Bilgisayar açılmıyor , içindeki bilgileri nasıl alırım?

MRAZE1994

Katılımcı Üye
1 Ocak 2019
621
5
AZ,Lenkeran
Merhabalar değerli THT üyeleri bilgisayarım dün açılırken galiba güncelleme oluyordu yanlışlıkla kablo elektrikten çıktığı için bilgisayar kapandı ve artık bilgisayar açılırken marka ismi geliyor sonra solü üstde çizgi yanıp sönüyor kapanıyor ve yine aynısı tekrarlanıyor ben bunu format ile çözüyordum amma bilgisayarımda masaüstünde belge var onu kurtarmak istiyorum ne yapa bilirim?

RW

'Türk ün yaveri
26 Kas 2020
2,068
19
1,521
Merhabalar değerli THT üyeleri bilgisayarım dün açılırken galiba güncelleme oluyordu yanlışlıkla kablo elektrikten çıktığı için bilgisayar kapandı ve artık bilgisayar açılırken marka ismi geliyor sonra solü üstde çizgi yanıp sönüyor kapanıyor ve yine aynısı tekrarlanıyor ben bunu format ile çözüyordum amma bilgisayarımda masaüstünde belge var onu kurtarmak istiyorum ne yapa bilirim?
hdd yi al başka pc ye tak o şekilde kurtarabilirsin yada işini dahada güvende tutmak istersen bir bilgisayarcıya uğra

330dmintasfor00

Katılımcı Üye
28 Mar 2020
918
118
Bilgisayar kasası içerisin deki pili çıkartıp bir süre bekle ve geri takma, bir de bu şekil de dene

hikmetnri

Katılımcı Üye
18 Mar 2017
727
54
Nerde istersen
Bilgisayar güvenliği modda çalışırsa ordan yedek alabilirsin. Olmadı harrdisk kapasitesi varsa harrdisk silmeden bölerek ayrıldığını bölüme yeni sistemi kurduktan sonra da erişebilirsiniz diye düşünüyorum.

DeathWarrior01

Uzman üye
14 Ocak 2021
1,737
4
1,089
Evren
Windows 7 isolarında bilgisayar görüntüsünü geçici olarak oluşturulabiliyordu.Usb portların dan birine flash bellek takıp gerekli verilerinizi alabilirsiniz.Diğer Windows ISO dosyalarında da oluyorsa aydınlatın beni.

Toolbrowser

Uzman üye
10 Tem 2021
1,064
6
649
42
format atarken kardeşim hdd de mb cinsinden yer aç 160,000 gibi. Bunu C olarak atayabilmen için 160 gb lık yer kısmına bir kez tıkla ve öylece kesinlikle biçimlendirme yapma formatı bu şekilde at. format atınca eski masaüstündekiler D sürücüsüne geçecek. ordan alır alır kopyalama işlemini yaparsın. Güvenli Moda geçerek te masaüstünü kopyalama işlemi yaparsın ama bazende pc açılmayabilir. Dediğimi yaparsan hdd yi söküp harici olarak bir başka pc ye takmana gerek kalmayacak

'Börteçine

Yaşayan Forum Efsanesi
25 Şub 2016
7,578
14
768
merhaba

format atarken kullandığınız iso dosyası ile bilgisayarınızı başlatın yükleme ekranı gelince yükleme yerine alt tarafta bulunan onarımı başlatın
Windows-10-Ba%C5%9Flang%C4%B1%C3%A7-Onarma-_-2.jpg

MRAZE1994

Katılımcı Üye
1 Ocak 2019
621
5
AZ,Lenkeran
Bilgisayar kasası içerisin deki pili çıkartıp bir süre bekle ve geri takma, bir de bu şekil de dene
Dostum, bende laptop ve pilsiz kullanıyorum şarja takılı

Bilgisayar güvenliği modda çalışırsa ordan yedek alabilirsin. Olmadı harrdisk kapasitesi varsa harrdisk silmeden bölerek ayrıldığını bölüme yeni sistemi kurduktan sonra da erişebilirsiniz diye düşünüyorum.
Görntü gelse yapacağım olmuyor

format atarken kardeşim hdd de mb cinsinden yer aç 160,000 gibi. Bunu C olarak atayabilmen için 160 gb lık yer kısmına bir kez tıkla ve öylece kesinlikle biçimlendirme yapma formatı bu şekilde at. format atınca eski masaüstündekiler D sürücüsüne geçecek. ordan alır alır kopyalama işlemini yaparsın. Güvenli Moda geçerek te masaüstünü kopyalama işlemi yaparsın ama bazende pc açılmayabilir. Dediğimi yaparsan hdd yi söküp harici olarak bir başka pc ye takmana gerek kalmayacak
Format atamıyorum win7 usb kurdum başta normal windows files loading yazıyordu format ekranı gelmesi lazımdı amma siyah ekran sağ üste çizgi yanıp sönde sonra tekrar restarr verdi

Format atamıyorum win7 usb kurdum başta normal windows files loading yazıyordu format ekranı gelmesi lazımdı amma siyah ekran sağ üste çizgi yanıp sönde
merhaba

format atarken kullandığınız iso dosyası ile bilgisayarınızı başlatın yükleme ekranı gelince yükleme yerine alt tarafta bulunan onarımı başlatın
Windows-10-Ba%C5%9Flang%C4%B1%C3%A7-Onarma-_-2.jpg
Dostum bu açılış ekranı gelmiyor bende bu kısım açarken sağ üste çizgi yanıp sönüyor sonra restart çekiyor

Ortağım hiç öyle yapmana gerek hdd çıkar bios pilini de çıkar ramleri de çıkart ekran kartı varsa onu da çıkar 5 dkk beklet sonra hepsini tek tek tak çalıştır iyi günler.
Düzelmedi yüksek ihtimalle hdd veyada başka birşey zarar görmüş

Toolbrowser

Uzman üye
10 Tem 2021
1,064
6
649
42
Dostum HDD nin elektronik kartını Alyan tornavidayla aç. HDD nin elektronik kart iletken uçları kömürleşmiş farkedeceksin. O komurlesen kısımlari silgiyle sil temizle. Elektronik kartı yerine monte et ve PC ye tak. Bu işlemde olmazsa HDD badsektor yemiş olur. Sektör yemiş HDD kurtarıcı programlar var.

By muradQ

Üye
3 Eki 2019
154
1
111
canada
HDD çıkardıp başka pcye Windows 10 PE sterlec, Hiren's boot gibi USB den çalışan sistemlerle içindeki bilgileri kurtarirsin.

raistaron

Katılımcı Üye
8 Tem 2020
708
3
315
neutron
Hocam bir usb ye hack aracı kurup bilgileri çekebilirsin. Aracın ismini şuan unuttum ama ararsanız bulabilirsiniz

Egec

Üye
19 May 2021
236
1
67
Hangi diskte mevcut? C ve D diksi varsa örneğin bu belge C diskinde. Format USB si yapıp D diskine windowsu kurun. Bilginiz olsun D diskindeki bilgiler gider ama C ye bir şey olmaz.

Air Raid

Üye
17 Tem 2021
145
39
selam aleyküm
değerli üye:
bilgisiyarı güvenli moda başlatarak
içindeki verileri bir usb veya ssd kurtarabilirsin
güvenli moda başlatma
  1. Bilgisayarı açtıktan veya yeniden başladıktan sonra 1 saniye arayla F8 tuşuna basın.
  2. Bilgisayar donanım bilgilerini gösterip bellek testi yaptıktan sonra Gelişmiş Başlangıç Seçenekleri menüsü açılacaktır.
  3. Yön tuşlarını kullanarak Güvenli Mod veya Ağ ile Güvenli Mod seçeneği üzerine gelip Enter tuşuna basın.
windows-10-guvenli-mod-baslatma-1_thumb.png

windows-10-guvenli-mod-baslatma-2_thumb.png

windows-10-guvenli-mod-baslatma-3_thumb.png

windows-10-guvenli-mod-baslatma-4_thumb.png

ozgur0479

Katılımcı Üye
20 Kas 2010
793
0
kardeş yukarıda arkadaşlar gerçekten kurtarıcı değerli bilgiler vermiş , bunlara ek olarak hirens bootcd var internetten araştırırsan bu dosyayı indir açılmayan bütün bilgisayarlarıbu cd kullarak açabilirisn tabi bu cd içinde daha birçok yararlı program var

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.