Bilgisayar Kapanmama Sorunu

micsociet

Katılımcı Üye
21 Nis 2015
581
0
Ankara
Bilgisayarı kapat butonuna tıkladığım zaman sistem kapanıyor lakin kasa halen çalışmaya devam ediyor. İşletim sistemi olarak windows 7 32 bit kullanıyoruz. Güvenli modda başlatıp kapattıgım zaman sorunsuz bir şekilde bilgisayar kapanıyor. Virüs taraması yapılmıştır temiz sonuç çıktı. Yardımcı olabilcek varmı ?

B3YazHus

Katılımcı Üye
7 Eki 2013
689
0
100
b3yazhus.php
Eğer Sadece Fan Çalışıyorsa , Ya Ana Kart Üzerinde Elektrik kalıyordur Çünkü FAN Anakarttan aldığı güçle çalışıyor .. Veyatta Fanda bir sorun olabilir Bu Konu daha çok teknik donanımsal bir sorun fazla anlamam Yazılımsal benim alanım ancak yinede bildigim kadarıyla yardımcı olayım

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Üstadım güvenli modda normal kapanıyor, normal kapandığında kapanmıyormuş...

O zaman ya bir servis OnStop fonksiyonunda donduruyor, veya çalışan bir program bir türlü "çıktım" mesajını göndermiyor.

Program olduğunu umalım.. Wİndows 7 demiştin, o zaman windows+R diyoruz, "msconfig" yazıyoruz, başlangıç kısmında ne kadar program varsa hepsinden yanlarındaki tick'i kaldırıyoruz.

Bu sefer bilgisayar doğru düzgün kapanırsa, msconfig'de o ekranın bir görüntüsünü atmanı rica edeceğim ama sorun 90% trojan.. Acemi trojancı kapanma işlemini becerememiş, ondan kendini belli etmiş.

micsociet

Katılımcı Üye
21 Nis 2015
581
0
Ankara
Üstadım güvenli modda normal kapanıyor, normal kapandığında kapanmıyormuş...

O zaman ya bir servis OnStop fonksiyonunda donduruyor, veya çalışan bir program bir türlü "çıktım" mesajını göndermiyor.

Program olduğunu umalım.. Wİndows 7 demiştin, o zaman windows+R diyoruz, "msconfig" yazıyoruz, başlangıç kısmında ne kadar program varsa hepsinden yanlarındaki tick'i kaldırıyoruz.

Bu sefer bilgisayar doğru düzgün kapanırsa, msconfig'de o ekranın bir görüntüsünü atmanı rica edeceğim ama sorun 90% trojan.. Acemi trojancı kapanma işlemini becerememiş, ondan kendini belli etmiş.

Msconfigden bütün hizmetlerin yanındaki tickleri kaldırdığım zaman bilgisayar aero temadan çıkıyor, hizmetler başlamıyor. Normal başlangıca aldığım zaman hizmetler aktif olmuyor. Bilgisayar format atmadan önce kapanıyordu. Kasanın ledi yanıyor fanlar dönüyor komple çalışıyor kapanmıyor yani. Yazılımsal olmalı donanımsal olarak bir sorun görünmüyor donanımsal olsa güvenli modda da kapanmaz zaten. Çözüm için ne önerebilirsiniz ? Hizmetleri denedim bu sefer masaüstünde kalıyor oturum kapatılıyor yazısı felan çıkmıyor sadece arkaplan kalıyor ekranda. Hizmetlerin kapattığım zaman bilgisayar işlem yapılamaz duruma geliyor sistem geri yükleme yaparak kurtardım bilgisayarı.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Msconfigden bütün hizmetlerin yanındaki tickleri kaldırdığım zaman bilgisayar aero temadan çıkıyor, hizmetler başlamıyor. Normal başlangıca aldığım zaman hizmetler aktif olmuyor. Bilgisayar format atmadan önce kapanıyordu. Kasanın ledi yanıyor fanlar dönüyor komple çalışıyor kapanmıyor yani. Yazılımsal olmalı donanımsal olarak bir sorun görünmüyor donanımsal olsa güvenli modda da kapanmaz zaten. Çözüm için ne önerebilirsiniz ? Hizmetleri denedim bu sefer masaüstünde kalıyor oturum kapatılıyor yazısı felan çıkmıyor sadece arkaplan kalıyor ekranda. Hizmetlerin kapattığım zaman bilgisayar işlem yapılamaz duruma geliyor sistem geri yükleme yaparak kurtardım bilgisayarı.

Bu işte bir yanlış var, o listede "olmazsa olmaz" program olamaz. O programların tamamını da kapatsan bilgisayar çalışabilir durumda olmalıydı.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.