Zararlı Yazılım Bilgisayarıma trojan bulaştı

Blood Work

Üye
2 Tem 2016
210
0
Ankara
Merhabalar dün bir telefoncu cihazıma imei atmak için uzaktan bağlantı yaptı bilgisayarıma trojan bulaştırmış virüs programından görüyordum şimdi virüs programı da silindi ve bilgisayarıma virüs programı yükleyemiyorum içinde önemli şeyler olduğu için format atamam yardımlarınızı bekliyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

Tedy P

Üye
1 Ocak 2020
102
2
Teksas
boş bir usb belleğe farklı bir bilgisayardan ComboFix indirin sonra kendi bilgisayarınıza atın bu işlem öncesi kendi bilgisayarınızdan ComboFix indirmeyi deneyin üst üste 2-3 kez.

swishis

Üye
1 Ara 2018
97
1
Selam eğer darkcomet ile yaptıysa bir usb ye farklı bir yerden darkcomet rat remover indir. Kesinlikle işe yarayacaktır hatta belki farklı trojanlarda da işe yarayabilir

abom

Uzman üye
6 Mar 2008
1,573
92
Ocak' tan gelme...
Öncelikle kesinlikle bilgilerinizi yedekleyin.
Dosyalarım önemli diyorsunuz.
Arkadaşların bahsettiği gibi temiz usb veya harici disk bularak içine kaspersky combofix avg gibi çeşitli antivirüs programlarını indirin bunları kurulumunu mümkünse güvenli kip modunda yapın.
Güvenli kipte sistem gereksinimleri dışında herhangi bir dosya çalışmayacaktır. Bu nedenle eğer bir yazılım yedirildiyse bile yazılım çalışmaya fırsat bulamaz.

"Squ4LL

Özel Üye
14 Tem 2009
14,316
592
malwarebytes ı yükledim temizledi fakat hala başka virüs programlarını bilgisayarıma yükleyemiyorum

Eset in katılımsız programını indirip kurmayı deneyin.

Merhaba değerli üyemiz,

Eğer bilgisyarınızda virüs varsa altta bulunan bilgiler doğrultusunda yaparsanız bilgisayarınız virüslerden temizlenmiş olacaktır. Yinede her ihtimale karşı bu yöntemi deneyin.

Taramaya başlamadan önce alt resimde gördüğünüz Klasör seçenekleri kısmınıda altta 2 seçenek gibi yapmalısınız.

Gizli dosya ve klasörleri göster : Göster

Korunan işletim sistemi dosyaları gizle : Tik kaldır>Onayla

LbL9rj.jpg

Önerilen Antivirüs Programları Ve Virüs Temizleme Yöntemleri

GridinSoft Anti-Malware v3.1.25.184 //servet06

NZr505.png

Eset Nod32 Antivirus 8 Full Katılımsız 32x64bit Sınırsız TR

NZr505.png

SpyHunter :
SpyHunter 4.27.1.4835 Full Tam indir
SpyHunter programı kurulumsuzdur sadece crack dosyasını ana dosyaya atarak kullanabilirsiniz.

NZr505.png

Sysrescue USB Virüs Taraması İle Pc nizi Koruyun/servet06

NZr505.png

PC Virüslü yada Yavaşsa GİR !

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
onlıne yada cevrım dısı eset ındır tarat guvenlı modda, cevrım dısı dedıgım ıso olarak ındır flash bellege boot yap tarat, kaspersky vb var bır cok antıvırus programının cevrım dısı ıso seklınde

xbaytar

Uzman üye
16 Kas 2019
1,064
3
Eskişehir
Merhaba;

Önemli dosyalarınızı yedekleyin. Farklı bir bilgisayardan anti-virüs indirip usb ile bilgisayarınızda çalıştırın. En kesin yöntem bütün önemli dosyalarınızı yedekleyin ve format atın.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.