Bilgisayarda Hacker Programları Bulundurmak !

KILICHACKER

Katılımcı Üye
24 Nis 2016
663
0
Gezegen
Selamun aleyküm cümleten hayırlı akşamlar, Araştırdım fakat böyle bir konuya rastgelemedim, bilgisayarda herhangi bir şekile hacker programları vs. Bulundurmak Şuçmudur.¿

Bu Şekil Madde Buldum: 2. Koruyucu programları etkisiz
kılmaya yönelik hazırlık hareketleri
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu
Madde 72
-
(Değişik: 23/1/2008
-
5728/139 md.)
Bir bilgisayar programının hukuka aykırı olarak
çoğaltılmasının önüne geçmek amacıyla oluşturulmuş
ilave programları etkisiz kılmaya yönelik program veya
teknik donanımları üreten, satışa arz eden, satan veya
kişisel kullanım amacı dışında elinde bulunduran kişi altı
aydan iki yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılır

Gibi bir sürü cezai yaptırımı olan bir suçtur hack .

Alıntıdır..

Son düzenleme:

KILICHACKER

Katılımcı Üye
24 Nis 2016
663
0
Gezegen
Geçenlerde Bir arkadaşımın başına gelmiş bir olayı özetleyeyim bu kişinin evinde 2/3 tane bilgisayarı var bu bilgisayarın birisinde hack vs yaptıgı bütün uygulamalar kodlamalar vs, var bişey oluyor ondan sonra bilişim bunun hardiskini alıyor fakat hala geri gelmedi, yani sordugun soruyu bu konudan cıkarak dile getirdim

ANTROPİ

Adanmış Üye
6 Nis 2016
6,268
156
93
root@kali:~#
Geçenlerde Bir arkadaşımın başına gelmiş bir olayı özetleyeyim bu kişinin evinde 2/3 tane bilgisayarı var bu bilgisayarın birisinde hack vs yaptıgı bütün uygulamalar kodlamalar vs, var bişey oluyor ondan sonra bilişim bunun hardiskini alıyor fakat hala geri gelmedi, yani sordugun soruyu bu konudan cıkarak dile getirdim

bilişim durduk yere gelmez almaz bi icraat yapıldıysa gelirler

barındırmanın suç olacağını düşünmüyorum hala

MRDreAmsTR

Kıdemli Üye
25 Ara 2015
2,466
2
Türkiye
hernagi bir saldırıda kullanılabilirsin dolayıyısla tavsiye etmem görev yöenticisini adın gibi bilemen lazım

boldof

Kıdemli Üye
12 Nis 2014
2,190
1
-
Bence Olmaz O Zaman Çoğu Pcleri Alırlardı :) Mantığın El Veriyor Mu Arkadaşın Troll Yapmış Olabilir

KILICHACKER

Katılımcı Üye
24 Nis 2016
663
0
Gezegen
2. Koruyucu programları etkisiz
kılmaya yönelik hazırlık hareketleri
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu
Madde 72
-
(Değişik: 23/1/2008
-
5728/139 md.)
Bir bilgisayar programının hukuka aykırı olarak
çoğaltılmasının önüne geçmek amacıyla oluşturulmuş
ilave programları etkisiz kılmaya yönelik program veya
teknik donanımları üreten, satışa arz eden, satan veya
kişisel kullanım amacı dışında elinde bulunduran kişi altı
aydan iki yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılır

Gibi bir sürü cezai yaptırımı olan bir suçtur hack .

Alıntıdır..

Novic

Katılımcı Üye
29 Ağu 2015
467
0
kendin cevapladın

19 Nis 2015
119
0
İSTANBUL
bence öyle birşey yok benim gibi forumdaki nerdeyse herkesin pc sinde var bunlardan eğer öyle birşey olsaydı hepimiz girmiştik içeri...

brtarg

Katılımcı Üye
1 May 2016
291
0
site hacklemek hesab çalmak başka bilgisayara trojan atmak suçtur fakat en fazla para cezası alırsınız

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.