bilgisayarım bozuldu

SP

Deneyimli Moderatör
29 Eki 2018
2,738
611
Windows a 2. Sistem yani kali linux kurmaya çalışıyordum. Her şey iyiydi kali kurarken disk bölümlemeyi yapamadım ve kurulumu kapadım. Biostan ne kadar taktik denesem windows Boot from cd. Disk boot failure insert system disk and press enter diyor. Nasıl çözerim

2 format attırsam windows yerine bilgisayarı nasıl kali linux kurdurturum

SP

Deneyimli Moderatör
29 Eki 2018
2,738
611
Format attırsam derken? Kali Linux'u kendin de kurabilirsin, Windows kurulumundan pek bir farkı yok basit yani. YouTube'de tonlarca videosu var izleyebilirsin.

Herhalde konuyu anlamadınız. Kali kurarken iptal ettim disk bölüm kısmında. Ve bilgisayar hata vermeye başladı. Ben diyorum ki bir temiz format attırsam bilgisayara, kali ve windows kurdurabilir miyim bilgisayarcıya?

SP

Deneyimli Moderatör
29 Eki 2018
2,738
611
Linux Kurulumu Kolaydır Bir USB'yi Boot Edip Format Atar Gibi Kurulum Yapacaksınız

Ya işte hiç bir boot çalışmıyor ne hdd ne usb hepsinde o hatayı veriyor. Kasada sorunda yok ama kaliyi kurarken disk bölümü yerinde hata aldığım için kurulumu iptal ettim bozulma sebebi midir?

Son düzenleme:

SerdarCoruk

Uzman üye
17 Ağu 2015
1,302
8
127.0.0.1
Herhalde konuyu anlamadınız. Kali kurarken iptal ettim disk bölüm kısmında. Ve bilgisayar hata vermeye başladı. Ben diyorum ki bir temiz format attırsam bilgisayara, kali ve windows kurdurabilir miyim bilgisayarcıya?

Konuyu anladım. Hatanın sebebi de belli ama sizin bu konularda bir bilginiz yoksa nasıl yardım edelim? Tonlarca video var sorunun çözümü için.

Bir bilgisayarcıya götürüp format attırmayı söylüyorsunuz. Yaptığınız şey zaten format gibi. Windows yerine kali kurucaksın elinde 1-2 materyal olsa yeterli. Madem bilgisayarcıya götürüceksin niye kendin kurcalıyorsun? :D

Windows kurdurabilirsin, götüreceğin bilgisayarcının bilgisine bağlı olarak Kali'de kurdurabilirsin ama genellikle kurmak istemezler. Windows'u kendin de kurarsın, 5-6 yaşındaki çocuklar biliyor artık.

SP

Deneyimli Moderatör
29 Eki 2018
2,738
611
Konuyu anladım. Hatanın sebebi de belli ama sizin bu konularda bir bilginiz yoksa nasıl yardım edelim? Tonlarca video var sorunun çözümü için.

Bir bilgisayarcıya götürüp format attırmayı söylüyorsunuz. Yaptığınız şey zaten format gibi. Windows yerine kali kurucaksın elinde 1-2 materyal olsa yeterli. Madem bilgisayarcıya götürüceksin niye kendin kurcalıyorsun? :D

Windows kurdurabilirsin, götüreceğin bilgisayarcının bilgisine bağlı olarak Kali'de kurdurabilirsin ama genellikle kurmak istemezler. Windows'u kendin de kurarsın, 5-6 yaşındaki çocuklar biliyor artık.

Ya dostum flashın boota girse yine kuracağım hiçbirine girmiyor disklerin.

ANTROPİ

Adanmış Üye
6 Nis 2016
6,276
168
93
root@kali:~#
Bios içinde boot ayarlarında launch CSM ayarını enabled yap. Ardından 1.boot sırasına kali linux kurulum usb'sini yerleştir ve yeniden başlat. Kali linux kurulumu geldiğinde oradan hdd'yi temizleyip temiz kurulum yapabilirsin.

SP

Deneyimli Moderatör
29 Eki 2018
2,738
611
20200101-072708.jpg

Orası nerede

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.