Bilgisayarımın ağ donanımında sorun var

Y4B4NC1

Katılımcı Üye
6 Ara 2022
458
211
Selamlar dostlar bilgisayarımın wifi donanımında bir sorun olduğunu düşünüyorum online oyunlarda yüksek ping sorunu yaşıyorum zaten 3 4 dakika sonra da internet bağlantım kopuyor ve oyundan çıkınca ağlar görünmüyor sürücüyü yeniden başlatınca düzeliyor oyunları oynayamıyorum (GTA V ONLİNE & CS2) oyunlara girmedigim zaman internet sorunu yaşamıyorum sürücülerim güncel sizlere günlük kaydındaki hatayı da paylaşıyorum .
Sorunu harici wifi card kullanarak çözdüm fakat sürekli onu kullanmak istemiyorum dostlar.
İyi Günler
Hata ve wifi donanımı hakkında bilgiler

Losemis

Uzman üye
11 Ağu 2018
1,151
363
Selamlar dostlar bilgisayarımın wifi donanımında bir sorun olduğunu düşünüyorum online oyunlarda yüksek ping sorunu yaşıyorum zaten 3 4 dakika sonra da internet bağlantım kopuyor ve oyundan çıkınca ağlar görünmüyor sürücüyü yeniden başlatınca düzeliyor oyunları oynayamıyorum (GTA V ONLİNE & CS2) oyunlara girmedigim zaman internet sorunu yaşamıyorum sürücülerim güncel sizlere günlük kaydındaki hatayı da paylaşıyorum .
Sorunu harici wifi card kullanarak çözdüm fakat sürekli onu kullanmak istemiyorum dostlar.
İyi Günler
Hata ve wifi donanımı hakkında bilgiler
Selamlar
Peki çözmek için hangi aşamaları denedin onları da paylaşır mısın? yaptığın yöntemleri tekrar önermeyelim.

hackishack

Katılımcı Üye
20 Haz 2020
838
161
Liverpool UK
Dump dosyası paylaşırsanız mutlaka yorumlayan olacaktır.

Ek olarak, sürücüyü kaldırıp ethernet kablosu aracılığıyla ya da başka bir yerden indirmek suretiyle farklı bir sürücü sürümü deneyin. Aslında şu anda boş konuşuyorum çünkü bu yaptığım hastayı görmeden teşhis koymaya çalışmaktan bile daha saçma. O yüzden oluşturulan hata raporunun bilen birisi tarafından okunması şart.

Y4B4NC1

Katılımcı Üye
6 Ara 2022
458
211
Selamlar
Peki çözmek için hangi aşamaları denedin onları da paylaşır mısın? yaptığın yöntemleri tekrar önermeyelim.
Sürücü kaldırdım yeniden kurdum farklı sürümlerini kurdum modem ile yada internet sağlayıcısı ile ilgili bir sorunda değil diğer bilgisayarimda sorun yok ayarlardan internet ayarlarını da sıfırladım güç planından interneti etkileyecek performans ayarlarimda kapalı.

Dump dosyası paylaşırsanız mutlaka yorumlayan olacaktır.

Ek olarak, sürücüyü kaldırıp ethernet kablosu aracılığıyla ya da başka bir yerden indirmek suretiyle farklı bir sürücü sürümü deneyin. Aslında şu anda boş konuşuyorum çünkü bu yaptığım hastayı görmeden teşhis koymaya çalışmaktan bile daha saçma. O yüzden oluşturulan hata raporunun bilen birisi tarafından okunması şart.
Denendi
Dump dosyası nedir bilmiyorum nasıl gönderebilirim yazarsan gonderirim.

Son düzenleme:

hackishack

Katılımcı Üye
20 Haz 2020
838
161
Liverpool UK
Yazını sonradan guncelledin veya daha önceden üst satırı görmedim terslemene gerek yok dump dosyası hakkında bir fikrim yok nasıl cikarticam
C:\Windows\Minidump

konumunda.

Yapmanız gereken, oyuna girin. İnternet kesildiği an saati not edin. Bilgisayarı yeniden başlatıp yukarıdaki verdiğim konuma gidin ve not ettiğiniz saatte dump dosyası oluşup oluşmadığını kontrol edin. O anda oluşan dosya ya da dosyaları bir klasöre kopyalayın ve klasörü zip haline getirin. Zip dosyasını bir dosya yükleme servisine upload edin ve linki paylaşın.

Y4B4NC1

Katılımcı Üye
6 Ara 2022
458
211
Donanımsal bir sorun mu sizce yoksa yazılımsal bir sorun mu ? Yazılımsal olduğunu düşünüyorum çünkü normal kullanımda sorun olmuyor format işi çözer mi sizce ?

konumunda.

Yapmanız gereken, oyuna girin. İnternet kesildiği an saati not edin. Bilgisayarı yeniden başlatıp yukarıdaki verdiğim konuma gidin ve not ettiğiniz saatte dump dosyası oluşup oluşmadığını kontrol edin. O anda oluşan dosya ya da dosyaları bir klasöre kopyalayın ve klasörü zip haline getirin. Zip dosyasını bir dosya yükleme servisine upload edin ve linki paylaşın.
Yapıyorum

Y4B4NC1

Katılımcı Üye
6 Ara 2022
458
211

konumunda.

Yapmanız gereken, oyuna girin. İnternet kesildiği an saati not edin. Bilgisayarı yeniden başlatıp yukarıdaki verdiğim konuma gidin ve not ettiğiniz saatte dump dosyası oluşup oluşmadığını kontrol edin. O anda oluşan dosya ya da dosyaları bir klasöre kopyalayın ve klasörü zip haline getirin. Zip dosyasını bir dosya yükleme servisine upload edin ve linki paylaşın..
Malesef dump dosyası oluşturulmadı 3 gün önceye ait bir dosya var sadece yeni bir dosya da oluşturmuyor
3 GÜN ÖNCEYE AİT DOSYA :

Son düzenleme:

hackishack

Katılımcı Üye
20 Haz 2020
838
161
Liverpool UK
Malesef dump dosyası oluşturulmadı 3 gün önceye ait bir dosya var sadece yeni bir dosya da oluşturmuyor
3 GÜN ÖNCEYE AİT DOSYA :
İlk bakışta wdiwifi.sys ile ilişkili gözüküyor.

Esasen yapmanız gerekenler sürücü ve Windows güncellemelerinin eksiksiz kurulu olduğundan emin olmak.

Olay direkt Wifi sürücüsü kaynaklı olduğu için farklı sürücüler deneyip hatanın kaybolup kaybolmadığını gözlemle.

Bilgisayarındaki her şeyi gerek mağaza gerekse sistem güncelleştirme üzerinden güncellediğinden emin ol.

Ağ ayarlarını sıfırla.

Komut yöneticisi aracılığıyla sırayla aşağıdaki iki komutu çalıştır.

sfc /scannow

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Antivirüs ya da güvenlik duvarı kaynaklı olabileceğinden, bunları devre dışı bırakarak sorunun kaybolup kaybolmadığını gözlemle.

RAM sağlığını bir araç ile kontrol et ya da Win+R >> mdsched.exe çalıştır ve sonrasında bilgisayarı yeniden başlat.
Sonuç ekranında sorun olup olmadığını zaten belirtecek.

Bunları mutlaka basitten zora doğru denemeni öneririm. Olmazsa bilgisayarını formatlaman gerekebilir.

Y4B4NC1

Katılımcı Üye
6 Ara 2022
458
211
İlk bakışta wdiwifi.sys ile ilişkili gözüküyor.

Esasen yapmanız gerekenler sürücü ve Windows güncellemelerinin eksiksiz kurulu olduğundan emin olmak.

Olay direkt Wifi sürücüsü kaynaklı olduğu için farklı sürücüler deneyip hatanın kaybolup kaybolmadığını gözlemle.

Bilgisayarındaki her şeyi gerek mağaza gerekse sistem güncelleştirme üzerinden güncellediğinden emin ol.

Ağ ayarlarını sıfırla.

Komut yöneticisi aracılığıyla sırayla aşağıdaki iki komutu çalıştır.

sfc /scannow

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Antivirüs ya da güvenlik duvarı kaynaklı olabileceğinden, bunları devre dışı bırakarak sorunun kaybolup kaybolmadığını gözlemle.

RAM sağlığını bir araç ile kontrol et ya da Win+R >> mdsched.exe çalıştır ve sonrasında bilgisayarı yeniden başlat.
Sonuç ekranında sorun olup olmadığını zaten belirtecek.

Bunları mutlaka basitten zora doğru denemeni öneririm. Olmazsa bilgisayarını formatlaman gerekebilir.

Teşekkür ederim malesef formatlamam gerek.

abom

Uzman üye
6 Mar 2008
1,573
92
Ocak' tan gelme...
S. A.

Bu oyunu uzun süredir aynı bilgisayarda oynuyor musun?
Şundan soruyorum daha önce oynayıp da şimdi oynayamıyorsan o zaman donanımsal sorundur.
Ama ilk defa denedin ve oynayamadıysan oyun gereksinimlerini bilgisayarın karşılamıyordur.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.