bilgisayar ve tht forum hakkında araştırma yaptım

8 Ağu 2015
189
0
bolu
araştırmaya göre bilgisayar karın doyurmaz bi faydası yok en çok zararı var bilgisayarın zararlarını daha önce yaşadım sabahtan akşama kadar bilgisayar başında boş boş oturduğum için popomda kıl dönmesi oldu zor bi ameliyat geçirdim bu herkesin başına gelebilir sizinde başınıza gelebilir o yüzden dikkat edin birde beyin hücrelerim öldü radyasyondan dolayı hastalandım içime kapandım eve kapandım iş bulamadım tembel kaldım okuyamadım bu sizinde başınıza gelebilir diye böyle bi konu açayım dedim birde tht foruma gelince bu forum inanın bağımlılık yapıyor özellikle çocuklar okula gitmiyor tembelleşiyor yetişkinlerde iş bulamıyo eve kapanıyo haksız mıyım bence günde 2 saat pc başında oturmak yeterli buraya girenler sabahtan akşama kadar günde 15 saat 18 saat oturan çok insan var hiç bi faydası yok zararı çok var benim yaşadıklarım sizinde başınıza gelmesin diye bu konuyu açtım inanın çok zararı var bilgisayarların ben adam olamadım okuyamadım iş bulamadım evlenemedim uzun süre evdeyim hep aynı giysileri giyiyorum işsizlikten yaşadıklarımı sizde yaşamayın iyi düşünün iyi günler

H4CK TFN

Katılımcı Üye
30 May 2013
384
0
Dostum gerçekten insanlar yani bizim için endişeleniyorsun ve öncelikle sana çok ama çok geçmiş olsun dileklerimi göndermek istiyorum fakat 21.yy dayız ve artık önümüz,sağımız , solumuz kısa ca 4 bir yanımız bilişim ve teknoloji olmuş durumda.Yani herşeyin bilgisayar ve teknoloji ile yürüdüğü bu çağda sence bilgisayarsız kalmak mümkünmüdür? Ve bence eğer insan düzgün ve güzel bi şekilde kullanırsa bilgisayar onun için bir SİHİR olabilir....
Saygılarım & Sevgilerimle.....
- MR . ADALET

csrx4

Katılımcı Üye
6 Ağu 2015
669
1
Mars
ben bu güne kadar 3 ay önce başladım bu işe ama hala günde 5 saatten fazlaya çıkmıyorum ama tabi bu da çok 18 saat kadar olmasada ama bu işin uzmanları kadar iyi olmadan bu işi burakacağımı asla zannetmiyorum

BlackHatHacker

Uzman üye
21 Nis 2014
1,703
0
Secret
Git bir bilgisayar mühendisinin yada yazılımcının maaşını sor , bankacının 2 katı maaş alıyorlar :D
Yani bilgisayar karın doyurur , sadece senin dediğin gibi boş boş oturmak yerine bir şeyler öğrenmek gerek.

H4CK TFN

Katılımcı Üye
30 May 2013
384
0
Aynen öyle... @BlackHatHacker Kardeşime katılıyorum..... :RpS_biggrin:
Verimli bilgisayar üstünde oturup ,sabahlamak var.
Sabaha kadar boş boş kıçını ağrıtmak var :RpS_cool:

8 Ağu 2015
189
0
bolu
bilgisayar mühendislerine bişey diyemem birde şirketlerde bilgisayar başında çalışanlarada bişey diyemem ama evde veya internet cafede boş boş saatlerce bilgisayar başında boş boş oturanlara her zaman bişey derim yukarda yazdıklarımı okuyup kafana yerleştir yazdıklarımı okumadan yorum yazmayın

BlackHatHacker

Uzman üye
21 Nis 2014
1,703
0
Secret
bilgisayar mühendislerine bişey diyemem birde şirketlerde bilgisayar başında çalışanlarada bişey diyemem ama evde veya internet cafede boş boş saatlerce bilgisayar başında boş boş oturanlara her zaman bişey derim yukarda yazdıklarımı okuyup kafana yerleştir yazdıklarımı okumadan yorum yazmayın

Sen ne demişsin kareşim?
Ben boş boş oturdum , türlü türlü hastalık kaptım , siz yapmayın , pc karın doyurmaz.
Son söze dikkat ,"Bilgisayar karın doyurmaz." bu herkesden söz edilmiştir , yani yazılımcılar da dahil.
Şimdi , sen diyorsun bilgisayar karın doyurmaz , hadi bunu Bill Gates'e söyle , adam ne yapmış bilgisayarın başın sabahlaya sabahlaya , gecesini gündüzüne katıp OS yapmış.
Yani adam da bir zamanlar bilgisayar başında oturdu , tembelleşti , ona da bilgisayar karın doyurmaz diyenler oldu , adam ne yaptı , 40 yıllık hayatını yaşattı.

H4CK TFN

Katılımcı Üye
30 May 2013
384
0

Dostum kusura bakma ama bence sen bizim yazdıklarımızı okumadan ve kendi yazdıklarını okumadan yorum yazıyorsun :RpS_drool: bence sen bi yazdıklarını dikkatlice oku ve sonra bizim yazdıklarımızı oku.....
Hayırlı günler dilerim...
Saygılarım & Sevgilerimle..
MR ADALET

Speach'

Katılımcı Üye
20 Nis 2015
589
0
Tokat
Hacı bilgisayar bir insanın temel ihtiyacı :p Bak ben çok oturuyom bi faydası olmasın enazından eyleniyom.
Not : Gerçek hayatı boşlamayın arada kahveye gidin oturun bi çay için arkadaşlarınızla akrabalarınızın düğününe gidin insan yüzü görün 18 saat de çok :) bana 4 ideal

GreatBelly

Katılımcı Üye
24 Haz 2015
775
0
6.Boyut
Teşekkürler Geçmiş Olsun Bunları Çoğu Kişi Biliyor Aslında Yinede Konu Açman İyi Olmuş Hatırladık En Azından

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
araştırmaya göre bilgisayar karın doyurmaz bi faydası yok en çok zararı var bilgisayarın zararlarını daha önce yaşadım sabahtan akşama kadar bilgisayar başında boş boş oturduğum için popomda kıl dönmesi oldu zor bi ameliyat geçirdim bu herkesin başına gelebilir sizinde başınıza gelebilir o yüzden dikkat edin birde beyin hücrelerim öldü radyasyondan dolayı hastalandım içime kapandım eve kapandım iş bulamadım tembel kaldım okuyamadım bu sizinde başınıza gelebilir diye böyle bi konu açayım dedim birde tht foruma gelince bu forum inanın bağımlılık yapıyor özellikle çocuklar okula gitmiyor tembelleşiyor yetişkinlerde iş bulamıyo eve kapanıyo haksız mıyım bence günde 2 saat pc başında oturmak yeterli buraya girenler sabahtan akşama kadar günde 15 saat 18 saat oturan çok insan var hiç bi faydası yok zararı çok var benim yaşadıklarım sizinde başınıza gelmesin diye bu konuyu açtım inanın çok zararı var bilgisayarların ben adam olamadım okuyamadım iş bulamadım evlenemedim uzun süre evdeyim hep aynı giysileri giyiyorum işsizlikten yaşadıklarımı sizde yaşamayın iyi düşünün iyi günler

Ustam geçen cumartesi Konya'da idim.. bu site ve benzerlerinden öğrendiklerimle - ve benim bilgim eksiktir, ben normalde saf programcıyım, sistem güvenlik analizi işte ikincil görevim - biliyorum bu işi.. Sabah orada idim, bir kahvaltı yaptık, 11'de sistem başına geçtim, 12 civarı öğle yemeğine çıktım, öğleden sonra trene bindim. Raporum "***pen.com.tr'de çok kolayca bulunan SQL injection var, ziyaretçi mesajlarında XSS ihtimali var ama bundan yararlanma yolu çok zor... Google SEO kesinlikle yapılmamış, siteniz berbat durumda... hotel.....com.tr/ru/ içinde aynı açık var, aynı yere yaptırmışsınız, ama o SEO bakımından daha iyi durumda..." sadece üç cümle. 2000 lira aldım geldim. Bu normal işimden ayrı, Konya'da köklü bir aileden olduğumdan hatır için gittim. Düzeltmeleri bile ben yapmadım, biraz önce baktım elemanlar sql injection'ı kapatmamış ama mesaj kısmını kaldırmışlar siteden, yani beni dinlememişler bile...

Önemli olan öğrenmek.. Burada geçen bir arkadaş beni çok güzel oturttu, bilmediğimi öğretti, ben de bunun karşılığında 24 saat doküman okudum, ardından ilk mükemmele yakın DDOS aracımı yaptım, bilgim artmış oldu.. Salı günü Ankara'da bir FortiNet yetkilisi ile de görüştüm, adam memnun oldu, bir daha böyle bir iş çıkınca DDOS da yapacağım, FortiNet satmaya çalışıp komisyon alacağım. Okuyacaksın, öğreneceksin, fırsat kollayıp iş bağlantıları yapacaksın.

Yoksa poponun üstünde oturdun diye kimse para vermez, o doğru. Eskiden işsiz güçsüz adam 24 saat televizyon izlerdi, şimdi 24 saat internet başında. İş yapmak istemeyen bir bahane bulur, neyle uğraştığı önemli değil.

8 Ağu 2015
189
0
bolu
bilgisayar hastalıktır aynı sigara alkol gibi bağımlılık yapar okadar radyasyon yiyoruz hareketsiz kalıyoruz hem kilo alıyoruz hemde beyin hücrelerimiz ölüyor bi yaşlı dede gibi herşeyimiz ağır gidiyor sonra yalnızlığa itiyor gerçek hayatı unutuyon sabah kalkıyon bilgisayar akşam yatıyon yine kalkıyon bilgisayar bu felaket başka bişey değil ben bilgisayar yüzünden uzun zamandır işsizim okuyamadım işsiz kaldım askerde okumayanı çok eziyolar askerde çekmedigim çile eziyet yoktu sonra kıl dönmesinden ameliyat oldum popomdan benim yaşadıklarım sizinde başınıza gelmesin diyorum yarın birgün evleniceksiniz yuva kuracaksınız bi iş bulun çalışın ben bunu istiyorum hergün 15 18 saat bilgisayar başında ömrünüzü boş geçirmeyin spor yapın havuza gidin kız arkadaşınızla gezin kitap okuyun arkadaşlarınızla gezin iş bulup çalışın hem okuyun hem çalışın

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
bilgisayar hastalıktır aynı sigara alkol gibi bağımlılık yapar okadar radyasyon yiyoruz hareketsiz kalıyoruz hem kilo alıyoruz hemde beyin hücrelerimiz ölüyor bi yaşlı dede gibi herşeyimiz ağır gidiyor sonra yalnızlığa itiyor gerçek hayatı unutuyon sabah kalkıyon bilgisayar akşam yatıyon yine kalkıyon bilgisayar bu felaket başka bişey değil ben bilgisayar yüzünden uzun zamandır işsizim okuyamadım işsiz kaldım askerde okumayanı çok eziyolar askerde çekmedigim çile eziyet yoktu sonra kıl dönmesinden ameliyat oldum popomdan benim yaşadıklarım sizinde başınıza gelmesin diyorum yarın birgün evleniceksiniz yuva kuracaksınız bi iş bulun çalışın ben bunu istiyorum hergün 15 18 saat bilgisayar başında ömrünüzü boş geçirmeyin spor yapın havuza gidin kız arkadaşınızla gezin kitap okuyun arkadaşlarınızla gezin iş bulup çalışın hem okuyun hem çalışın

İradesi zayıf insanda herşey bağımlılık yapar. Bilgisayar istisna değil.

Asfalt ve çimento, modern bilgisayar ekranından daha şiddetli bir radyasyon kaynağıdır.

Benim kalpte üçgenleşme var, ona rağmen haftada en az 2 gün basketbol oynarım becerebildiğim kadar. Yaşlıyım da, ona rağmen dede gibi olduğumu söyleyemem. İrade meselesi, kalkar spor yaparsın.

"Bilgisayar yüzünden" deme ustam. Matrix'in insanlığı ele geçirmesine daha 10 yıl var. Bilgisayarın düğmesine basıp kapatmana fiziksel bir engel yok. İraden varsa bilgisayar başından da kalkarsın, alkolün başından da kalkarsın, kız peşinden koşmayı da bırakırsın, işine gücüne bakarsın. İraden yoksa, hentbol maçlarını takip edeceğim diye - yani öyle bir spor ki, çoğunuz adını duymadınız - hayatını karartan adam tanıyorum ben yahu.. Ne olduğu farketmez, insan kendini mahvetmenin bir yolunu bulur.

İnsan tatmin arar.. Benim tatminim, patronlarımın "eyvallah ......., süper olmuş." demesi, karımın canının istediği elbiseyi alabilmesi, kızlarıma bir günde 250 liralık miniş oyuncak alabilmem. Neredeyse günde 15 saat bilgisayar başındayım. Bana bir zararı yok.

Gençlerin bu site gibi sitede takılmasının da bence bir zararı yok. "Akmasa da damlar.".. Mükemmel öğrenmezler ama azıcık bir şeyler kaparlar, gelecekteki hayatlarında faydalı olur. Üniversitedeki sözde eğitim görevlilerinin adam gibi bilgisayar dersi verdikleri yok (ODTÜ - İTÜ... amaan bütün teknik üniversiteler istisna) bari buradan öğrensinler. Çocuk burada azıcık VB öğrenir, ilerde çalıştığında excel'e VBA'dan bir makro yazar, patronunun gözüne girer zam alır, o yeter.

Derdin ne anlasam tam bir cevap verebileceğim ama anlayamadım ki...

8 Ağu 2015
189
0
bolu
ya görüyoz bu foruma giriyo bazı ergenler birdaha çıkamıyo rütbe için post kasıyolar işte ben teğmen oldum çocuk seviniyo işte efendim ben yüzbaşı oldum çocuk sevinçten havalara uçuyo böyle bişey olmaz ya rütbe mi almak istiyon git askeri lise oku atatürkün yolundan git atatürk fakirmiş eskiden okumuş mareşallığa kadar yükselmiş harp okuluna gidin subay olun bukadar kolay

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Yani forumun kendisi ve bilgisayar değil, "post kasmak" zararlı.. Tamam, anlaşılabilir.. Ama o çocuk burada post kasmazsa ne yapacak? Girecek facebook oyununa, orada seviye kasacak. Bağımlılık, tatmin isteği bir yolla doldurulmazsa öbür yolla doldurulur.

Neticede, anlatmak istediğini de anlamadım. "Post kasmak kötü" mü diyorsun? Biliyoruz. Bu konuda ne yapabileceğimizi hiç anlamadım. Bırakıyorum bu konuyu.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.