Bilgisayar Olmadan TWRP NASIL Kurulur

lllroselll

Katılımcı Üye
10 Nis 2020
848
92
Abu Dubai
0RWn4Y.gif

5aE7rL.png

v6B2bz.png

e4dea8dfa88d9462a9b18f5d5313fa267b859efe.jpeg

TWRP, kaç cihazı desteklediği ve ne kadar basit kullanıldığından Android için ilk özel kurtarmadır. Ancak ilk etapta kurmak, şimdiye kadar yapılması en kolay şey değildi. Bir Magisk modülünün yardımıyla, nihayet bir Android cihazını TWRP'yi diğerinde flaş etmek için kullanabilirsiniz.

Google, Android'in eski bir sürümdeki diğer cihazlara ADB ve Fastboot komutlarını gönderme yeteneğini kaldırdı, ancak bu mod bu işlevi geri getiriyor. Geliştiriciler osm0sis ve Surge1223 , sihri gerçekleştirenlerdir, çalışmaları için onlara büyük destekler. İlk kurulum, tüm bu şeyin en uzun kısmıdır, ancak bir kez yapıldıktan sonra, gelecekte bakımı kolaydır.

5aE7rL.png

6apXyk.png

Neye ihtiyacınız olacak

*Magisk (ana telefon) ile köklendirilmiş bir Android cihaz

*Açılabilir önyükleyicili başka bir Android cihaz (hedef telefon)

*Cihazları bağlamak için USB veri kablosu veya OTG adaptörü

*Rootlu cihaz USB OTG desteğine sahip olmalıdır

Bunun çalışması için iki Android cihaza ihtiyacınız olacak ve birinin zaten köklü olması gerekir. Zaten köklü aygıt, bu örnekte bilgisayarın yerini alır.

5aE7rL.png

6apXyk.png

Adım 1- Android için ADB ve Fastboot'u yükleyin

Kök erişimli Android cihazda Magisk Manager'ı açın, soldaki menüye dokunun, ardından "İndirilenler" e gidin. Arama simgesine dokunun, ardından Android NDK modülü için ADB ve Fastboot modülünü bulmak için "adb" yazın . İndirme okuna dokunun, "Yükle" ye basın, ardından modülü etkinleştirmek için "Yeniden Başlat" düğmesine dokunun.

install-twrp-without-computer.w1456.jpg

5aE7rL.png

6apXyk.png

Adım 2- Cihazınız için TWRP'yi indirin

Resmi TWRP İndirme Sitesi : https://tik.lat/8lf1L

Şimdi, özel kurtarma işlemini yüklemek istediğiniz aygıt için TWRP görüntü dosyasını almanız gerekir. Aşağıdaki bağlantıdan TWRP resminizi alın ve her iki cihazdaki "İndir" klasörüne kaydedin . Ayrıca, rehberde daha sonra işleri kolaylaştırmak için dosyayı "twrp" olarak yeniden adlandırın.

5aE7rL.png

6apXyk.png

Adım 3- Termux Uygulamasını Yükleme

Play Store Bağlantısı: https://tik.lat/MSAsc

Adım 1'den yüklediğiniz Magisk modülünü kullanmak için bir terminal uygulamasına sahip olmanız gerekir. Termux bu tür en iyi uygulamalardan biridir, bu nedenle zaten köklü cihazınıza yüklenmesini sağlamak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayın.

5aE7rL.png

6apXyk.png

Adım 4 -USB Hata Ayıklamayı Etkinleştir

Hedef telefonda, Ayarlar -> Telefon Hakkında'ya gidin ve Geliştirici Seçeneklerini etkinleştirmek için 7 kez hızlı bir şekilde "Yapı Numarası" na dokunun. İşiniz bittiğinde, Ayarlar -> Sistem -> Gelişmiş'ten veya Ayarlar uygulamanızın en altından Geliştirici Seçenekleri'ne gidin. Son olarak, "USB Hata Ayıklama" seçeneğini etkinleştirin.

5aE7rL.png

6apXyk.png

Adım 5- 2 Android Cihazı Bağlayın

Her iki telefon da son birkaç yıl içinde yapılmışsa, bunları bağlamak için sadece standart bir USB C kablosuna ihtiyacınız olacaktır. Biri her iki tarafta modern, geri dönüşümlü konektör ile. Ancak telefonlardan birinde veya her ikisinde mikro USB bağlantı noktası varsa, Amazon'da aşağıdaki bağlantıları kullanarak adaptörler bulabilirsiniz.

5aE7rL.png

6apXyk.png

Adım 6 -USB Hata Ayıklama İznine İzin Ver

İki Android cihazı bağlandıktan sonra, hedef telefonun hemen yeni bir açılır pencere göstermesi gerekir. Tekrar denemek olmazsa, ikincil cihazın USB kablosunu çıkarıp yeniden takın. Şimdi, seçimi onaylamak için "Her zaman bu bilgisayardan izin ver" ve ardından "Tamam" a hafifçe dokunun.

5aE7rL.png

6apXyk.png

Adım 7 -Kök Erişimi Verme

Rootlu aygıtta Termux uygulamasını açın, aşağıdaki komutu yazın ve enter tuşuna basın.

Kod:
su

Bu, üst düzey sistem komutlarını yürütürken gerekli olan bir süper kullanıcı isteğini Magisk'ten tetikler. İstendiğinde "Ver" e hafifçe vurun, ardından burada ayarlandınız. Her seferinde ADB veya Fastboot komutları göndermeden önce "su" komutunu çalıştırmanız gerekir, ancak süper kullanıcı isteğini tekrar vermeniz gerekmez.

5aE7rL.png

6apXyk.png

Adım 8 -Cihaz Bağlantınızı Doğrulayın

İki cihazın birbirine bağlı olması, aslında doğru iletişim kurdukları anlamına gelmez. Bunu kontrol etmek için, Termux aracılığıyla köklü cihazda aşağıdaki komutu yazın ve enter tuşuna basın.

Kod:
adb devices

Yukarıdaki komut, ADB arayüzü üzerinden iletişim kurabilen bağlı cihazları kontrol edecektir. Her şey istendiği gibi çalıştıysa, "Ekli cihazların listesi" satırının altında bir cihaz kimliği görmeniz gerekir.

5aE7rL.png

6apXyk.png

Adım 9 -Fastboot Moduna Önyükleme

Herhangi bir Fastboot komutunu çalıştırmadan önce, ikincil cihazınızı bu şey için özel bir moda başlatmanız gerekir. Termux ile köklü cihazda aşağıdaki komutu yazın ve enter tuşuna basın.

Kod:
adb reboot bootloader

Bu, ikincil cihazı "Fastboot Mode" olarak da bilinen yerel önyükleyici menüsüne gönderir.

5aE7rL.png

6apXyk.png

Adım 10 -TWRP Dosyasını Bulma

Bu noktada, Adım 2'den indirdiğiniz twrp.img dosyasını bulabilmesi için Termux'u yeniden yönlendirmeniz gerekir. Aynı köklü aygıt terminalini kullanarak aşağıdaki komutu yazın ve enter tuşuna basın.

Kod:
cd /sdcard/Download

Belirtildiği gibi, bu terminal penceresinin konumunu köklü cihazınızdaki "İndir" klasörüne yönlendirecektir. Bu, twrp.img dosyasının bulunduğu konumdur, bu nedenle komutu tam olarak göründüğü gibi girdiğinizden emin olmanız gerekir.

5aE7rL.png

6apXyk.png

Adım 11 -Bölüm Düzeninizi Kontrol Edin

Şimdi twrp.img dosyasını ikincil cihaza gönderme zamanıdır, böylece TWRP'yi üzerine yükleyebilirsiniz. Ancak, hedef telefonun Android 7.0'ın A / B bölüm düzenini destekleyip desteklememesine bağlı olarak talimatlar farklıdır.

İlk olarak, TWRP'yi yüklemek istediğiniz telefonun A / B bölümleri olup olmadığından emin değilseniz , Play Store'dan Treble Check'i yükleyin . Uygulamayı açtığınızda, Kesintisiz Sistem Güncellemeleri bölümünde "Desteklenmiyor" veya "Desteklenir" yazacaktır . Telefonunuz destekleniyorsa, A / B bölümleriniz var ve sonraki adımda ilgili talimatları izlemelisiniz.

5aE7rL.png

6apXyk.png

Adım 12 -TWRP'yi Yükleme

Bir A / B bölüm hedef cihazınız varsa, ana cihazda Termux uygulamasını açın ve aşağıdaki komutu yazın, ardından enter tuşuna basın.

Kod:
fastboot boot twrp.img

Bu geçici olarak TWRP'yi ikincil cihaza önyükleyecektir; ancak bundan sonra kalıcı yükleyiciyi çalıştırmanız gerekir. Bunu yapmazsanız, cihazınızı yeniden başlattıktan sonra TWRP kaybolacaktır.

Bu yüzden "Yükle" ye dokunun, İndirme klasörüne gidin, ardından "Resmi Yükle" düğmesine basın. Twrp.img dosyasına dokunun, "Recovery Ramdisk'i Kur" u seçin, ardından başlamak için kaydırıcıyı kaydırın. İşlem bittiğinde, ana ekran düğmesine basın, "Yeniden başlat" ve ardından "Kurtarma" ya gidin, burada TWRP'nin kalıcı sürümü sizi karşılar!

TWRP sürümünüze bağlı olarak, bir görüntü dosyası yüklerken seçenekleriniz biraz farklı olabilir. "Install Image" veya "Recovery Ramdisk" ile ilgili bir şey arayın ve bu seçeneği kullanarak kurun.
Hedef telefonda A / B bölümleri yoksa, köklü cihazda Termux'u açın ve aşağıdaki komutu yazın, ardından enter tuşuna basın.

Kod:
fastboot flash recovery twrp.img

Bu komut, "Yalnızca A" bölüm düzenine sahip cihazların nasıl çalıştığı nedeniyle TWRP'yi cihazınıza ekstra bir işlem yapmadan kalıcı olarak yükleyecektir. Yapmanız gereken son şey aşağıdaki komutu yazıp enter tuşuna basmaktır.

Kod:
adb reboot recovery

Bu noktada, ikincil cihazınız şimdi otomatik olarak TWRP ana menüsüne yeniden başlayacaktır. USB kablosunu veya OTG adaptörünü şimdi güvenle çıkarabilirsiniz. TWRP'yi başarıyla yüklediniz ve bir bilgisayara bağlı olmadan popüler özel kurtarma özelliğini kullanarak istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz.
v6B2bz.png

5aE7rL.png

0RWn4Y.gif

xapau

Yeni üye
6 May 2020
1
0
Hocam sende ne cevherler varmış, biz de anca bizi delirten dayıların teyzelerin modemin çökertelim :gülenyüz

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.