Bilgisayar önerisi

Ertugrul'

Basın&Medya Ekibi Deneyimli
22 Mar 2023
1,151
898
Photoshop 🔥
Merhaba Size Birkaç Sorum Olucak Cevaplarsanız Çok Sevinirim. Ben Vesikalık ve Biometrik Çıkarıyorum Çekerek ve Çoğaltarak Ama Fotoğrafçılar Gibi Olmuyor Aşağıda Sorularım Var.

1 Sorum: Vesikalık Ve Biometrik Fotoğraf Çıkartmak İçin Lightroom Kullanıcam Ve Tek Rengi Yapmak İçin Kullanıcam Lightroomun Orjinal Sürümünü Yerine Crackli İndirsem Sorun Olurmu.

2. Sorum: Lightroom İçin Minimum Sistem Özellikleri Nasıl Olmalı?

3. Sorum: Bilgisayarımı yenileyeceğim Photoshop CS6 Kullanıyorum Ve Photoshop CC 2015 Kullanıyorum Ama İkisindede Tam İstedeiğimi Yakalıyamıyorum Lightroom İndirirsem Renk Konusunda Avantajım Olurmu Boşa PC Dizmeyelim.

Cevaplarsanız Çok Sevinirim Ona Göre Birkaç Güne Yeni PC Alıcam.

gostking

Katılımcı Üye
29 Nis 2020
358
685
Vatan
Merhaba Size Birkaç Sorum Olucak Cevaplarsanız Çok Sevinirim. Ben Vesikalık ve Biometrik Çıkarıyorum Çekerek ve Çoğaltarak Ama Fotoğrafçılar Gibi Olmuyor Aşağıda Sorularım Var.

1 Sorum: Vesikalık Ve Biometrik Fotoğraf Çıkartmak İçin Lightroom Kullanıcam Ve Tek Rengi Yapmak İçin Kullanıcam Lightroomun Orjinal Sürümünü Yerine Crackli İndirsem Sorun Olurmu.

3. Sorum: Bilgisayarımı yenileyeceğim Photoshop CS6 Kullanıyorum Ve Photoshop CC 2015 Kullanıyorum Ama İkisindede Tam İstedeiğimi Yakalıyamıyorum Lightroom İndirirsem Renk Konusunda Avantajım Olurmu Boşa PC Dizmeyelim.

Laptop tarzı birşey istiyorsan asus tuf gaming var çok iyi bilgisayar.

Losemis

Uzman üye
11 Ağu 2018
1,113
348

Selamlar
fotoğrafçıların kendine özel fotoğraf çıkartma makinesi oluyor sende onlardan var mı yoksa normal yazıcı ile mi çıkartmaya çalışıyorsun?
2.soruna gelirsek grafik ve tasarım kategorisine giriyor istediğin program o da iyi bir ram ve bol depolama alanı gerektiriyor 16 GB Ram ve 1 tb ssd işini görecektir
ancak bu tür programları rahat kullanabilmen için Yeni Nesil ancak çok pahalı olmayan 3 GB veya üstü Ekran Kartı ve tabi ki orta seviye bir işlemci işini görecektir.
Diğer Sorun ise Bu İş ile ilgilenen bir kullanıcı sorunu cevaplarsa daha sağlıklı olur çünkü bu sorunun cevabını tecrübe edinmeden bilemeyiz her ikisinide denemek gerekiyor :)

gostking

Katılımcı Üye
29 Nis 2020
358
685
Vatan
Eiger sorularimida cevaplayan olursa sevinirim pc onerisi istemedim tam olarak sistem gereksinimleri minimum ne olmali
MİNİMUM GEREKSİNİM;

"Windows için";

*SSE2 desteği olan 1,6 GHz ya da hızlı bir işlemci.

*Service Pack 1 bulunan Microsoft Windows 7, Windows 8 ya da Windows 10.

*2 GB RAM.

*5 GB kullanılabilir sabit disk alanı (yükleme sırasında ilave boş alan gerekir).

*1024x768 ekran çözünürlüğü (%100 ölçek çarpanında).

*Microsoft DirectX 9 veya 10 ile uyumlu ekran sürücüsü.

*DVD-ROM sürücüsü (DVD'den kurulum için)
QuickTime 7 yazılımı.

"Mac OS için";

*64 bit çok çekirdekli Intel işlemci.

*Mac OS X v10.9 veya v10.10.

*2 GB RAM.

*5 GB kullanılabilir sabit disk alanı (yükleme sırasında ilave boş alan gerekir).

*1024x768 ekran çözünürlüğü (%100 ölçek çarpanında).

*DVD-ROM sürücüsü (DVD'den kurulum için)
QuickTime 7 yazılımı.

Ertugrul'

22 Mar 2023
1,151
898
Photoshop 🔥
Selamlar
fotoğrafçıların kendine özel fotoğraf çıkartma makinesi oluyor sende onlardan var mı yoksa normal yazıcı ile mi çıkartmaya çalışıyorsun?
2.soruna gelirsek grafik ve tasarım kategorisine giriyor istediğin program o da iyi bir ram ve bol depolama alanı gerektiriyor 16 GB Ram ve 1 tb ssd işini görecektir
ancak bu tür programları rahat kullanabilmen için Yeni Nesil ancak çok pahalı olmayan 3 GB veya üstü Ekran Kartı ve tabi ki orta seviye bir işlemci işini görecektir.
Diğer Sorun ise Bu İş ile ilgilenen bir kullanıcı sorunu cevaplarsa daha sağlıklı olur çünkü bu sorunun cevabını tecrübe edinmeden bilemeyiz her ikisinide denemek gerekiyor :)
Epson L8180 Makinesini kullaniyorum hayet iyi bir makina

Shade6161

Katılımcı Üye
18 Haz 2022
351
96
Laptop tarzı birşey istiyorsan asus tuf gaming var çok iyi bilgisayar.
Hocam sen ne diyorsun ya Allah Allah
bak böyle bir bilgisayar var çok iyi

Sistem özellikleri olarak 16 GB'dan az alırsanız kötü olur,
Daha yeni bir Photoshop modeli kullanman önemli
Lightroom da tabii ki daha bir iyi olur

Ertugrul'

22 Mar 2023
1,151
898
Photoshop 🔥

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.