Bilgisayarıma fidye virüsü bulaştı

sbguler

Yeni üye
4 Ara 2019
1
0
Merhaba benim pc me fidye yazilim bulasti ve belgelerim in uzantisi degisti bunlari kurtarabilme ihtimali bulunuyor mu ? Tek care format mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sametsvncc

Yeni üye
4 Kas 2019
12
0
Cevap: Fidye yazilim

Birçok fidye virüsü var ve bazılarının çözüm yolu var en azından hepsi olmasada çoğu dosyalarınızı kurtarabilirsiniz 1 2 ekran görüntüsü paylaşırmısınız

0Cezeri

Yeni üye
7 Ara 2019
5
0
Merhaba benim pc me fidye yazilim bulasti ve belgelerim in uzantisi degisti bunlari kurtarabilme ihtimali bulunuyor mu ? Tek care format mi?

kodg ve mbed uzantılı ise biraz zor aynı derten muzarıbım bende kardeşim

bır ıkı dosyayı flas belege at baska pc de denedınmı

uzantılarını normal yap bide oyle dene

gölge kopyan varsa şanslısın

eminercantr

Yeni üye
26 Kas 2019
10
0
kodg ve mbed uzantılı ise biraz zor aynı derten muzarıbım bende kardeşim

bır ıkı dosyayı flas belege at baska pc de denedınmı

uzantılarını normal yap bide oyle dene

gölge kopyan varsa şanslısın

Merhaba,

Kardeşim benim 56 tb veri şuanda mbed ile şifreli açamıyorum çözüm beklicek artık silmeye elim gitmiyor.

Bunun yanısır a mcafee aldım 5 pc 6 yıllık bütün virüsü sildi mcafee yetkililerinede gönderdim dosyayı çözümünü beklediğimi söyledim.

Mbed çözümünü bulan varsa paylaşsın

'Peker

Katılımcı Üye
23 Mar 2018
651
23
Kayseri
Şuan için bir STOP / Djvu virüsü varyantı olan ve dosya uzantılarını .mbed olarak değiştiren yazılımın şifrelediği dosyaların şifresini çözmek için bir yol yok

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.