer vardır onların tik kaldırın) > sistem hatası denilen yerde de 2 kutucuk var onlardan üstteki seçili kalsın alttakini kapat sonra tamam de ve çık ...

sıkıntı olursa alpemix Id şifre at özelden halledeyim

mhmtdmrl03

Uzman üye
26 Ağu 2010
1,684
0
Hatay
evett kardeşim düzeltile bilir bir durum senin ayarların bozulmuş ...
anlatıyım
bilgisayarım > özellikler (sağ tuş basıp seçin) > sistem koruması (sol taraftadır) > gelişmiş > başlangıç ve kurtarma + ayarlar > (üstte 2 tane işaretlenmelik yer vardır onların tik kaldırın) > sistem hatası denilen yerde de 2 kutucuk var onlardan üstteki seçili kalsın alttakini kapat sonra tamam de ve çık ...

sıkıntı olursa alpemix Id şifre at özelden halledeyim

parçalardan biri uyumsuzluk yapıyodur anlıyosan RAM'ı bir çıkar tak

Truva virüsü vardır büyük ihtimal .

"İKİNCİ" yorumumu okumadan verilen cevaplar.. Konu kilit +

fbdfsf

Katılımcı Üye
6 Tem 2013
662
0
İstanbul
HDD den ses geliyormu ? Powerda statik elektirikte toplanıyor olabilir kontrol kalemiyle almanı öneririm aynı sorun başıma geldi uzun süredir açmadığım kasamdan hdd den ses gelmiyordu fakat bu dediklerimi yaptıktan sonra düzelmeye basladı bir denemeni öneririm.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.