bilgisayar kendi kendine kapanıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

serkan_ess

Yeni üye
23 Tem 2009
30
0
arkadaslar kafayı yemek üzereyim format attım herseyi yaptım bu bilgisayar kendi kend,ne kapanıyor allah kahretsinki pc okadar ısınmıyoda ya napabilirm artık bilmiyorum nolur yardımcı olun cvp bekliyorum suana kadar böle bys yoktu simdi neden böle bsy oluyo anlamıyorum bi film takınca kapanıyo bi video izleyince kapanıyo msnde konusunca kapanıyo ya daha artık napılır bilmiyorum format attım herseyi yaptım kapanıyor ha bire yardımcı olun lütfen

AgitCaN

Kıdemli Üye
17 Kas 2007
3,956
29
manisa/laleli
eğer kapandıktan sonra gerş açılıyorsa virüs kaynaklıdır. kapanıp açılmıyorsa parçalardandır.

ComboFix programını kullanıp sonucu buraya yazarmısınız.bu programı güvenli modda kullanın.setupa combofix sımgesıne tıkladıktan sonra çıkan tum uyarılara evet deyin.

ayrıca aşağıdakı programı kullanarak pc yi bıraz rahatlatın

Advanced SystemCare - Sistem Temizleyici ve Hızlandırıcı

ayrıca konu başlığı kurallara uygun olmadığı için değiştirilmiştirr

serkan_ess

Yeni üye
23 Tem 2009
30
0
agıtcan tavsiyelerin icin cok saol ama pc ye format attım saten virüs falan yok saten devamlı kapandıgı icin format attım gene bsy değismedi ayrıca saten format atmadan önce bu sölediklerinin hepsini yaptım kaspersky 2009 la denedim kaspersky 2010 la denedim nod 32 ile denedim nortonla denedim combofix denedim denemediğim program hic bisey kalmadı fiziksel belleği bile nerdeyse taban belleği indirdim ama nafile formatta ise yaramadı kendi kendine ne zaman kapanacağı belli değil bi bakıyosun 5 dak icinde kapanıyo bi bakıyosun 2 saat icinde kapanıyo pc yi zorlayacak bsy yok saten ısınma normal asırı ısınmıyor fanlardada sorun yok yani napmam lazım bilmiyorum artık sorun birden bire cıktı saten soruna neden olacak bsyde yapmadım saten ya film izlerim yada msne faceye takılırım olay bundan ibaret kapandıktan sonrada gene acabiliyorum bana bi yol gösterin servise ***üryorum kafadan sebepler sölüyolar yok ısınıyo yok bilmem sundan bundan kaynaklınıyo benim yaptıgım seyleri onlarda söleyip yapıyolar ama nafile sonuc aynı ne önerirsiniz simdi..cok caresiz durumdayım..

AgitCaN

Kıdemli Üye
17 Kas 2007
3,956
29
manisa/laleli
şu anlık bir tafsiyem yok herşeyi denemişsin zaten.içini karartmak gibi olmasın ama aynı sorunlar karşılaşan çevremde çok kişi var ve başka bir işlemci RAM ,Ekran Kartı ve HDD ,
denemelerine rağmen sonuç aynı pcler göme gitti.sen gene yorumları bekle çözen olucaktır mutlaka:)

edit:cpu dan da olabılır işlemciyi sök içini temizle anakarta giden Pawer kablosuna bak . ve tv kartın varsa ses kartına giden kabloyu cıkar ve islemciyi iyi yerlerştir

pentest

Üye
17 Tem 2009
104
0
arkadaslar kafayı yemek üzereyim format attım herseyi yaptım bu bilgisayar kendi kend,ne kapanıyor allah kahretsinki pc okadar ısınmıyoda ya napabilirm artık bilmiyorum nolur yardımcı olun cvp bekliyorum suana kadar böle bys yoktu simdi neden böle bsy oluyo anlamıyorum bi film takınca kapanıyo bi video izleyince kapanıyo msnde konusunca kapanıyo ya daha artık napılır bilmiyorum format attım herseyi yaptım kapanıyor ha bire yardımcı olun lütfen

işlemci ile fan temassızlığından olabilir....işlemci ile fan arasına aliminyum benzeri bi madde koy ..iletkenlik için ....

serkan_ess

Yeni üye
23 Tem 2009
30
0
arkadaslar isleci fanı falan temizleme olayı herseyi yaptım akla gelecek herseyi agıtcan seninde dediğin gibi bu pc ne yapılırsa yapılsın olmıcak HEPİNİZE TEK UYARIM ASLA AMA ASLA KEYSMART BİLGİSAYAR ALMAYIN ben yandım siz yanmayın böle bi rezillik teknik servisi saten illallah adam garantisi olmasına ragmen bisey yaptıgı üstede para istiyo yaw daha 1 yıl olmadı alalı 1400 e aldım sırf kredi kartıyla alısveris yapmamaık icin 800 borcu duruyo daha ağlıcam yaw yemin ederim ağlıyorum.yaw ben simdi bu insanları ne dimki yaw böle bi kalleslik görülmüsmü agıtcan kardesim yani sorunu kimse çözemezki yeni ram hdd bilmem neyinede değisecek param yok saten olacaağıda mechul suan size sunu yazarken kapnmıyo 2 dakkaya kapanır..of yaw of hicbiseye değil o giren paraya kahroluyorum.

AgitCaN

Kıdemli Üye
17 Kas 2007
3,956
29
manisa/laleli
combo benim değil dostum,o virüs temizleme yazılımı.onun sıldıklerı zararlı oldukları için silinmiştir

şu durumlarda hatırlamaz genelde deep frezede bazen yapar,ayrıca kayspersky olduğunda yapıyor.

kasypersky korumayı duraklat diye bir yer olcaktı yanlış değilse orayda bak ayrıca kullandığın oturum sınırlı ise ondanda yapıyor olabılır:)

Craagle

Kıdemli Üye
2 Eyl 2007
4,108
0
İzmir
kardeş herşeyi denedik galiba senınle bıde sunu dene
msnde araclara gır ordan seceneklere gır sonra guvenlık dıe bı secenek var ona tıkla
orda sağ tarafta üsteki iki tick işaretli olmaması lazım bı bak bakalım

dr_uglybull

Katılımcı Üye
1 Tem 2007
315
6
istanbul
kardeş ağıtcanın lafının üstüne laf etmek olmaz ama bilgisyarında hdd sorunu var tekrar söylüyorummm

Kardeş makina kapanıp açılıyor mu açılmıyor mu? Bunu belirt önce açılıp kapanıyorsa arkadaşın da dediği gibi ya HDD ya da Ram ile alakalı sorundur.Kapanıp açılmıyorsa Güç Besleme ünitesinde sorun olabilir.(PCU)...Güç besleme ünitesinin bu tür sorunlara yol açtığını düşünüyorum...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.