Bilgisayarım kendi kendine kapanıyor

OttomanCracker

Katılımcı Üye
18 Tem 2016
800
0
Selamın Aleyküm arkadaşlar bilgisayarım internette dolaşırken 3-4 saatte kapanıyor bir oyuna girdiğimide internette veya online oyuna yarım saat sürmeden kapanıyor işlemcimi değiştirmiştim termal macun sürmedim eski termal macunla duruyor sorun termal macun olabilir mi destekleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum yardımınız dokunursa ne mutlu bana

Aucky

Üye
10 Haz 2016
239
0
~~~
Termal macunun sorun olacağını sanmam ama anlattıklarına göre bilgisayarın çok ısınıyor. Fan temizliği yapabilir veya ekstra olmak üzere soğutucu alabilirsin.

Aucky

Üye
10 Haz 2016
239
0
~~~
Teşşekür ederim mantıklı ama işlemciyi 2 yıl önce değiştirmiştim bunu da hatırlatayım

Hmm :)
Ben orasını bilemem ama termal macunun eskimesi bilgisayarın kapanmasına etki etmesi bana pek mantıklı gelmiyor.
Neyse senin sorunun ısınmaysa ve işlemcin (bu aralar) çok ısınıyorsa bir bilgisayarcıdan soğutucu almalısın ;)
Aksi takdirde sana yardımcı olamayacağım.

ByMefta

Uzman üye
23 Eyl 2009
1,540
0
Ne olursa olsun bir ilemciyi değiştirdiğinde termal macunu yenilemen gerekir.İşlemciyi söktüğünde eski macun işlevini yarı yarıya yitirir nerdeyse.Termal macunu güzelce sürüp işlemcinin tüm yüzeyinin teması sağlanmış olur.Büyük ihtimal eski macun yüzünden.ısıyı iletimiyor.

OttomanCracker

Katılımcı Üye
18 Tem 2016
800
0
Ne olursa olsun bir ilemciyi değiştirdiğinde termal macunu yenilemen gerekir.İşlemciyi söktüğünde eski macun işlevini yarı yarıya yitirir nerdeyse.Termal macunu güzelce sürüp işlemcinin tüm yüzeyinin teması sağlanmış olur.Büyük ihtimal eski macun yüzünden.ısıyı iletimiyor.

Aynen kardeşim bende öyle düşünüyordum eyvallah

thtk

Üye
30 Tem 2016
91
0
bnde 1-2 aya kadar bu sorunum vardı pcm hep kapanıyordu bilgisayarcıya götürdüm dediki snn power yanmış bnde 2. el bi power taktırdım 15 tl ucuz walla :D şuan öyle bi sorunum yok bundan öncede böyle sounlarım oldu bnde format atmştım birinde düzeldi

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.