Bilgisayarımı inceletmek için bilgisayarcıya götürsem ne kadar veriye ulaşabilirim

ShadowGirl

Üye
2 Nis 2020
114
0
Daegu
Merhaba bir sorum olacak. Şimdi ben bilgisayarımı inceletmek için bilgisayarcıya götürsem en fazla ne kadar veriye ulaşabilirim? Şimdiden teşekkürler... :))

Moderatör tarafında düzenlendi:

Edros Detretus

Kıdemli Üye
25 Haz 2009
2,455
31
/var/named
Cevap: Bilgisayar

Bilgisayarcının tecrübesi ve bilgisine bağlı değişecek bir şekilde çok yüzeyel şeylere ulaşabileceğiniz gibi aradığınız her neyse onu bulacak şekilde de bir inceleme yapılabilir. :)

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Veri? Hard diskin mesela 1 terabyte diyelim. 1 terabyte veriye ulaşabilir o adam da.. Tabii boş olan kısmı anlamsız veri olacaktır ama, veri olacaktır.

:trl

Yani kısa lafın uzunu;

1. Ne verisi?
2. Senin bilgisayarcın kim tanımıyoruz.
3. Bir bilgisayarcının çekebileceği her şeyi sen de çekersin. Neden para ödüyorsun?

ShadowGirl

Üye
2 Nis 2020
114
0
Daegu
Veri? Hard diskin mesela 1 terabyte diyelim. 1 terabyte veriye ulaşabilir o adam da.. Tabii boş olan kısmı anlamsız veri olacaktır ama, veri olacaktır.

:trl

Yani kısa lafın uzunu;

1. Ne verisi?
2. Senin bilgisayarcın kim tanımıyoruz.
3. Bir bilgisayarcının çekebileceği her şeyi sen de çekersin. Neden para ödüyorsun?

1- her türlü silinmiş belge, yazı, resim vs.
2- sizin bilgisayarcınıza götüreceğimi varsayın hocam
3- anladım. teşekkür ederim :))

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
1- her türlü silinmiş belge, yazı, resim vs.
2- sizin bilgisayarcınıza götüreceğimi varsayın hocam
3- anladım. teşekkür ederim :))

Üstad Recuva adlı programı kullan yeter. Bilgisayarcıya da götürsen aynı şeyi yapacak zaten. Boşuna para verdiğinle kalırsın.

Acele et, windows sadece açılıp kapanırken bile "takas dosyası" adını verdiğimiz bir alan kullanır hard diskte. Yani rastgele yazıp siler. Ne kadar geç kalırsan o kadar az şeyi kurtarırsın.

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
ShadowGirl
veri kurtarma ile tüm verilerin yüzde 70 ile 90 arası ilk çıktığı fabrikadan üretilenden bu zamana kadar tüm veriler kurtarılır, dosyalar arızasız hatasız orjinal şekilde, ben biçimlendirdim 2 tb hdd rufusla üstüne bide 8 gb windows 7 yazdım , hem veri silindi hem veri yazdım , 4500 gb kadar sıkıntısız veri kurtardım ama 1 ayımı aldı denemedğim veri kurtarma programı kalmadı, en sağlam full sürüm en çok hangisi hatasız arızasız veri kurtarıyorsa onla kurtardım , veriler sıkıntısız kurtardım, eski sildiğim veriler bile ortaya çıktı biçimlendirmeden önceki sildiğim :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.