Bilgisayarı yenilemek istiyorum görüşleriniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gelecek01

Üye
29 Ocak 2010
65
0
ADANA
DEĞERLİ ARKADAŞKAR BİR OYUN P.C DÖNÜŞÜTMEK İSTİYORUM BİLGİSAYARIMI ÖZELLKERİNİ YAZACAM DAHA İYİ NASIL OLUR YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM TŞK ŞİMDİDEN

ıntel core duo 2 e7300 2.66 ghz işlemci

2gb kingston torbo soğutlamı ram

512mb ekran kartı nvıda getforce 8500 gt

asus anakart p5kpl-am model

evet arkadaşlar sistem bu önerilerinzii bekliyorum

cfgcii

Katılımcı Üye
27 Kas 2010
942
0
HaCKeD World
İşlemciye İhtiyacın yok RAM İle Ekrankartı alırsan Oyunların hepsini oynayabilirsin hemde 4Sene boyunca :)
Ben Öle bir pc aldım arkadaşıma aldık 1280x1024 te oynuya biliyor oyunları :)

A

amedxp

Ziyaretçi
sana kedi özelliklerimi ver,iyim şok olabirsnz.:
4 gb ram
500 harddisk
2 gb ekran kartı satıcı aldığımızda şirketemi alıyorsunuz demişti.

sarkos758

Katılımcı Üye
27 Mar 2009
352
0
sana kedi özelliklerimi ver,iyim şok olabirsnz.:
4 gb ram
500 harddisk
2 gb ekran kartı satıcı aldığımızda şirketemi alıyorsunuz demişti.

şok oluncak ne var ? :) yavaş yavaş laptoplar bile 4 gb ram üstü yapılmayı başlıyo 1200 e i3 4 gb ram çok piyasada ekran kartlarıda gayet iyi 2 gb ram 3-4 yada 6 yap 6 biraz gereksiz olabilir ama ramlerin ddr3 olsun işlemcin yeterli en büyük sorunsa ekran kartında anakartın desteklediği modellere bakamıyorum şimdi ama radeon 6770m üstü bi kart alırsan gayet iyi olur bide bütçe versen daha rahat yardımcı olabilirim

By New Hacker

Kıdemli Üye
21 Eki 2009
3,441
0
Damla Sakızlı Klavyem
Kardeşlerim, çok yüzeysel yazıyorsunuz. Öncelikle sistem parçalarının birbirine uyumu da önemli. "Şunu 5, bunu 2 yap, çok güzel oluyor" derseniz olmaz. Ayrıca ekran kartı gb cinsinden ölçülmez. Ekran kartında önemli olan çekirdek işlemcinin hızıdır. Ben kendimce yardımcı olmaya çalışacağım. Ancak bütçenin ne kadar olduğu belirsiz. Yine de alternatif bir kasa toplayalım.

İşlemci - AMD'den yana tercih yaptım. Hem ucuz hem kaliteli ürünlerle Intel'e kafa tutuyor. - 120 TL

Anakart - DDR 3 Ram destekli sistem kurdum. Ayrıca 1666 Mhz hızındaki anakart, göz doyurucu - 201 TL

Ram - Kingston 1333 Mhz 4 gb ram seçtim. 1666 Mhz ramlerle fazla bir performans farkı yok. - 60 TL

Geldik en can alıcı noktaya. Ekran kartı ya bilgisayarı uçurur, ya da yerlere serer. Burada Fiyat/performans oranına dikkat ederek günümüz oyunlarını rahatça çalıştırabilecek bir ekran kartı bulacağız.

Ekran Kartı - Ekran kartı, volar marka ön ismiyle Nvidia marka. Fiyatları en aza indirme çabasıyla DX 10 destekli GTS 250 modeli tercih ettim. Hızıyla ön plana çıkıyor. 1 gb. Günümüz tüm oyunlarını sorunsuz çalıştırır. - 231 TL

Harddisk - Harddisk için iki seçenek belirledim.

Birincisi Western Digital marka 1.5 TB kapasiteli 7200 RPM dönüş hızına sahip. - 141 TL

İkincisi "fazla yere gerek yok" derseniz 500 GB kapasiteli Samsung 7200 RPM dönüş hızındaki disk. - 93 TL

Kasa - Kasa için 500 W PSU'ya sahip kasalardan en ucuzunu tercih ettim. - 140 TL

Toplam olarak kasayı (Harddisk seçimini Samsung'dan yana kullanırsak) 845 TL'ye topladık. Eğer İstanbul'da oturuyorsanız, Mecidiyeköy'deki bilgisayar dükkanlarının yoğun olduğu sokaklardan ikinci el kasa toplatabilir, eski kasanızı satabilirsiniz. Üstelik bu maliyeti inanılmaz düşürür.

Esposito

Yeni üye
26 Ağu 2011
14
0
dell i3 380m 2.53 ghz , 1gb ekran kartı , 3gb ram var 4 tane oyun açıyorum sen kime diyon demiyor .... oyunlarda pes 2011 , pvp , fm2011 , gta san andreas

lCoMeToMel

Uzman üye
11 Ağu 2009
1,682
0
35
Yeterli Bütçen Olursa.

İntel i7 Bir İşlemci
Nvidia 1gb ekran kartı en eaz 350 bit
Kingston Hyperx Tavsiye ederim 4 gb
Tabi Anakartın Bunları Desteklemez Yeni Bir Anakart Tavsiye Gigabyte

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.