Bilgisayar açılmıyor

Uninstall59

Katılımcı Üye
20 May 2016
291
0
Türkiye
Bir oyunun kasmaması için ekran boyutunu küçültürken bilgisayar aniden kapandı. Açma tuşuna bastığımda ise dört saniye içerisinde kapanıyor. Tabii bu dört saniye içerisinde fan çalışıyor. USB girişleri çalışıyor. Ekranda görüntü yok.

Teknik bilgim olmadığı için sizlere danışmak istedim. Bilgisayarda kaybetmek istemeyeceğim bilgiler var. Formatlık bir durum olduğunu düşünmüyorum, sizce benim yapabileceğim bir şey var mı?

Not : Bilgisayarımın laptop

Not 2 : Bilgisayarcıya götür, garantisi varsa garantiye ver tarzı şeyler yazmayın. Bunları bende düşünebiliyorum.

u YZ

Kıdemli Üye
13 May 2016
2,415
0
@root[~]#
Malesef kurulum materyalleri yok, olsa bile işlem yapabileceğim kadar açık kalacağını sanmıyorum bilgisayarın. Yardımın için teşekkür ederim yine de

Optik sürücüye bağlı iken durum bir ihtimal değişebilir ama görülene göre daha farklı bi donanım sorunu yaşıyosun sen, sanki oyunlar için bilgisayarı fazla zorlamış ve bilgisayarda bunu hazmedememiş gibi... Sana yine tavsiyem sistemine uygun onarım diski hazırlaman ve bunu kullanmaya çalışman olacak, rica ederim iyi forumlar.

mehmet1000

Üye
16 Ağu 2007
74
3
cd sürücün çalışıyorsa, linux cd'si ile bilgisayarı aç. önemli dosyalarının yedeğini al.
format at. şu anda daha fazla yardımcı olamayacağım. kolay gelsin.
eğer bunları ben yapamam dersen mutlaka bilen birine yaptır.

AMC

Katılımcı Üye
15 May 2016
396
0
Harddiski cıkartıp takın.Oksitlenme olabilir.Kabloları cıkartın takın.
Harddisk zarar görmüş olabilir.4 sn icinde kapanma sorunu donanımsal olabilir.

Uninstall59

Katılımcı Üye
20 May 2016
291
0
Türkiye
Harddiski cıkartıp takın.Oksitlenme olabilir.Kabloları cıkartın takın.
Harddisk zarar görmüş olabilir.4 sn icinde kapanma sorunu donanımsal olabilir.

Harddiskinde Sorun Olmaz Yuksek Ihtimal Ekran Kartinda Sorun Var. Dosyalarin kurtulur. Donanimsal bir sorun yasiyorsun. Formatla cozulecek gibi durmuyor.

Harddisk'i çıkarıp takmayı denedim hala aynı. Fakat buradaki en kral bilgisayarcıya götürsem yapacağı ilk şey format atmak. Donanımsal olsa bile insanlar para peşinde.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.