Bilgisayar'ın donması

Nobrex

Yeni üye
1 Ara 2018
31
0
Türkiye
Selamlar gençler bu gün yaşadığım bir sorunu sizler ile paylaşıcam lütfen yardım olursanız sevinirim. Bilgisayarımın fanları harıl harıl çalışırken, ısınırken şimdi hiç ısınmıyor ama fanlar çalışıyor sesi geliyor ve bilgisayar yaklaşık 20 dk sonra donuyor mouse da yaklaşık donmadan 1 dakika sonra donuyor ve hiç bir işlevi olmuyor resetlemek zorunda kalıyorum. yardım ederseniz sevinirim .

Bilgisayarımın Özellikleri :
Windows 8.1 64-bit
Intel Core i5-3210M CPU @ 2.50 GHz,
4,00 GB RAM
Intel HD Graphichs 4000

Cevaplarınızı Bekliyorum

Losbey

Uzman üye
24 Mar 2018
1,196
0
Ankara
1. Antivürüsler
Bilgisayarınızda birden fazla antivirüs kurulu olması veya kalitesiz antivirüs programının bilgisayarınızda yüklü olması donmalara sebep olabilir. Antivürüs programları bazen başka bir program kurduğunuzda onunla birlikte kurulabilir. Özellikle kalitesiz olanlar. Virüs koruma, sistem taramalarını ve diğer görevleri yapmak için sistem belleğinizin büyük kısmını kullanır, bu nedenle iki antivirüs sistemi tamamen kitler. Bunun için yapmanız gereken ilk şey, program ekle kaldır‘dan birden fazla antivürüs programı olup olmadığını kontrol edin. Antivürüs programında bilgisayarınızın özelliklerine göre kaliteli bir antivürüs programı kullanmayı tercih edin. Birden fazla virüsten koruma yazılımı kullanmak, bilgisayarınızı daha iyi korumanıza yardımcı olmaz.

2. Bozuk Driverlar
Driverlar, her zaman bilgisayarınız tarafından donanım aygıtları ve işletim sistemi ile iletişim kurmak için kullanılmaktadır. Zaman zaman virüslerden dolayı driverlar bozulabilmekte ve bu nedenle sorunlar yaşanabilmektedir. Bilgisayarınızın dondurulmasını ve diğer sorunlardan kaçınmak için, bunların her zaman güncelleştirildiğinden emin olun. Kötü sürücüleri kontrol etmenize ve sizin için güncellemenize yardımcı olabilecek çeşitli yazılımlar vardır.

4. Isınma
Aşırı sıcaklık, bilgisayarınızın donması için bir başka nedendir. Bilgisayarınız başlangıçta alışılmadık bir ses ya da yüksek ses çıkarıyorsa, bunlar bilgisayarınızın aşırı ısınma işaretleridir. Dizüstü bilgisayarlarda dizüstü soğutucu kullanmak iyi bir alternatiftir. Masaüstü bilgisayarlarda ısınma sorununu halletmek için en önemli işlerin başında bilgisayar kasa temizliği ve CPU (işlemci) termal macunun yenilenmesi olacaktır.

DEVAMI
https://www.sonsuzteknoloji.com/bilgisayar-donma-nedenleri-ve-cozumleri/

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.