Bilgisayarın Bios Ayarlarını Sıfırlama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bouncer

Katılımcı Üye
13 Eki 2011
477
0
Arkadaşlar bilgisayarımda deepfreze var deepfreze yi kapattım visual basic kurdum ve biraz internete girdim geçmişi felan sildim sora bilgisayarı kapatım açtım deepfreze açıldı sonra 1 2 gün sonra bilgisayaraı açtığımda siyah bir ekran microsoft coprparation filan diye yazılar çıktı

F1 del setup filan diye yazılar var dı ing yazılar bişey anlayamadım F1 bastım sonra mavi ve ve sarı bir ekran çıktı o ekrandada 12 ye yakın secçenek var dı en sonda save exit setup vardı ve exit vardı bende save exit setupa bastım şimdiye kadar o ekran çıkmadı ama tarihte yanlıştı onudda düzeltim deepfreze açık 2 gün sonra yine blg açtım tarih ve saat aynı kalmış hiç değişmemiş sonra deepfreze kapattım saati ve tarihi ayarladım sorunun yine devam edeceğini sanıyorum bir arkadaş bios ayarlarından dedi sıfırlamamı söyledi ama nasıl sıfırlanacağını bilmiyorum lütfen yardım edin

Bouncer

Katılımcı Üye
13 Eki 2011
477
0
kardeş bende onu biliyorum da kasayı açmadan bilgisayradan yapmak istiyorum öyle bir çözümü yokmu ya

Cruiser Vaqabond

Kıdemli Üye
16 Ağu 2011
2,157
1
New Jersey
biosresmi.jpg

hayal-et06

Uzman üye
23 Ağu 2011
1,081
16
ankara
kim diyor çıkar tak düzelir diye olurmu öyle şey. benim 2. pc o bios sıfırlama yüzünden çöp oldu. harddisk ve bios işlemlerini işin ehline bırakınız aksi halde büyük ve geri dönüşü zor hatta belkide hiç olmayan bir yola giirebilirsiniz.

Bouncer

Katılımcı Üye
13 Eki 2011
477
0
kim diyor çıkar tak düzelir diye olurmu öyle şey. benim 2. pc o bios sıfırlama yüzünden çöp oldu. harddisk ve bios işlemlerini işin ehline bırakınız aksi halde büyük ve geri dönüşü zor hatta belkide hiç olmayan bir yola giirebilirsiniz.

Cruiser Vaqabond arkadaşımızın yaptığı açklamaya göre yapsam herhangi bişey olurmu yaw

Cruiser Vaqabond

Kıdemli Üye
16 Ağu 2011
2,157
1
New Jersey
Cruiser Vaqabond arkadaşımızın yaptığı açklamaya göre yapsam herhangi bişey olurmu yaw

Olabilecek En Kötü Şey ; Tarih/Saat Sıfırlanır.Onun Dısında HİÇ BİRŞEY Olmaz. Saati Falanda PC Açılınca Tekrar Ayarlarsın Zaten ;)
+ Pili Çıkarıp Takarsan Değişen Bişi Olmaz. Yine F1 Del Setup.. Bölümü Gelcek Öle Kalcak :)

Son düzenleme:

Bouncer

Katılımcı Üye
13 Eki 2011
477
0

peki kardeş bilgisayarda deepfreze var kapatmadan o ekran çıkarsa o dedğin ayarları yaparsam olur mu???

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.