Bilgisayarın kendi kendine ve hata verip kapanması !

MeTMeR

Üye
15 Tem 2012
76
0
Herkese merhaba.
Windows 8 kullanıyorum.
V2d9jB.jpg

Irql_not_less_or_equal hatası verip bazen kapanıyor.
Bazen de bir anda kendi kendine kapanıyor.
Sorun ne olabilir ?
Bu sorunun maliyeti ne olabilir ?
Şimdiden sağolun.

Son düzenleme:

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Ekran Kartı modelin benimkiyle aynı :)
Herneyse sistem eğer aşırı program açmaktan (pencereleri dizmekten bahsediyorum :) ) kapanıyorsa muhtemelen donanımsaldır.Ama durup dururken kapanıyorsa virüs de yapmış olabilir.Windows 8 için ComboFix öneremiyoruz ancak sen Malwarebytes ya da Microsoft Safety Scanner yükleyip taratırsan virüs bulacaktır ve silecektir.Yine aynı hatayı verirse ya sürücülerdendir ya da donanımsaldır.

MeTMeR

Üye
15 Tem 2012
76
0
Ekran Kartı modelin benimkiyle aynı :)
Herneyse sistem eğer aşırı program açmaktan (pencereleri dizmekten bahsediyorum :) ) kapanıyorsa muhtemelen donanımsaldır.Ama durup dururken kapanıyorsa virüs de yapmış olabilir.Windows 8 için ComboFix öneremiyoruz ancak sen Malwarebytes ya da Microsoft Safety Scanner yükleyip taratırsan virüs bulacaktır ve silecektir.Yine aynı hatayı verirse ya sürücülerdendir ya da donanımsaldır.

Hocam virüs kaynaklı olabileceğini sanmıyorum format atalı daha yeni.. Fazla programda açmıyorum.

'GÖKBÖRÜ

Özel Üye
16 Ağu 2012
11,083
16
Belirsiz.
Pc'ye ethernet kablosunu taktığımda eset sıkı koruma veya paylaşıma izin ver diye seçmem için yazı çıkardı şansıma bir baktım dns ayarlarında çok acayip birşeyler yazıyor ve 1. Dns 157.3.123.1 (diğerini yazmıyorum denemeye kalkmayın diye) dns ayarları değişmişti dedim noluyo meğerse ben her usb takışımda bilgisayar aygıt sürücüsü yüklemek için internete bağlanmaya çalışıyor Dns üzerinden geçtiği için internet bağlantısı artık napıyorsa o dns ayarı pc irql_not_less_or_equal hatası veriyodu ve 100 e kadar aşağıda bölümde sayıyordu.(Bu zamana kadar en az 25 program falan kaldırdım belki ilgilidir diye).

Hemen değiştim Google Dns ayarlarıyla (8.8.8.8 - 8.8.4.4) şekşinde ve yaklaşık 5-6 saattir durmadan oyun oynuyorum hiçbir sıkıntı yok. Eğer sizin Pc nizde irql_not_less_or_equal hatası veriyorsa bununla ilgili olabilir.Ethernet kablonuz Pc açılırken takılı olsun 2 veya 3. defada reset atmayacak ve dns ayarlarını hemen değiştireceksiniz düzelicek.

alıntı

MeTMeR

Üye
15 Tem 2012
76
0
Pc'ye ethernet kablosunu taktığımda eset sıkı koruma veya paylaşıma izin ver diye seçmem için yazı çıkardı şansıma bir baktım dns ayarlarında çok acayip birşeyler yazıyor ve 1. Dns 157.3.123.1 (diğerini yazmıyorum denemeye kalkmayın diye) dns ayarları değişmişti dedim noluyo meğerse ben her usb takışımda bilgisayar aygıt sürücüsü yüklemek için internete bağlanmaya çalışıyor Dns üzerinden geçtiği için internet bağlantısı artık napıyorsa o dns ayarı pc irql_not_less_or_equal hatası veriyodu ve 100 e kadar aşağıda bölümde sayıyordu.(Bu zamana kadar en az 25 program falan kaldırdım belki ilgilidir diye).

Hemen değiştim Google Dns ayarlarıyla (8.8.8.8 - 8.8.4.4) şekşinde ve yaklaşık 5-6 saattir durmadan oyun oynuyorum hiçbir sıkıntı yok. Eğer sizin Pc nizde irql_not_less_or_equal hatası veriyorsa bununla ilgili olabilir.Ethernet kablonuz Pc açılırken takılı olsun 2 veya 3. defada reset atmayacak ve dns ayarlarını hemen değiştireceksiniz düzelicek.

alıntı

Hocam yok ondanda değil.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.