Donanım Bilgisayar

28725

Yeni üye
4 Mar 2019
6
0
Selamun aleyküm beyler ben yeni üyeyeyimde bi konuda yardım almak istiyorum benim bilgisayarım bayağı eski ve ramide 2 gb olduğu için ram almak istedim arkadaşımda fazl ram varmış 2 tane 4 gb ondan ramleti aldım fakat ramleri taktığımda pc bip bip diye ötüyor.Eski ram ile birlikte taktığımda sadece eski rami görüyor.
Pc özellikleri: işlemci=pentium dual core CPU E6800
Ekran kartı:nvidia GeForce 9500 Gr
Takılı olan ram:2 gb kingston kingston kvr1333d3n9/2g
Aldığım ramler:everest RM-42,
MT8JTF51264AZ-1G6E1 bunun üstünde başka bir şey yazmıyor doğru düzgün
Ram sokketleri çalışıyor nedeni nedir sizce?

Everest takınca ses çıkmıyor fakat pc açılmıyor.Diğerini takınca sürekli ses çıkıyor.

Everestte ekran açılmıyor açılış nip dedi gelmiyor ve sürekli pc resetleniyor 10 20 saniyede bir

Peki teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

pRx

Yeni üye
22 May 2019
21
0
1 sokete sadece 1 gb ram takıp açmayı dene. eğer sıkıntı çıkmıyorsa senin anakart max 4 gb ram destekliyordur ve daha fazla ram takamassın anlamına gelir. ö yüzden biosdan sesler gelir

28725

Yeni üye
4 Mar 2019
6
0
Evet 2 tane 4 er var adlarını yazdım everest takınca pc açılmıyor açılış nip seside gelmiyor 10 20 saniyede bir pc resetleniyor.Diğer markada ise nip sesi geliyor sürekli

28725

Yeni üye
4 Mar 2019
6
0
Denedim işte yukarıda yazdığım gibi everest tek olarak taktığımda pc açılmıyor açılış bip seside gelmiyor 10 20 saniyede bir pc resetleniyor.Diğerinde ise sürekli bip sesi geliyor tek olarak taktığımda

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.