Bilgisayar Kendiliğinden Kapanıyor

ReveNqebLooD

Yeni üye
29 Haz 2013
12
0
Sadece şarj kablosu takılıyken şarj olurken kendi kendine kapanıyor. Kapandığı zaman şarj kablosu takılı halde tekrar açtığımda açıldığı gibi kapanıyor. Şarj kablosunun ucunda kopukluk var biraz oynatınca şarj ediyor. Şarj aletinden dolayı pc kapanır mı? Çünkü şarj etmiyorken kapanmıyor pc ve şunu da ekleyeyim şarj kablosu takılıyken de photoshop gibi ya da nordvpn gibi programlar açtığında kapanıyor ancak şarj kablosu takılı değilken programları rahatça açıyorum kapanma vs olmuyor.
Bana biraz saçma geldi donanımdan vs pek anlamam ama şarj kablosu nasıl bilgisayarın kendiliğinden kapanmasını sağlayabilir ki

Ra

Uzman üye
1 Ocak 2016
1,679
95
Gaziantep
Bilgisayarın güç kaynağını kontrol ediniz. Bende de buna benzer bir sorun vardı en son bilgisayarcıya götürdüm güç kaynağını az daha yakacağımı söyledi.

ReveNqebLooD

Yeni üye
29 Haz 2013
12
0
Bilgisayarın güç kaynağını kontrol ediniz. Bende de buna benzer bir sorun vardı en son bilgisayarcıya götürdüm güç kaynağını az daha yakacağımı söyledi.

Güç kaynağı derken bataryayı mı demek istiyorsunuz bilgisayarım laptop ve batarya değişmiş yeni batarya takılmış bu da sebep olabilir yani

Kısa Devre Yapıyor Şarj Kablosuna Dikkatlice göz atın sorun yoksa bataryanızın pinini çıkarın (bataryayı pcden ayırın) öyle takın problem çözülecektir

Hocam zaten şarj kablosunun bilgisayara taktığım kısmında kopukluk var sanırım aşağı doğru bastırınca şarj etmeye başlıyor şarj aletini değiştirsem sorunum çözülür mü ? Batarya çıkartma olayını da denedim. Bataryasız şarja bağlıyken çalıştırdığımda açıldığı gibi kapandı bilgisayar.

Termal Macun sürebilirsin ama bi uzmana götürmen en iyisidir

Hocam termal macun sürmeyi düşünüyordum zaten fan kısmında sıcaklık yüksek derecede oluyor. Bu sıcaklığın da etkisi olabilir mi kendiliğinden kapanmasına?

Bu arada yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim. Sağolun, varolun.

Moderatör tarafında düzenlendi:

'Teorina

Kadim Üye
13 Tem 2015
5,086
89
22
Şarj makinesi bozuk olduğundan bataryaya zarar verebilir. Bir telefonda bile aynı sorun oluşabiliyor. Başka orjinal sarj makinesi varsa deneme amaçlı onu da kullanınız, hala sorun devam ediyorsa ve garantisi bitmişse bir tamirciye gösteriniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.