Bilgisayardan anlayan biri yardım edermi :)

Tosunami96

Üye
29 Mar 2013
52
0
Selamun Aleyküm beyler ben 12. sınıfa geçtim bilişim bölümü c# orta seviye php orta seviye biliyorum benim merak ettigim kendimi güvenlik konularında nasıl geliştiririm açıklar falan yani nerden hangi siteden başlayım neleri ögreniyim hangi programlarla çalışıyım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

BadSecTooR

Yeni üye
18 Tem 2013
47
0
Local-Host
Exploit vulvurabilty bölümünden kendini geliştirebilirsin tavsiye olarak acutenix programını indirmeni öneririm!

Bak kardeşim yanlış bilgi verme adam zaten programlama okuyor web site açıkları ile uğraşmak güvenlik sağlamak istiyor doğal olarak bunu manuel yapması lazım bir başka yardımcı tools ile değil.

Acunetix evet iyi program ama dostum manuel öğrenmende fayda var bana güven ve dediğim yerlerden başla

Öncelikle bütün scriptleri indir mybb,smf,wordpress hepsinin içindeki dosya yapısına bak setting.php nerede admin erişim uzantıları vs vs vs aç notepad ++ bak sırayla...

Sonra bu sistemlerin açıklarını arat exploid...

güncel duyurulan açıklarını sırayla not al açığın bulduğu bölgeyi incele kısaca ne işe yarar ona bak örneğin uzantılar çok önemlidir.

mesela örnek veriyorum: cyber-team..net/rescude/seo4smf.php gibi kritik öneme sahip uzantılarda açık varsa birde cmod değeri 777 ise zafer senin index koyarsın.

Hack aslında tersine mühendisliktir ben her ikisinide yapmaktayım hem güvenlik sağlamaktayım hem index atmaktayım...

NOT: KURMAYI BİLENLER SİSTEMİ BİLENLER ZATEN O SİSTEMİ YIKMAYIDA BİLİRLER!

En başta başlaman gereken nokta bence kurulum script kurmayı öğren sonrada yıkmayı...

Son düzenleme:

2nokta

Yaşayan Forum Efsanesi
28 Şub 2013
16,689
16
acutenixi web masterler kullanıyo sitellerinde nerde açık var diye bakmak için sonra forumda da moderatöerlin filan yaptıgı programlar var onlarıda kullanabilrsin.ama bu işi yapmak istiyorum diyosanda kendin program filan kulalanmadan kendin araman iyi olur

Köstebek-02

Yaşayan Forum Efsanesi
6 May 2008
15,580
45
Köstebek
Selamun Aleyküm beyler ben 12. sınıfa geçtim bilişim bölümü c# orta seviye php orta seviye biliyorum benim merak ettigim kendimi güvenlik konularında nasıl geliştiririm açıklar falan yani nerden hangi siteden başlayım neleri ögreniyim hangi programlarla çalışıyım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

buyur babacan önce burdan başla sonra zaten arkası kendiliginden gelecektir:)http://www.turkhackteam.net/server-guvenlik/166038-ag-uzmani-olmak-isteyenler-sifirdan.html

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.