Bilgisayarda gereksiz dosya silme

CasPeRAB

Uzman üye
7 Kas 2021
1,146
461
TR❤AZ
Wi 10 Home Single Language kullanıyorum AVG antivirüs programımda 1.79 GB gereksiz dosya tespit etti ama silmek için para istiyor çok değil ama şu anda bununla uğraşacak param yok
Sorum ise Ben bu gereksiz dosyaları tespit edip nasıl silebilirim şey gördüm çalıştırdan bişeyler fln yapıyorlar
Teşekkürler

Çözüm
Merhabalar değerli üyemiz:

Uninstaller programlarını kullanarak işleminizi yapabilirsiniz Google'da arayarak programlara ulaşabilirsiniz ben size örnek bir tane söyleyeyim Absolute Uninstaller.
İyi Forumlar Dilerim.

Losemis

Uzman üye
11 Ağu 2018
1,141
358
merhaba dostum o tarz programlara para vermene gerek yok çoğu'da aldatıcı oluyor para ile lisans alman için onun yerine Advanced Systemcare İndirip Kullanabilirsin. Ücretsiz pro key ise tarayıcı web sitelerinden bulabilirsiniz.

{Unk}

Üye
21 Eyl 2021
122
41
17

iOBIT Uninstaller ucretsiz bir şekilde antivirus degilde tam delete programi . Yani sen eskiden bir programi sistemden siliyorsun , cope tasininca bazilari tam silinmiyor işte onlari bile bulup siliyor :D. Yani fena program degil tavsiye ederim , bende ruslardan aldim :)

'Syera

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
Wi 10 Home Single Language kullanıyorum AVG antivirüs programımda 1.79 GB gereksiz dosya tespit etti ama silmek için para istiyor çok değil ama şu anda bununla uğraşacak param yok
Sorum ise Ben bu gereksiz dosyaları tespit edip nasıl silebilirim şey gördüm çalıştırdan bişeyler fln yapıyorlar
Teşekkürler
Merhaba @CasPeRAB ,
1)lObit Uninstaller
2) Ashampoo Uninstaller
3) Revo Uninstaller
4) CCleaner Free
5) Absolute Uninstaller
bu uygulamaları kullanarak bilgisayarınızdan gereksiz uygulamaları silebilirsiniz.
Iyi forumlar..

Rx

Moderatör
12 Ocak 2021
2,312
1,440
(nowhere) in
Merhabalar değerli üyemiz:

Uninstaller programlarını kullanarak işleminizi yapabilirsiniz Google'da arayarak programlara ulaşabilirsiniz ben size örnek bir tane söyleyeyim Absolute Uninstaller.
İyi Forumlar Dilerim.

Çözüm

'Börteçine

Kıdemli Moderatör
25 Şub 2016
7,601
773
merhaba

windows + r tuşlarına basın açılan yere %TEMP% yazın tamama tıkaldıktan sonra gelen tüm dosyaları silin o gördünüz boyutun büyük bir kısmı silinecektir kalan dosyarda daha önce kaldırdığınız uygulamaların artık dosyalarıdır c diskine bakarsanız onlarıda bulup silebilirsiniz en olarak uygulama indirmenizi tavsiye etmem sildiğiniz dosyadan daha fazla alan kaplar

'4KR3P

Katılımcı Üye
10 Şub 2022
254
182
Teşekkürler
Merhaba CasPeRAB

Yapmanız gereken Windows + R tuşlarını kullanıp Çalıştır’ı açmak ve temp yazıp tamam'a tıklamak. Açılan penceredeki tüm dosya ve klasörleri seçerek hepsini silebilirsin. İşlem tamamlandıktan sonra tekrar çalıştır komutunu açın ve bu sefer %temp% yazarak tamam'a tıklayın. Buradaki tüm dosyaları seçerek silin.

Eğer program önerisi istersenizde size şöyle programlar önerebilirim;
1)CCleaner
2)Glary Utilities
3)System Mechanic
4)Baidu - Clean Genius

İyi Forumlar.

Sokrat_ART

Üye
30 Kas 2021
227
204
Antalya
CCleaner kullanabilirsin bazı uygulamalar da rastgele boyut gösteriyor satın alım sonrası gösterilenden düşük temizlik yapıyor.

- Onun yerine dediğim programı kullanabilirsin CTRL + R yapıp %temp% şeklinde aratarak çıkan sonuçları silebilirsin.

- Bilgisayarım ekranında disklerin üzerinde sağ tık yapıp özellikler sekmesinde diski temizle yaparak bazı dosyaları temizleyebilirsin.

CasPeRAB

Uzman üye
7 Kas 2021
1,146
461
TR❤AZ
Merhaba CasPeRAB

Yapmanız gereken Windows + R tuşlarını kullanıp Çalıştır’ı açmak ve temp yazıp tamam'a tıklamak. Açılan penceredeki tüm dosya ve klasörleri seçerek hepsini silebilirsin. İşlem tamamlandıktan sonra tekrar çalıştır komutunu açın ve bu sefer %temp% yazarak tamam'a tıklayın. Buradaki tüm dosyaları seçerek silin.

Eğer program önerisi istersenizde size şöyle programlar önerebilirim;
1)CCleaner
2)Glary Utilities
3)System Mechanic
4)Baidu - Clean Genius

İyi Forumlar.
Çok sağolun hocam özellikle bana ismimle hitap etmeniz beni çok sevindirdi teşekkür ederim

denizkalma

Katılımcı Üye
14 Ocak 2021
976
264
Teşekkürler
wise care 365 kullaN

wise care 365 kullaN
diger progamlar bombos ccleaner advanced systemcare bulasma

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.