Bilgisayar Performans + Hız Arttırma + Videolu / Girmeyen Pişman Olur...

Mulfucer

Üye
15 May 2016
213
0
CPU kullanımı genelde %50 civarındaydı

Kasayı açtım ve işlemci fanını yerinden çıkarttığımda şöyle bir şey gördüm

oj857k.jpg

Buradaki pisliği elektrik süpürgesini tam güce alıp zar zor temizledikten sonra %6-%10 gibi bir şey oldu.

MemoryTiger

Katılımcı Üye
8 Mar 2019
446
248
21
Kali Linux
Bilgisayarınıza Birşey Yüklerken Hep D: Yükleyin Ben C: Yüklerken Çok Kasıyordu Herşeyi D: YE yeniden Kurdum Ve Sorunum Kalmadı

Bu Arada Çalıştıra Gelip %Temp% Yazarak İçindeki Herşeyi Silin

İşletim sisteminizin arama bölümüne "çalıştır" yazın daha sonra çalıştırın arama bölümüne temp yazıp enterlayın çıkan yerdeki tüm dosyaları silin

Çalıştıra recent yazın ve tüm dosyaları silin

Görev yöneticisini açın ve başlangıç bölümüne gelin buradan gereksiz programları devre dışı bırakın bu PC'nizin daha hızlı açılmasını sağlayacaktır. (Dikkat edin monitörü vb şeyleri devre dışı bırakmayın.)

Bilgisayara tıklayıp içi birazda olsa dolu disklerinize (C: ve D: diskleri) sağ tıklayıp özelliklere girin daha sonra diski temizle diyin çıkan yerdeki tik yapabileceğiniz her yeri yapın ve tamama basın.

CCleaner indirip bilgisayarınızı temizleyin.

Bilgisayarınız çok kasıyorsa masaüstündeki Bilgisayar ve Geri dönüşüm kutusu hariç her şeyi bir dosyaya atın (PC hızı masaüstü programlarla ters orantılıdır)

------------------------------------------------------------------------------

Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen Türk istiklal ve cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.

masher38

Yeni üye
2 Mar 2019
2
0
lenova marka letbook aldım gecen sene 6 aydır sayfalarda gezerken çook kasıyor gec acıyor ve donuyor

4gb rem 4gb ekran kartı 3.26 hız yazıyor ama nafile

siberrr

Yeni üye
16 Mar 2019
7
0
selamun aleyküm bilgisayarın performans sorunlarını bulan vb sorunları bulan bir program biliyorum
avas antivurs programı

NoyanTR

Yeni üye
1 Mar 2020
27
7
İstanbul
Cevap: Bilgisayar Performans + Hız Arttırma + Videolu //// Girmeyen Pişman Olur...

Güzel bir makale ellerine sağlık

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.