Bilgisiyarımdaki donanım banını nasıl kaldırabilirim

Dao026

Üye
2 Şub 2022
59
6
ben valoranttan hile açtım ondada sanırım bypass varmış bende hileyi sildim ama her yeni hesap oluşturduktan sonra bir süre oynuyorum sonra ban yiyorum nasıl çözüm bulabilirim

serg.

Üye
13 Ağu 2022
125
1
52
Monaco
formatt attım tekrar ban yedim
Kardeşim anlamadın galiba, hwid ban donanım banıdır. Bilgisayarı sıfırlasan da, her şeyini silsen de bu banı aşamazsın. Örneğin hwid ban ekran kartına atıldıysa ekran kartını değiştirmeden hwid banını aşamazsın. Google diye bir yer var belki bilirsin keşke ilk önce oraya yazsaydın hwid ban nedir diye.

8 Ağu 2022
87
1
45
Dünya
ben valoranttan hile açtım ondada sanırım bypass varmış bende hileyi sildim ama her yeni hesap oluşturduktan sonra bir süre oynuyorum sonra ban yiyorum nasıl çözüm bulabilirim
Ücretli bir şekilde HWID Changer yazılımı yazanlar var veya bir HWID Changer yazmak için bir tool da işini görür. Biraz kafa yorman gerekiyor ama. Bu arada şu aptal oyunları hile açmadan oynayamıyor musunuz?

Merhabalar tekrardan,

HWID Banının donanımsal bir ban olduğunu bildiğini varsayaraktan bunu değiştirebilmen için üç adım mevcuttur;

1-) Bilgisayarındaki donanım parçalarını değiştirmen. (Anakart, ekran kartı, Ram, HDD v.s.)
2-) Bir spoofer kullanabilirsin. Spoofer; donanım parçalarının id'lerini değiştirmeye yarayan bir tool'dur. Yani sıfırdan donanı parçasının id'sini değiştirmez. Sadece ban yediğin oyuna donanım parçasının id'sini değiştirerek gönderirir ve oyuna girebilirsin. Ha birde evindeki internette statik ip kullanıyorsan. Onu değiştirmeni öneririm. Sağlam bir VPN işini görücektir.
3-) Bakın hiçbirisi de olmadı. Sende oyunu çok oynamak istiyorsun. Kur bir tane sanal makine. VMware'ı öneririm. Sanal makine üzerinden bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum.

Teşekkürler.

Losemis

Uzman üye
11 Ağu 2018
1,154
26
363
Selamlar Dostum;
Riot Games'e bilet yoluyla iletişime geçip sorununu anlatabilirsin Önereceği tavsiyeleri yaparak bu sorunun üstesinden gelebilirsin.
iyi forumlar dilerim^^

PcPassW0lf

Katılımcı Üye
2 Haz 2022
349
2
181
BozKurt
Hwid ban donanım banı olduğunu için oyunun kurulu olduğu hard disk’e atılıyor. Bir çoğumuzun oyunu Yerel Disk/C’de kurulu yani Riot bu banı C klasörü içerisine atıyor.
Oyunu :/C diskinden komple kaldırarak :/D diskine kurduğunuzda ban problemi ortadan kalkıyor.

serg.

Üye
13 Ağu 2022
125
1
52
Monaco
Selamlar Dostum;
Riot Games'e bilet yoluyla iletişime geçip sorununu anlatabilirsin Önereceği tavsiyeleri yaparak bu sorunun üstesinden gelebilirsin.
iyi forumlar dilerim^^
Riot asla hile yüzünden ban yiyen birine (özellikle hwid) taviz vermez.
Hwid ban donanım banı olduğunu için oyunun kurulu olduğu hard disk’e atılıyor. Bir çoğumuzun oyunu Yerel Disk/C’de kurulu yani Riot bu banı C klasörü içerisine atıyor.
Oyunu :/C diskinden komple kaldırarak :/D diskine kurduğunuzda ban problemi ortadan kalkıyor.
Yanılıyorsunuz. Hwid ban sadece hard diske atılmaz. Ekran kartından ana kartına kadar bir sürü şeye hwid ban atılabilir. İlk önce hangisine atıldığını çözmesi lazım.

Dao026

Üye
2 Şub 2022
59
6
Kardeşim anlamadın galiba, hwid ban donanım banıdır. Bilgisayarı sıfırlasan da, her şeyini silsen de bu banı aşamazsın. Örneğin hwid ban ekran kartına atıldıysa ekran kartını değiştirmeden hwid banını aşamazsın. Google diye bir yer var belki bilirsin keşke ilk önce oraya yazsaydın hwid ban nedir diye.
yazdım ama genelde paralı çıktı o yüzden buraya yazdım

9 Ara 2021
228
42
@Dao026
formatı usb ye rufusla boot yaparak bios üzerinden atarsın , sen exe ile ya kurdun, yada yükseltme vb yaptın , dosyaları sakla diyerek format atılmaz, donanım banı için ya özel programlar var , yada o oyunu oynamayacan, illa oynarım dersen a dan z ye tüm ekipmanları degıstırmen lazım

talhaaep

Yeni üye
18 Kas 2022
3
1
sağlam bir hwid spoofer olan "woofer"ı satın alarak kullanabilirsin hwid spoofer ne diye soracak olursan hwid spoofer bütün donanımsal özelliklerini değiştirerek bambaşka özelliklere sahip bir donanıma sahip olmanı sağlıyor bir kere çalıştırdığın zaman pcnin bütün özellikleri değişir yeniden başlatana kadar da eski özelliklerine dönmez ek olarak çoğu valorant spooferi sağlam çalışması için düzgün bir format şarttır formatın sebebi ise valorantın bütün dosyalarını silmediğin taktirde bu spoofer vanguard tarafından algılanır ve spooferin değiştirdiği donanımdan da ban yersin ama bu spooferda format atma gibi bir zorunluluğun olmadan çalıştırıp yeni bir hesap açarak oynayabilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.