bilgisayarım yavaş ne yapmam gerekir ?

illerin beyi

Katılımcı Üye
2 Mar 2021
971
92
pcmin açılışı aşırı yavaş çalışması da biraz yavaş benim pcmi hızlandırmam için yapmam gerekenleri adımlar halinde sıralar mısınız
not: ssd alamam yeni pc alamam pc ye format atamam
teşekkürler,iyi forumlar...

Son düzenleme:

Hasqer

Uzman üye
27 Haz 2016
1,197
7
Bilgisayar neye göre yavaş? Bilgisayarınız öncekinden mi daha yavaş? Hep böyleydi de şimdi ya hızlansa iyi olur mu diyorsunuz?

Bilgisayarın hızlı veya yavaş açılması sadece depolama birimine bağlı HDD/SSD. İşlemci, ekran kartı hiçbiri etkilemez.

1) Eğer eskiden de bu hızdaysa yapacak hiçbir şey yok.
2-) Eğer eskiden hızlıydı da şimdilerde bir yavaşlık başladıysa yukarıdaki önerileri denersiniz.
  • "UNLOST FPS Arttırma" videosunu izledim gayet iyi toparlamıştı internetteki bilgileri öneririm fakat büyük farklar beklemeyin.
  • Bilgisayarınız da virüs olabilir. Kaspersky® Security Cloud Free öneririm yanıında da AdwCleaner ikisi de ücretsiz. Virüs tarama programı, bilgisayarı tarayıp sonra silebilirsiniz.
  • Format atmıyorsunuz fakat aklınızda bulunsun. HDD yavaş modda biçimlendirebilirsiniz fakat dosyalar silinir. Bu harddiskinizin eski hızına dönmesini sağlayacaktır. "Acronis True Image" programı ile bilgisayarınızın komple yedeğini alıp HDD formatlayıp eski bilgisayarınızı kurabilirsiniz. Simgeleri koyduğunuz yerleri bile değişmez. Nasıl yapılacağını internetten araştırabilirsiniz.
Eğer bilgisayarınızda 20Gb yer varsa yeterlidir daha fazla yer açarak hızlandıramazsınız.

illerin beyi

Katılımcı Üye
2 Mar 2021
971
92
Merhaba
Bu Sorunuz Hakkında Bir Konu Hazırlamıştım.

Konuma Gitmek İçin Tıklayınız.
bende bunları burada sormuştum

Merhaba değerli üye;

Aşağıdaki işlemleri yapmanızda fayda var.

• Bilgisayarınızı uyku moduna almayın, kapatın
  • Görev Yöneticisi’ne danışın
  • Arka planda çalışan programları kapatın
  • Başlangıç programlarını azaltın
  • Antivirüs programlarını durdurun
  • İnternet tarayıcınızı kontrol edin
  • Otomatik senkronizasyonu durdurun
  • Depolama alanını boşaltın
  • Güncellemeleri kontrol edin
  • Virüs taraması yapın
  • Donanımlarınızı kontrol edin
  • Her şeyi silin ve yeniden başlayın

1) yapıyorum
2)nasıl yani ?
3)yapıyorum
4)yapıyorum
5)yapıyorum
6)nasıl yani ?
7)nasıl yani ?
8)yapıyorum (toplam 100 gb 24 gb yer var)
9)yapıyorum (herşey güncel 3 driver hariç onları da güncellemememi önerdiler pc ye sorun çıkarmasın diye)
10)yapıyorum (virüs yok)
11)yapmıyorum (eski) (düzeltmem)
12)yapmıyorum yapmam

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.