Bilgisayarda oluşan aniden yavaşlama Hk.

rawwrath

Katılımcı Üye
13 Ocak 2018
713
1
Winterfell
Arkadaşlar merhaba benim bi sorunum var 1 hafta öncesine kadar pc de sorun yok normal takılıyordum LoL , Cs:Go , Rocket League , CoD MW3 bu tarz oyunları medium , high fark etmiyor kasmadan oynuyordum işte bir gün lol oyun oynamak için pcyi açtım bir oyun girdim sorun yoktu sonra 2. kez girmeyi denediğimde her ayarda acayip fps düşüşü var 20-30 dan yukarı çıkamıyordum diğer oyunları denemek istedim hepsin de aynı tüm ayarlarda 20-30 fpsin üstüne çıkamıyorum ve bir şey daha fark ettim tarayıcı açtığımda tarayıcı bile inanılmaz derece de yavaştı facebookta ana sayfaya basıyorum donuyor falan youtube da bile videolar donuyordu format atmayı denedim yine bir kaç oyundan sonra aynı şeyler başladı windows 10 kullanıyorum bir de windows 7 deniyim dedim 2. kez format attım yine aynı şeyler oldu yardımcı olabilir misiniz lütfen sıcaklık değerlerini aida64 ten ss atıyorum

sistem özelliklerim;
E8400 3.00 GHz işlemci
4 GB Ram
HD 3850 1 GB Ekran Kartı

VDG52n.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

gorkemBey

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
844
0
VPN : ON
Driverleri hangi program ile güncelliyorsun ? driver güncelleme programını değiştir program uyumsuz driver yüklüyor olabilir (güncellemek için)

En son indirdiğin program, oyun'u görev yöneticisinden analiz et (sil veya kapat)

ccleaner ile bilgisayarını temizle

son olarak kasa'nın içini bir temizle toz sebep olabilir işlemci ısınması vs.

akovskiniz

Kıdemli Üye
7 Ocak 2016
3,636
50
23
akovskiniz.php

rawwrath

Katılımcı Üye
13 Ocak 2018
713
1
Winterfell
Driverleri hangi program ile güncelliyorsun ? driver güncelleme programını değiştir program uyumsuz driver yüklüyor olabilir (güncellemek için)

En son indirdiğin program, oyun'u görev yöneticisinden analiz et (sil veya kapat)

ccleaner ile bilgisayarını temizle

son olarak kasa'nın içini bir temizle toz sebep olabilir işlemci ısınması vs.

Öncelikle driver booster kullanıyorum ve her zaman onu kullandım yani uyumsuz olma sorunu yok

en son indirdiğim program ve ya oyunu analiz et demişsin daha yeni format attım sadece gerekli şeyleri yükledim 2 kere format attım aynı şeyler oldu söylediğim gibi

ccleaner ı deneyeceğim

tozlanma var onu da temizlemeye çalışacağım

Merhaba rawwrath, bilgisayarını acilen bir tamire götürmen gerekiyor çünkü bu sıcaklık seviyeleri normalin üstünde, soğutucu ayarlayabilirsen iyi olur, fan yeterli düzeyde işlev sağlayamıyor olabilir, temizlik yapmanı öneririm ayrıyeten konuyu inceleyebilirsin performansı güçlendirmek adına

https://www.turkhackteam.org/window...dosyalari-temizleyin-akovskiniz-new-post.html

Hocam değerler de normaldi ne olduysa bir anda oldu acaba termal macun mu yenilemeliyim ?

gorkemBey

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
844
0
VPN : ON
Şimdi aklıma geldi'de

1GB ekran kartı ile oyunları HİGH seviyede oynayabiliyorum demişsin

Sanırsam ekran kartın yetersiz kalıyor ki işlemci'den destek alıyor tahminimce artık işlemcinin gücü bitmek üzere ayarları ekran kartının yeteceği derecede kısarak bir oynamayı dene

temizlik yapmayı unutma ve temal macun'u yenilemek istiyorsan eğer

tavsiyem: https://www.hepsiburada.com/cooler-...MI0vSM5qiN3QIVhasYCh3oSARmEAQYAyABEgKh6vD_BwE

rawwrath

Katılımcı Üye
13 Ocak 2018
713
1
Winterfell
Temiz bir tarama yaptıktan sonra driverlarını güncellemelisin Driver booster programını öneririm

Kardeşim orada 2 kere format attım dedim ve sadece driverları falan yükleyip güncelledim taramanın ne faydası olacak ki

Şimdi aklıma geldi'de

1GB ekran kartı ile oyunları HİGH seviyede oynayabiliyorum demişsin

Sanırsam ekran kartın yetersiz kalıyor ki işlemci'den destek alıyor tahminimce artık işlemcinin gücü bitmek üzere ayarları ekran kartının yeteceği derecede kısarak bir oynamayı dene

temizlik yapmayı unutma ve temal macun'u yenilemek istiyorsan eğer

tavsiyem: https://www.hepsiburada.com/cooler-...MI0vSM5qiN3QIVhasYCh3oSARmEAQYAyABEgKh6vD_BwE

4-5 gün öncesine kadar hiç sıkıntı yoktu ama bir anda nasıl ekran kartım yetersiz kalıyor anlamadım

Gameplayer

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
261
2
6
Hiç programlarla uğraşma benimde bir kaç aydır öyle birden yavaşladı lolde 90 FPS di birden yavaşladı 10 20 30 larda geziyor sonra işte programlar denemeye başladım cc cleaner vesayre hiç biri işe yaramadı sadece GPU fusion edition ve game booster 3 le 60 fpse çıkardım 3 4 ay da en iyisi güvenilir bir bilgisayarcıya götürmek

rawwrath

Katılımcı Üye
13 Ocak 2018
713
1
Winterfell
Hiç programlarla uğraşma benimde bir kaç aydır öyle birden yavaşladı lolde 90 FPS di birden yavaşladı 10 20 30 larda geziyor sonra işte programlar denemeye başladım cc cleaner vesayre hiç biri işe yaramadı sadece GPU fusion edition ve game booster 3 le 60 fpse çıkardım 3 4 ay da en iyisi güvenilir bir bilgisayarcıya götürmek

Yanıtın için teşekkürler termal macun yenileyip duruma bakacağım olmazsa götüreceğim

Rias Gremory

Katılımcı Üye
20 Ağu 2017
269
3
Tanrı Dağı
CS:GO oynarken aynı şey banada oluyordu eğerki win 10 kullanıyorsan Yüksek performanstaysa Dengeliye almayı dene dengelide ise yüksek perfomransa . Bilgisayara format atabilirsin . İşletim sistemini değiştirmeyi deniyebilirsin örn win7 boost programları kullanabilirsin. Laptop ise alt kısma birtane fan almanızda yarar var.

rawwrath

Katılımcı Üye
13 Ocak 2018
713
1
Winterfell
CS:GO oynarken aynı şey banada oluyordu eğerki win 10 kullanıyorsan Yüksek performanstaysa Dengeliye almayı dene dengelide ise yüksek perfomransa . Bilgisayara format atabilirsin . İşletim sistemini değiştirmeyi deniyebilirsin örn win7 boost programları kullanabilirsin. Laptop ise alt kısma birtane fan almanızda yarar var.

Dengeliye aldım yine aynı hocam zaten dediğim gibi 2 gün içinde 2 kere format attım yine aynı şeyler oldu ve masaüstü kullanıyorum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.