Çözüldü Bilgisayar Mühendisi Beni Telefon Numaramla Hackleyebilecegini Iddaa Etti ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alicanakar

Katılımcı Üye
30 Tem 2013
428
1
Merhaba arkadaşlar bugün bir bilgisayar mühendisi ile tanıştım. Özet geçelim hackden falan konusurken sadece telefon numaramla baz istasyonunu hackleyerek sim kartımı hackleyebilecegini soyledi. Bende bos dururmuyum turkhackteam üyesiyim yapamazsın falan dedim numaramı verdim. Böyle birşey mümkün mü?

Not itü mezunu amerikada master yapmış birisi ve duvara falan asmış. Ios a kod yazan birisiymiş.

Moderatör tarafında düzenlendi:

TRWE

Katılımcı Üye
1 Şub 2008
615
13
Düzce
Senin bu açıklamadan aklıma bun 10-15 sene önce DualDial Hacker grubu geldi.Bunlar sabit telefon hatlarını santerallerden Telnet ile ele geçirip hedefledileri telefon numaralarını kendilerine yönledirip 900lu erotik hatlar üzere yurtdışında çok yüklü aramalar yaparlar ve bu aramaların fatutarı tüm bunlardan habersiz vatandaşa kesilirdi.Sonra bu hacker grubu polis baskınları ile çökertildi.

Gelelim bugüne sim kartın ele geçilrilebilmesi için GSM operatörün çok sıkı korunan 6 katmanlı 18 geçişli güvenlik bölgesini geçmesi gerekir ki bu şuanda imkansız.Çünkü bu yeni nesil güvenlil algoritması Alman Nazi Güvenlik Şifresi Enigma çalışma mantığına sahiptir.Temelinde 1345567 adet olasılıklı 1 milyardan fazla alt katma değişik ve anlık değişen şifreleme yapısına sahiptir.Bu dinamik şifreme 0.1 sn aralıkla sürekli değişir.

Senin o tanıştığın Bilgisayar Mühendisi bu konuda bir ÇAYLAKTIR......! [Senin gözünü korkutmayı çalışmış]

TRWE_2012
YAZILIM EDİTÖRÜ (Alaydan Yetişme]

ByMefta

Uzman üye
23 Eyl 2009
1,540
0
İşinde iyi usta insanlar hiçbir zaman ne yapacağını söylemez açık etmez.Ancak elinde hiçbişiyi olmıyan insanlar konuşur durur sağdan soldan duyduğu yada sitelerden okuduğunu anlatarak.Boşyapmış sana.

alicanakar

Katılımcı Üye
30 Tem 2013
428
1
Senin bu açıklamadan aklıma bun 10-15 sene önce DualDial Hacker grubu geldi.Bunlar sabit telefon hatlarını santerallerden Telnet ile ele geçirip hedefledileri telefon numaralarını kendilerine yönledirip 900lu erotik hatlar üzere yurtdışında çok yüklü aramalar yaparlar ve bu aramaların fatutarı tüm bunlardan habersiz vatandaşa kesilirdi.Sonra bu hacker grubu polis baskınları ile çökertildi.

Gelelim bugüne sim kartın ele geçilrilebilmesi için GSM operatörün çok sıkı korunan 6 katmanlı 18 geçişli güvenlik bölgesini geçmesi gerekir ki bu şuanda imkansız.Çünkü bu yeni nesil güvenlil algoritması Alman Nazi Güvenlik Şifresi Enigma çalışma mantığına sahiptir.Temelinde 1345567 adet olasılıklı 1 milyardan fazla alt katma değişik ve anlık değişen şifreleme yapısına sahiptir.Bu dinamik şifreme 0.1 sn aralıkla sürekli değişir.

Senin o tanıştığın Bilgisayar Mühendisi bu konuda bir ÇAYLAKTIR......! [Senin gözünü korkutmayı çalışmış]

TRWE_2012
YAZILIM EDİTÖRÜ (Alaydan Yetişme]

Bende öyle dusunmustum yolda kuzenime yok abi yapamaz falan dedim ama gece telefonla görüşme yaparken değişik sesler gelince tırstım meğer arkadaşın saçına sürtmüş 😂 teşekkürler cevabın için

alicanakar

Katılımcı Üye
30 Tem 2013
428
1
İşinde iyi usta insanlar hiçbir zaman ne yapacağını söylemez açık etmez.Ancak elinde hiçbişiyi olmıyan insanlar konuşur durur sağdan soldan duyduğu yada sitelerden okuduğunu anlatarak.Boşyapmış sana.

Evet boş yaptigini sezdigim icin verdim hazir scriptlerim var filan diyor. Allah'tan amerikada okudun tamam ya 😂

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Bir şey yapacağını zannetmiyorum. Amerika'da okumak ile dünyanın en iyi hackerı olunmuyor bunu ona söyle bence. Gözünü korkutmaya çalışmış. Korkacak bir şey yok. Ayrıca herkese de telefon numaranızı vermeyin olur olmadık şekilde.

alicanakar

Katılımcı Üye
30 Tem 2013
428
1
Bir şey yapacağını zannetmiyorum. Amerika'da okumak ile dünyanın en iyi hackerı olunmuyor bunu ona söyle bence. Gözünü korkutmaya çalışmış. Korkacak bir şey yok. Ayrıca herkese de telefon numaranızı vermeyin olur olmadık şekilde.

eyvallah çok teşekkür ederim ama adam hack falan dedi kanıma girdi :RpS_lol: velhasıl bişey yapamadı :)

requler

Yeni üye
16 Tem 2009
8
0
sende bunu yedin öyle mi ? :puah

o amerika da master yapan arkadaşa selam söyle amerika da okurken hayal gücünü iyi geliştirmiş baz istasyonuna sızabilecek en ufak fikri bile olsa TÜRKİYE' ye dönmezdi.

saygılarımla;

'starktom

Uzman üye
9 Ara 2017
1,733
0
Nereye
Merhaba arkadaşlar bugün bir bilgisayar mühendisi ile tanıştım. Özet geçelim hackden falan konusurken sadece telefon numaramla baz istasyonunu hackleyerek sim kartımı hackleyebilecegini soyledi. Bende bos dururmuyum turkhackteam üyesiyim yapamazsın falan dedim numaramı verdim. Böyle birşey mümkün mü?

Not itü mezunu amerikada master yapmış birisi ve duvara falan asmış. Ios a kod yazan birisiymiş.

belki telefonuunu dinler mesajlarını görür başkada bişey yapabilecegini sanmıyorum.

Bromity

Kıdemli Üye
19 Ocak 2013
2,883
0
Böyle bir imkanı olan kimse söyleyerek kendini ifşa etmez bunun zindana kadar yolu var :) bende bugün yolda 5 milyon dolar bulmuştum:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.