bilgisayarıma musallat virüsü bulaşmış olabilir mi?

hacker 616161

Katılımcı Üye
29 Nis 2016
506
0
arkadaşlar usb bellek'i içindeki bir txt dosyasını silmek için bilgisayara taktım bi baktım nasıl olmussa değişik bir dosya oluşmuştu sonra antivirüs öttü karantinaya alnınmış bir kaç dosya vardı içinde musallat ismi vardı heme hepsini sildim usb belleği attım çöpe bilgisayarı tarttıyorum şu an yardım edin acaba bulaşmış olabilir mi? antivirüs: Avas Free Antivirüs c:/ 'yi kontrol ettim biraz mussalat falan bulamadım özellikle temp ve romaning'de dikkatli bi baktım yok bişey normal
acaba antiyi kapatsam musallat virüsü bir yerden çıkıp çalışır mı? :(

hacker 616161

Katılımcı Üye
29 Nis 2016
506
0
pXldoq.png

HALEN TARIYORUM!

Clone006

Üye
10 Haz 2016
232
0
Musallat.exe bulaşmış. ÇÖZÜM

Çalıştır > Regedit
Yukarıdaki gibi kayıt defterine gir.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunServices

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer\Run

HKEY_CURRENT_USER\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer\Run

Bu adresleri kontrol et bilgisayarında yüklü olmadığını bildiklerine değer ata yani 0 yap
Musallat la ilgili birşey varsa 0 yap

Sonra C:/Windows/System32/Musallat.exe yada musallat.exe olarak ara bulursan sil.

Bilgisayarı yeniden başlat sonrada açılınca antivirüsle tam tarama gerçekleştir.

Mümkünse Kaspersky yada eset kullan.

-Saygılar-

Son düzenleme:

hacker 616161

Katılımcı Üye
29 Nis 2016
506
0
Musallat.exe bulaşmış. ÇÖZÜM

Çalıştır > Regedit
Yukarıdaki gibi kayıt defterine gir.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunServices

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer\Run

HKEY_CURRENT_USER\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer\Run

Bu adresleri kontrol et bilgisayarında yüklü olmadığını bildiklerine değer ata yani 0 yap
Musallat la ilgili birşey varsa 0 yap

Sonra C:/Windows/System32/Musallat.exe yada musallat.exe olarak ara bulursan sil.

Bilgisayarı yeniden başlat sonrada açılınca antivirüsle tam tarama gerçekleştir.

Mümkünse Kaspersky yada eset kullan.

-Saygılar-

Çok Teşekkürler Biraz Sonra Deneyeceğim! :)

T R J

Katılımcı Üye
29 Tem 2013
621
9
arkadaşlar usb bellek'i içindeki bir txt dosyasını silmek için bilgisayara taktım bi baktım nasıl olmussa değişik bir dosya oluşmuştu sonra antivirüs öttü karantinaya alnınmış bir kaç dosya vardı içinde musallat ismi vardı heme hepsini sildim usb belleği attım çöpe bilgisayarı tarttıyorum şu an yardım edin acaba bulaşmış olabilir mi? antivirüs: Avas Free Antivirüs c:/ 'yi kontrol ettim biraz mussalat falan bulamadım özellikle temp ve romaning'de dikkatli bi baktım yok bişey normal
acaba antiyi kapatsam musallat virüsü bir yerden çıkıp çalışır mı? :(

Musallat exe siliciyi kullan bi kardeşim

Cyber-Star

Üye
8 Ocak 2017
122
0
-
Reis musallat exe siliciyi kullanmalısın bendede vardı bu virüs hakkımı helal ediyorum' a tıkla arkana yaslan o kendisi silecektir. Sonra tarama ve silme işlemi bittiği zaman flash belleğini sakın açma biçimlendir, sonra bilgisayarı yeniden başlat virüs kalkacaktır. İyi akşamlar.
Yardımcı Olabildiysem Ne Mutlu Bana bu arada istersen videosuda var. Ben [ame="https://www.youtube.com/watch?v=0vLkOd3WuxE&index=11&list=LLu6HZU8kAO3lFoS7hiJVvHA"]buradan[/ame] halletmiştim.

Son düzenleme:

SemihTR123

Katılımcı Üye
30 Ocak 2016
518
1
İstanbul
ESETNOD32 yükleyip.İnternetten serial bulup full sürüm yapıp.Bilgisayarını taratmalısın.(En uzun tarama)
Kesinlikle virüs kalmayacaktır hatta küçücük bir şeyi bile bulmaktadır.

İyi Forumlar

hacker 616161

Katılımcı Üye
29 Nis 2016
506
0
Arkadaşlar sağolun dediğinizi yaptım Musallat.exe silici programı dışında anti yakalyıp yok etmiş epey bi kontrol ettim bir şey yok Avast antivirüs USB Takılır Takılmaz Karantinaya Almış Bende Sildim Artık Birşey Yok
//Konu Kilitlensin

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.